Редакція сайту 24 Каналу впроваджує в роботу технології ШІ. З їх допомогою формують SEO-блоки, розшифровують інтерв’ю, генерують заголовки, створюють короткі огляди новин та озвучують тексти.
Функція аудіоновин на сайті онлайн-медіа з’явилася наприкінці 2023 року.
Над створенням текстів працюють журналісти. Водночас AI допомагає прибрати з тексту все зайве, адаптувати новину під формат аудіо та спростити її сприйняття.
Далі новина озвучується за допомогою однієї із двох моделей, що вбудовані в адмінку сайту. Серед голосів є як типові AI-шні моделі, так і власні розробки каналу. Наприклад, аналітику, новини політики та економіки «надиктовує» телеведуча Катерина Соляр.
Розширення функціоналу та вдосконалення технології
Спершу команда випускала до 10 аудіоновин на день. Кожна з них ретельно прослуховувалася, а в разі виявлення багів — допрацьовувалася. Використовували, зокрема, Google TTS, Meta TTS, Open AI, Eleven Labs, eSpeak NG. Наразі зупинилися на Open AI.
Зараз, окрім стандартних AI-шних голосів, автори можуть обирати озвучку, що максимально точно відтворює людську мову. Для цього було використано голос телеведучої 24 Каналу Катерини Соляр. Система довго навчалася, зчитуючи її манеру подачі інформації та тон. Зараз кожна аудіоновина, згенерована голосом ведучої, наближена до людської мови.
Ще одна вагома перевага – можливість коректувати наголоси та паузи. Якщо попередня версія працювала за запрограмованими скриптами, то теперішня озвучка адаптовується під актуальні мовні норми. До того ж нові моделі не просто дублюють текст, але й скорочують та адаптовують його для прослуховування.
Зараз за допомогою ШІ голосом Катерини Соляр озвучують новини політики, економіки та аналітичні матеріали.
Насамперед це важливість та резонансність події. Ми не маємо конкретних КРІ за кількістю чи обсягом аудіоновин для кожного відділу сайту. Проте рекомендуємо якомога частіше використовувати цей формат, створюючи для наших матеріалів додаткову цінність,
— пояснює Head of Digital «24 Каналу» Денис Зеленов.
Перевага нового формату
Прослуховування аудіо на сайті не є заміною читання новин. Навпаки, це рішення має бути доповненням до читання. Споживання аудіоформату — це фонова активність юзера тоді, коли він продовжує скролити сайт переглядаючи інші новини. Це приблизно та сама модель поведінки, коли ми дивимось щось на великому екрані телевізора і водночас споживаємо інший контент зі свого смартфона,
– каже Зеленов.
Під час тестування технології команда побачила, що тривалість доскролу збільшилася від 35 % до 51 %. Також покращився показник сесії юзера (тривалість перебування на сайті) від 112 до 239 секунд.
Редакція дотримується політики щодо використання ШІ, що враховує рекомендації Міністерства цифрової трансформації України. На сайті є відповідні маркування про використання ШІ.
Вже незабаром 24 Канал планує запустити нові голоси, зокрема для озвучки розважального контенту, новин про здоров’я, науку та спорт.