Ті, хто зіткнулися з адмініструванням сайтів ще на початку 00-х, прекрасно пам’ятають, що це не тільки заливання картинок і публікація: першопрохідникам доводилося самостійно вчити основи сайтобудування, правила верстки, прописувати скрипти і вивчати мови програмування. Але підпорядковувалися вони, природно, далеко не всім, що ставало величезною перешкодою для мережевих ентузіастів, охочих вести власний сайт. Благо, 00-е залишилися далеко в минулому, а для користувачів, які не можуть осилити програмний код, були створені прекрасні помічники — системи управління контентом (CMS).
CMS — це зручна програма-інтерфейс, що дозволяє адміністратору керувати вмістом сайту за допомогою шаблонів, уникаючи зустрічей з програмним кодом. Але не все так просто: ринок CMS настільки величезний і різноманітний, скільки різноманітні і самі сайти. Тому вибір відповідної системи — заняття не з легких. Але на щастя, ви зайшли за адресою! Команда Skilled.co провела аналіз трьох найпопулярніших систем управління вмістом — WordPress, Joomla і Drupal, спакувала результати в красиву графічну оболонку і готова поділитися ними з читачами.
Перше знайомство
Найвідомішою в світі CMS, поза сумнівами, є WordPress — під його управлінням перебуває понад 17 млн інтернет-ресурсів різного профілю, спрямованості і популярності. У Вордпресі є все, що потрібно новачкові мережевий індустрії для створення і адміністрування простого, але красивого і функціонального сайту. Як правило, з його допомогою управляються корпоративні і особисті блоги, розважальні портали, сайти-візитки, новинні сайти і багато чого іншого.
Joomla — менш масова система, спочатку розрахована на підготовленого користувача. Під її управлінням перебуває близько 2,5 млн ресурсів, що істотно менше, ніж у Ворпресса, але куди більше, ніж всі інші представлені на ринку CMS. Її творці розрахували систему в першу чергу на web-дизайнерів, однак багато інших не менш успішно створюють з її допомогою складні сайти і онлайн-додатки.
Третім великим гравцем серед світових CMS виступає дідок Drupal. Він керує вельми скромним кількістю сайтів — в його послужний список увійшли всього 750 тис. Сайтів. Пов’язано це з тим, що розрахований Друпал виключно на професійних розробників, що створюють складні високонавантажені сайти, системи управління бізнесом, великі комерційні портал і т.д.
Чим вони зручні для користувачів?
Незважаючи на те що кожна CMS успішно вирішує поставлені перед нею завдання (в межах своїх можливостей, природно), у них досить багато спільного. Всі вони знаходяться у вільному і безкоштовному доступі в мережі і не вимагають обов’язкової покупки важливих компонентів. З установкою кожної з систем не буде проблем навіть у початківця користувача (проблеми зі створенням і управлінням сайту — це зовсім інша історія) — вона займе не більше 5-15 хвилин в залежності від обраної програми. Все з них доступні російською та безлічі інших світових мов — можна обійтися без Google-перекладача.
Крім цього, системи управління порадують користувачів безліччю безкоштовних і платних плагінів і тим, необхідних при створенні та управлінні сайтами. Безперечним лідером у цьому питанні, звичайно, виступає Вордпресс, що надає більше 7 тис. Шаблонів, Joomla і Drupal — більше 4 і 2 тис. Відповідно.
Обслуговування і безпеку
Як і в інших питаннях, WordPress займає лідируючі позиції серед інших CMS в питаннях установки і обслуговування — Joomla і Drupal займають традиційно друге і третє місце відповідно. Це, однак, зовсім зворотним чином відбивається на зарплаті розробників, що використовують зазначені системи для створення сайтів, адже девелопери Друпал заробляють в рік в середньому по 84 тис. $, В той час як фахівці, що працюють з Джумла і Вордпресс, заробляють на 2 і 5 тис. $ менше.
Якщо ж дивитися на ресурси з точки зору безпеки, результати також виявляться несподіваними. Так, за результатами дослідження найбільш захищеним виявилося ядро Joomla, в той час як WordPress і Drupal виявилися куди більш уразливими. Чого, правда, не можна сказати про плагіни і розширення, які найбільш захищені від атак якраз у WordPress.
Все ще не визначилися з вибором? В такому випадку зверніться до інфографіку — вона розповість ще багато чого цікавого!