Сьогодні все більш популярними стають дерев’яні будинки з бруса. Це екологічно чисті житлові споруди, що зводяться з природних матеріалів. Профільований брус, який можна купити від виробника в компанії «УкрЕкоЛіс», наділяє споруди кантрі-естетикою, високими теплоізоляційними властивостями, надійністю і довговічністю. Завдяки цьому матеріал все ще залишається найбільш затребуваним в сфері малоповерхового будівництва. Популярність бруса обумовлюється рядом незаперечних переваг перед будівлями з пінобетону, силікатної та іншої цегли.
Переваги для будівництва
Профільовані бруси надають такі переваги для вибору матеріалів і зведення будівель:
- Вигідна вартість. Навіть ті пиломатеріали, які оброблені за допомогою камерної сушки, коштують порівняно недорого. Це забезпечує знижену собівартість зведення будинку в цілому.
- Простота і оперативність монтажу. Для збірки брусових зрубів не потрібно залучати важку техніку. Будинки зводяться поетапно, при цьому дерев’яні елементи можна підганяти під необхідні розміри ще на стадії виробництва (при будівництві будинку на основі готових проєктів), що істотно полегшує і прискорює процес монтажу.
- Простота обробки. Деревину легко обробляти простими інструментами, що скорочує час укладання вінців і, відповідно, процесу будівництва приватного житла.
- Мінімальна або повна відсутність усадки при використанні клеєних брусів. Даний матеріал характеризується порівняно високим цінником, тому йому частіше віддають перевагу в ситуаціях, коли потрібно швидко закінчити процес будівництва будинку.
Позитивні моменти під час експлуатації
Брусові будинки, побудовані з дотриманням всіх правил і норм, та мають ряд найважливіших переваг:
- Відмінна базова теплоізоляція. Використовувані для зведення бруси 15, 20 см і більше погано проводять температуру, завдяки чому навіть при відсутності утеплювача несучі конструкції досить енергоефективні. Завдяки цьому в зимовий час обігрів кімнат вимагає мінімум енергії.
- Закладка ущільнювача в процесі будівництва або ретельна конопатка сприяють відсутності міжвінцевих щілин. Перший варіант вважається більш ефективним, оскільки при відносно невисоких витратах забезпечується хороша герметичність будови.
- Екологічна чистота. Виробництво і монтаж дерев’яних матеріалів здійснюються без використання токсичних і летючих з’єднань. Завдяки цьому брусові будинки абсолютно безпечні для людей (включаючи алергіків) і навколишнього середовища.
- Естетично привабливий зовнішній вигляд будівель. Приватні будинки з бруса зовні досить гарні, до того ж будови можна робити як в класичних, так і в сучасних стилях. Завдяки обробці спеціалізованими складами деревина зберігає природну текстуру. Навіть через 15-20 років будова буде такою ж привабливою і міцною, як тільки після зведення.
При дотриманні технологій будівництва та належному догляді брусові будинки легко простоять мінімум 60 років навіть в регіонах з холодними і вологими кліматичними умовами. До недоліків дерев’яного приватного житла з бруса можна віднести високу горючість, чутливість до вологи, бактерій, грибку, гризунів і комах-шашілів. Але ці чинники легко усуваються спеціальною обробкою матеріалу.