У квітні 2024 року мережею почали ширитись чутки про блокування Тіктоку в Україні. Чи справді це можливо та що робити брендам, для яких саме Тікток ― основна платформа просування в соцмережах? Розбираємось разом.
Ситуація з блокуванням Тіктоку у світі
Наразі в деяких країнах світу діють часткові обмеження користування платформою та навіть повне блокування. Так, наприклад, Тікток повністю заблокований у Афганістані, Індії, Ірані та Киргизстані, а часткові обмеження діють у Канаді, Великій Британії, США, Австралії та деяких країнах ЄС. Часткові обмеження повʼязані із встановленням та користуванням застосунком на робочих пристроях держпосадовців, адміністрації та працівників великих бізнесів, в освітній галузі тощо. Наразі також багато великих міжнародних компаній встановлюють нові обмеження користування для співробітників, у тому числі, заборону на користування Тіктоком через офісні WI-Fi мережі.
А 23 квітня Сенат США ухвалив закон про підготовку до повного блокування Тіктоку по всіх штатах країни. Тоді за заборону проголосувало більшість політиків, а причиною назвали загрозу національній безпеці держави. Аргумент повʼязаний із тим, що Тікток дійсно збирає багато інформації про пристрої та самих користувачів, і влада Сполучених Штатів не певні, яким саме чином використовуються ці дані про американців у Китаї, «батьківщині» платформи. Американські посадовці однією із вирішень проблеми блокування висувають пропозицію продати Тікток підприємцям зі США. Проте, самі розробники та працівники Тікток запевняють, що компанія не несе загрози та не передає китайському урядові дані про користувачів.
Чи загрожує Україні блокування Тіктоку?
Наразі немає остаточного рішення від українського уряду з приводу блокування соцмережі. Проте, керівник центру протидії дезінформації Андрій Коваленко застережив, що дії України залежатимуть від дій США ― якщо платформу заблокують там, то й Україна прийматиме подібні дії. Серед причин ймовірного блокування в Україні крім загрози витоку даних користувачів є також велика проблема із пропагандистськими відео з російської сторони, які наразі активно поширюються у Тіктоці. Поки що Україна налагодила співпрацю з адміністрацією Тіктоку задля виявлення та блокування ботів-пропагандистів, і із цього року обмежено було понад 20 акаунтів. Тож, наразі можна не перейматись через блокування соцмережі, проте первинна підготовка до іншого сценарію подій також не буде зайвою.
Що робити, якщо Тікток в Україні заблокують?
- Переносити та дублювати контент: на щастя, формат коротких відео наразі присутній не лише в Тіктоці, а й в інших соцмережах ― Інстаграмі, Фейсбуці, Ютубі тощо. Тому не зайвим буде дублювання тікток-контенту й на ці платформи;
- Перенаправляти трафік на інші ресурси: наразі можна залучати підписників Тіктоку до переходу в інші соцмережі бренду. Наприклад, можна публікувати відеонарізки із закликом додивитись продовження в Інстаграмі чи на Ютубі, або пропонувати ексклюзивний контент в іншій соцмережі;
- Діючі посилання на інші ресурси бренду: можна розмістити посилання на всі соцмережі на сайті, або ж на сайті-візитівці. Так юзери завжди матимуть під рукою швидкий доступ до сторінок бренду на інших платформах, навіть у випадку, якщо Тіктоку нічого не загрожуватиме.
Успішного вам просування:)