В Києві відбувся перший в історії України хакатон — ETHKyiv, який зібрав 177 учасників, включаючи партнерів та спонсорів. На триденний хакатон, який проходив 21 – 23 червня, було зареєстровано 143 хакери, зокрема 123 з них доєднались до розробки інноваційних проєктів. Учасники хакатону змагалися за призовий фонд 100 000$.
«Ми давно мріяли, щоб Україна заявила про себе на мапі блокчейн-спільноти, і хакери ETHKyiv хакатону — це зробили. Ми ще раз довели, що українські розробники роблять значний внесок у розвиток технологій майбутнього. На жаль, я не зміг бути присутнім, проте мою роль добре зіграв Віталік Бутерін, за що я йому безмежно вдячний», — коментує Ростислав Бортман, засновник спільноти Kyiv Ethereum Community, Co-Founder ETHKyiv та Head of Blockchain IdeaSoft.
Знаковою подією для ETHKyiv хакатону стала присутність протягом усього заходу засновника Ethereum — Віталіка Бутеріна. Він не тільки підтримував учасників, а й особисто нагородив переможців, виступивши з промовою українською мовою.
«Попри усі виклики, які зараз проходить Україна, люди тут продовжують вчитися та розробляти, я був приємно вражений якістю запитань. Сьогодні спільнота Ethereum знаходиться на важливому етапі, коли ключові проблеми з ефективністю та масштабуванням — вирішено, але є багато інших викликів. Наразі все більше уваги приділяється тому, щоб зробити готові до використання додатки цінними для звичайних людей. І це все — чудова можливість для розробників. Я заохочую всіх приїжджати до Києва, і сам з нетерпінням чекаю на нове запрошення», — ділиться враження Віталік Бутерін, засновник Ethereum.
ETHKyiv хакатон залучив 123 хакери до розробки інноваційних проєктів. Переможцями хакатону стали команди: BunnBattle, KYD та Smart Posluhy. Серед спікерів та спонсорів хакатону були представники світових компаній, таких як ether.fi, Eigen Layer, Pendle Finance, bloXroute, Scroll, Ethereum Foundation, ConsenSys, Intmax, Starknet та інші. Всього до хакатону долучилися 16 спонсорів та 11 суддів.
Крім того, у рамках хакатону відбулися 4 воркшопи на актуальні теми, зокрема Uniswap V4 Hooks та Farcaster Frames. Це свідчить про великий інтерес та потенціал української IT-спільноти до новітніх технологій та розробок у сфері блокчейн.
Зокрема, івент відвідав також CEO Solana Foundation — Деніель Альберт, який разом з Віталіком Бутеріним взяв участь у фотосесії з українським прапором, демонструючи солідарність з Україною. Згодом прапор з підписом Віталіка Бутеріна був розіграний серед спільноти та зібрав понад $8000 на дрони для військових.
Довідка
Kyiv Ethereum Community — це об’єднання ентузіастів, розробників та лідерів думок, яка займається розвитком екосистеми Ethereum в Україні, заснована в 2021 році. Спільнота організовує заходи, семінари та конференції, надаючи членам можливість спілкуватися, навчатися та співпрацювати над проєктами та ініціативами, пов’язаними з Ethereum.