Що таке формат ASMR та як його можна використовувати у креативній рекламній кампанії порталу нерухомості? Чому ці відео є трендовими на Заході, але не розповсюджені в Україні? І, нарешті, які звуки супроводжують новий адрес?
Після свого осіннього ребрендингу address.ua вирішили, що настав час нової комунікації з відвідувачами сайту. Адже, над взаємністю потрібно постійно працювати. Втім, постало питання — а як заглибити персоналізовані повідомлення? Як зрозуміти бажання, емоції і наміри різних груп людей, які шукають квартиру чи будинок? Що для кожної з цих груп є тригером для прийняття рішення і спонукає зробити клік на те чи інше рекламне оголошення? На допомогу прийшов emotionally-intelligent marketing та ASMR-формат.
Перед тим, як зупинитися на ASMR, агенція провела дослідження і дійшла висновку, що людям набридла реклама, яка «кричить» та нав’язує. Команда почала шукати альтернативні шляхи того, як по-іншому можна поговорити з аудиторією.
«Коли ми вперше побачили ASMR, ми зрозуміли, що це воно. Залишилося зрозуміти, як з’єднати ASMR та позиціонування бренду. Повернувшись до дослідження, ми зрозуміли, що люди про нове життя зазвичай говорять тихо, шепотом та найріднішим. І все зівпало. По-перше, така реклама не нав’язує дії, в ній немає маніпулятивного миготіння картинки. Навпаки, вона розслабляє і заспокоює. А по-друге, вона відповідає позиціонуванню» — розповідає Ілля Балабан, CEO агенції стратегічного маркетинга Who Are You.
Нова рекламна кампанія address.ua базується на 5 ASMR-відео: кожен сюжет у буквальному сенсі пошепки передає різні емоції, пов’язані з пошуком нової адреси.
Шепіт, шурхіт, дряпання та скотч. Що таке ASMR?
ASMR з перекладу дослівно — це «автономна сенсорна меридіональна відповідь». Звучить не дуже зрозуміло, тому перейдемо відразу до суті — ASMR відео покликані розслабити глядача до екстазу або довести до сну та змусити його відчути приємні мурашки по тілу. Цей ефект досягається завдяки всіляким незвичним звукам на кшталт шуршання обгортки, м’якого постукування, шепотіння, як, наприклад, у випадку із Хізер Фізер або завдяки вкрай медитативному голосу, як у Боба Росса чи 14-ти річної Макени Келлі. Популярність таких відео шалена — наприклад, на каналі Gentle Whispering загальна кількість переглядів сягає вже майже 843,5 мільйонів. Все це про магію звуків.
«В Україні це перша креативна повномасштабна АSMR-рекламна кампанія поміж брендів. Сподіваємось, що цей кейс надихне колег на крутезні експерименти в цьому жанрі» — говорить Георгій Курбанов, co-founder агенції стратегічного маркетингу Who Are You.
«Впровадження ребрендингу для нас стало великим кроком вперед. Після реформування інструментів пошуку на порталі і нового дизайну ми прагнули до нових форм комунікації з нашим клієнтом. Тому, коли Who Are You запропонували нам спробувати ASMR-формат, ми подумали, чому б ні? Ризикнули і залишилися вкрай задоволенні» — каже Алла Івченко-Варварич, address.ua.
Отже, знайдіть тихе місце і сядьте зручніше, розслабтеся і зробіть глибокий вдих. Тепер надягніть навушники і приготуйтеся. Ваш чуттєвий досвід ось-ось розпочнеться.
Ще більше приємних ASMR ємоцій тут.