Видача позики у банку чи будь-якій іншій фінансовій організації здійснюється завжди на певних умовах, які мають бути вигідні як для кредитора, так і позичальника. На практиці, звичайно, не завжди так виходить: велика відсоткова ставка, штрафні санкції, приховані нарахування, надто короткі терміни погашення – основні моменти, якими зазвичай незадоволені позичальники. Кредитори неохоче видають позики особам із поганою кредитною історією, малим офіційним доходом, та моніторять, чи є постійні прострочення платежів з боку позичальника.
Однією з найзручніших форм позики є кредит під заставу нерухомості. Такий варіант позики має найменш проблемних моментів і найбільш вигідний обом сторонам договору.
Докладніше про цей вид позики розповідає експерт із кредитів.
Хто та на яких умовах видає заставний кредит в Україні
В Україні існує дві основні категорії, які включають до переліку послуг кредит під заставу нерухомості:
- Банки. Незалежно від форм власності багато банків ставлять у пріоритет заставне кредитування, як один із найнадійніших видів позики;
- Фінансові компанії. Приватні ліцензовані фірми, які мають великий капітал, зовнішніх інвесторів та зацікавлені в обігу коштів із гарантованою виплатою коштів.
Інші суб’єкти фінансового ринку, такі як мікрофінансові організації та дрібні приватні кредитори не видають кредит під заставу нерухомості через відсутність великого обсягу вільних коштів.
Основні умови для того, щоб оформити заставний кредит в Україні:
- повноліття та громадянство України;
- одноосібне володіння нерухомістю: квартира, будинок, земельна ділянка, також як застава розглядається автомобіль;
- наявність правовстановлюючих документів;
- нерухомість не повинна бути в арешті або об’єктом застави за іншою позикою.
Незважаючи на те, що загальні умови є досить простими, при оформленні кредиту під заставу нерухомості або під час погашення суми можуть виникнути нюанси. Щоб уникнути неприємних моментів, рекомендується вибирати авторитетного та надійного кредитора.
П’ять ознак надійного кредитора
І банки, і фінансові компанії можуть пропонувати різні умови заставного кредитування.
Перерахуємо головні позиції, куди слід звертати увагу, вибираючи кредитора:
- Великий досвід роботи на ринку банківських послуг;
- Прозорі умови кредитування: чітко прописана фіксована процентна ставка; максимальні строки погашення позички;
- Документи на оформлення кредиту. До найнеобхідніших належать посвідчувальні особи, код платника податків та документи на нерухомість. Решта: довідки про доходи, склад сім’ї та інше є необов’язковими;
- Безкоштовні послуги з оцінки майна та підготовки документів;
- Конкретні терміни оформлення угоди та видачі готівки.
На сьогоднішній день в Україні оформити кредит під заставу нерухомості можна терміново, отримавши готівку за 1-2 дні.
Як приклад найвигідніших умов можна розглянути пропозицію відомої фінансової компанії Банкнота. Компанія пропонує 1,5% місячну фіксовану ставку, прив’язану до національної валюти. Сума, яку може отримати позичальник, становить до 80 % від ринкової вартості квартири, будинку або земельної ділянки. Виплата великої суми може здійснюватись протягом 5 років, з лояльною політикою, без штрафів та прихованих нарахувань. Такий кредит під заставу нерухомості можна оформити без проблем навіть у день подання заявки під будь-які цілі. Щоб дізнатися більше, зв’яжіться з менеджером за телефонами: 067 930 99 99, 063 930 99 99.
Послуги надає КРЕДИТНА СПІЛКА “ЗАРАЗ” (код ЄДРПОУ 37716197). Свідоцтво про реєстрацію фінансової установи КС № 943 від 01.12.2011. Код фінансової установи 14. Ліцензія на провадження господарської діяльності з надання фінансових послуг (розпорядження Нацкомфінпослуг від 06.04.2017 № 982, від 13.04.2017 № 1090).