Кожен підприємець, який створює робочі місця і розміщує вакансії в Україні, прагне до розширення цільової аудиторії за допомогою сайту компанії. Поодинці, не знаючи особливостей оптимізації за допомогою пошукових систем, не вийде збільшити трафік. Але це можливо завдяки навичкам кваліфікованого SEO-фахівця.
Оптимізація інтернет-ресурсу – трудомісткий процес, який вимагає від професіонала старанності і регулярної аналітики. Чи відповідає обсяг обов’язків заробітній платі, яку пропонують місцеві роботодавці? Про це докладно розповість стаття.
Середній дохід українського сеошника
Ефективному ранжуванні сайту сприяє упорядкування його внутрішньої структури. Співробітник повинен наповнювати тексти на сторінках сайту пошуковими запитами, працювати над цитованістю бренду. Завдяки діяльності SEO-фахівця пошукова система сприймає сайт як той, який відповідає всім вимогам. Ресурс може показуватися користувачам перед сайтами конкурентів навіть якщо буде містити аналогічні ключові слова.
Обсяг робіт і сил працівника, спрямований на досягнення бажаного замовником результату, відповідає високій середньомісячній зарплаті сеошника. Станом на квітень 2020 року такий співробітник в середньому отримує 13 500 гривень:
Джерело: Trud .com
Але на такий прибуток може розраховувати тільки кандидат з досвідом роботи не менше двох років. Гідна зарплата – привілей фахівців, які:
- Розбираються в алгоритмах роботи пошукових систем.
- Знайомі з азами реклами і маркетингу в інтернеті.
- Мають навички копірайтингу.
Але і для початківців оптимізаторів на українському ринку IT-вакансій є відповідні пропозиції. Наприклад, претендент на посаду СЕО-спеціаліста може працевлаштуватися для початку як помічник сеошника. Це дозволить набратися досвіду і з часом розраховувати на підвищення. До того ж середня заробітна плата помічника фахівця з SEO досить висока – 9 600 гривень.
Зарплата SEO-фахівця в областях України
Більшість роботодавців смиренно приймають той факт, що кандидат на вільну посаду буде доступний для ділового спілкування тільки в месенджерах і за телефонним зв’язком. А деякі власники компаній і зовсім вказують в вакансії виключно віддалене працевлаштування. Такий підхід дозволяє керівництву економити на оренді приміщення і в цілому зводить витрати на утримання персоналу до мінімуму.
Діяльність SEO-фахівця допускає можливість працювати на будь-яку вітчизняну компанію, перебуваючи в іншому місті. У зв’язку з цим не зайвим для здобувача буде хоча б приблизне розуміння того, скільки можна заробляти в фірмах різних областей України.
Багато професіоналів сфери інтернет-просування прагнуть працевлаштуватися в столиці, переїхавши туди, або ставши позаштатним співробітником місцевої компанії. І це не дивно, адже за даними агрегатора вакансій Trud .com, середня заробітна плата київського сеошника знаходиться в межах 27 000 гривен:
Джерело: Trud .com
Друге і третє місце в рейтингу зарплат займають Харківська і Одеська області, де середньомісячний прибуток оптимізаторів становить 22 600 гривень і 12 000 гривень відповідно.
Згідно з підсумками попереднього року, в країні налічувалося 190 000 професіоналів сфери інформаційних технологій. Популярність професії SEO-фахівця пов’язана зі зростаючим рівнем доходу, пропонованого вітчизняними роботодавцями.
Посада оптимізатора сайту як частина IT-сфери має великі перспективи, якщо найближчим часом освітня діяльність в вузах буде перебувати на високому рівні. Зарплата багато в чому залежить від вибору місця роботи. Працівники, котрі розуміються на просуванні, сьогодні потрібні не тільки місцевим стартапам, але і компаніям, орієнтованим на глобальні ринки.