Про те, що може нас очікувати в майбутньому написано чимало книг, зроблено не мало малюнків і знято досить фільмів. Але яким насправді воно буде покаже час, поки що мало зі сценаріїв футуристів збулися. Ось 5 ймовірних сценаріїв розвитку майбутнього.
1. Біологічна нерівність
Хоча в школі нас вчили, що класову нерівність давно скасували і всі люди рівні один перед одним, ми в курсі, що це не так. З часу вектори змінюються і деякі думки свідчать, що в майбутньому гендерна нерівність та інші сучасні проблеми в соціумі підуть на другий план, а замінять їх інші проблеми. Наприклад, коли людям стане доступним поліпшення їх тіла або розуму за допомогою техніки, це зможуть дозволити собі не всі. Таким чином виникне нова проблема і нові привілеї.
2. Зайвий клас
У 20 столітті влада прийшла до робітничого класу, а в 21 його намагаються вбити. Світ розвивається настільки швидко, що тепер активно розвиваються технології, які замінять спочатку робочі руки, що поступово і відбувається, а незабаром замінить і людський мозок. У підсумку, такий розвиток залишить без роботине лише величезну кількість людей, а й дозволить збагатитися тим, чия професія незамінна навіть за допомогою роботів.
3. Людина — додаток для машин
І тут піде мова не про обслуговування роботів, а про те, що повністю відмовитися від роботи людини не зовсім економічно правильно. Деякі економісти вважають, що в майбутньому роботи не будуть повністю замінювати людей, а тільки виконувати частину роботи — це дозволить зробити робочу силу дешевлее, але не залишатися без неї назовсім.
4. “Ні” приватній власності
Вже зараз багато американців відмовляються від покупки будинку і знімають житло і не купують машини, а користуються таксі. А в майбутньому, на думку 4 сценарію, абсолютно все буде даватися на час і тільки коли воно потрібно: ноутбуки, холодильники і навіть матраци (з цього, до речі, починав Airbnb). Таким чином приватної власності майже не буде, зате буде дуже багато можливостей зняти певну річ всього на час.
5. Особистість без особистого життя
Уже зараз відомо, що стежити за людиною не складає труднощів, а багато країн без докорів сумління перевіряють особисті листування своїх громадян. В майбутньому це може перерости в інструмент для бізнесу.
Сімсон Гарфінкель — автор книги «Все під контролем. Хто і як стежить за тобою» — вважає, що в майбутньому нам варто побоюватися не орвеллівського «Великого брата» — держави, яка стежить за нами, — а сотень «маленьких братів», які підглядають за нами звідусіль. Це компанії, які збирають інформацію про кожний наш крок, кожну подію в нашому житті: покупки, хвороби і травми, коло спілкування, проблеми з законом і так далі. Сьогодні, як ніколи раніше, завдяки технічному прогресу це стало можливим. Більш того, персональна інформація стала товаром, причому ходовим.