Google — технологічна компанія, що спеціалізується на продуктах та послугах, пов’язаних з інтернетом. Вона заробляє гроші кількома способами, включаючи рекламу, продаж програмного забезпечення та обладнання.
Компанія Google була заснована в Менло-Парку, штат Каліфорнія, в 1998 Ларрі Пейджем і Сергієм Бріном. Google LLC належить материнській компанії Alphabet Inc. Акції розміщено на NASDAQ. Її IPO було проведено у 2004 році з початковою ціною 85 доларів за акцію. Станом на 25 травня 2022 року акції Google торгуються за ціною 2116 доларів за акцію.
Дочірні компанії Google включають YouTube, Fitbit, Looker, Nest та Motorola Mobility. Google став найбільшим постачальником пошукових систем у світі, а його назва навіть стала дієсловом, що означає пошук чогось в інтернеті: «Загуглити».
Станом на січень 2022 року сайти Google займали перше місце серед найбільш відвідуваних мультиплатформених веб-ресурсів у Сполучених Штатах із трохи більше 270 мільйонами унікальних відвідувачів із США та часткою ринку 61,4 відсотка серед провідних постачальників пошукових систем США. Ринкова капіталізація материнської компанії Alphabet у лютому 2021 року оцінювалася в 1,79 трлн доларів США. У 2015 році було створено американський багатонаціональний конгломерат Alphabet Inc. як материнська компанія Google і кілька інших компаній, які раніше належали Google або пов’язані з ним. Реорганізація Google в Alphabet завершилась 2 жовтня 2015 року.
Дохід Google від реклами
У 2021 році більшість виручки компанії в розмірі 256,74 мільярда доларів США була отримана від реклами. У 2021 році прибуток від реклами Google Sites склав 177,79 млрд доларів США. Річний прибуток від реклами сайтів в мережі Google досяг 31,7 млрд доларів США. Квартальний виторг Google показує зростання з 65 мільярдів доларів США у третьому кварталі 2021 року до 75 мільярдів доларів США у четвертому кварталі 2021 року.
Пошук, відео та багато іншого…
Доступно безліч локалізованих версій пошуку Google. Серед провідних пошукових систем світова ринкова частка Google у січні 2022 року становила 88,6%. Хоча продукт Google був заснований на онлайн-пошуку, компанія значно розширила свої послуги протягом багатьох років. Сайт для обміну відеоконтентом YouTube був одним з найуспішніших і дорогих придбань Google і був тісно інтегрований з онлайн-присутністю Google, його повсюдне поширення по всьому світу змінило динаміку контенту користувача та курування онлайн-відео. YouTube популярний серед усіх вікових груп.
Крім онлайн-пошуку, реклами та онлайн-відео, Google зайнявся додатковим контентом, насамперед мобільною операційною системою Android, на яку станом на січень 2022 року припадало майже 70 відсотків світового ринку операційних систем для смартфонів. Контент для пристроїв Android можна придбати через Google Play Store, платформу розповсюдження цифрових програм, через яку доступно понад 2,6 мільйона програм.
Google пропонує широкий спектр продуктів, включаючи, крім іншого, браузер Chrome та операційну систему ChromeOS, апаратне забезпечення, включаючи Chromecast, та низку мобільних пристроїв компанії, таких як пристрої Nexus та Pixel, а також систему онлайн-платежів Google Pay. Розробки в галузі безпілотних автомобілів. Нещодавно Google вторгся на ринок віртуальних помічників, випустивши Google Now та Google Assistant. В даний час компанія інвестує в динаміки для розумного будинку з голосовим керуванням та пристрої, такі як серія Google Home. Зі зростанням голосового пошуку та збільшенням використання цифрових помічників це навряд чи можна назвати несподіваним кроком.
Річний дохід Google
Глобальний річний прибуток Google, 2002-2021 рр. (у мільярдах доларів США):
В останньому звітному фінансовому році виручка Google склала 256,7 млрд дол. США. Виручка Google в основному складається з доходів від реклами, які у 2021 році склали 209,49 мільярда доларів США. Станом на лютий 2021 року материнська компанія Alphabet посідала друге місце серед світових інтернет-компаній із ринковою капіталізацією 1392 мільярди доларів США.
Хоча Google настільки масштабований і пропонує широкий спектр продуктів, компанія, як і раніше, отримує більшу частину свого доходу за рахунок онлайн-реклами. А пошук Google залишається основним веб-продуктом компанії поряд з рекламними послугами, інструментами комунікації та публікації, інструментами розробки та статистики, а також продуктами, пов’язаними з картами.
Інші доходи генеруються за рахунок ліцензування продуктів та, останнім часом, цифрового контенту та мобільних додатків через Google Play Store, платформу розповсюдження цифрового контенту. Станом на вересень 2020 року одними з найприбутковіших програм для Android у світі були мобільні ігри, такі як Candy Crush Saga, Pokemon Go та Coin Master.
Річний дохід Alphabet
Глобальний річний дохід Alphabet 2011-2021 років. Дані Statista (у мільярдах доларів США):
В останньому звітному фінансовому році виторг Alphabet склав 257,6 млрд доларів США в порівнянні з 182,5 млрд доларів США в попередньому році.
Бізнес-сегменти Alphabet
Alphabet Inc. — американський транснаціональний конгломерат, створений у 2015 році як материнська компанія Google разом з кількома іншими компаніями, які раніше належали Google або пов’язані з ним.
Alphabet має кілька операційних сегментів, включаючи Google та Other Bets. Google — єдиний звітний сегмент, оскільки жоден з інших сегментів не відповідає граничним значенням кількісного доходу, щоб кваліфікуватися як звітні сегменти. У 2021 році виторг сегмента Google склав 256,7 млрд доларів США. За той же фінансовий період виручка сегменту Other Bets склала всього 753 мільйони доларів США. За даними компанії, сегмент продуктів Google включає «доходи від основних продуктів компанії: реклами, Android, Chrome, Google Cloud, Google Maps, платформи розповсюдження цифрового контенту Google Play, обладнання, пошуку та YouTube. Google отримує прибуток переважно від реклами; продажу додатків, вбудованих покупок, продуктів із цифровим контентом та обладнання; а також ліцензійні та сервісні збори, включаючи збори, отримані за пропозицією Google Cloud».
Сегмент “Other Bets” Alphabet в основному генерує доходи за рахунок продажу телевізійних та інтернет-послуг через Access, на додаток до послуг НДДКР (Науково-дослідні та дослідно-конструкторські роботи) та ліцензування через Verily. У цей сегмент також входять компанії Alphabet Calico, CapitalG, GV, Waymo та X.
ТОП-6 способів, якими Google заробляє гроші
Як онлайн-пошуковик, платформа безкоштовна для користувачів, і через мільйони пошукових запитів, що виконуються щодня, вона використовує алгоритми для зіставлення оголошень з результатами пошуку. Тим не менш, Google диверсифіковано і отримує інший дохід від хмарних сервісів, обладнання, Playstore та преміум-контенту на YouTube.
Найбільшими конкурентами Google у пошуковому бізнесі є Microsoft Bing і Yahoo, але на ці дві компанії припадає лише близько 8% частки ринку. Це означає, що Google представляє переважну більшість пошукових запитів в інтернеті та домінує у просторі.
1.Google Ads (Google Реклама)
Google отримує 80% свого поточного прибутку від Google Ads.
У 2021 році це становило понад 209 мільярдів доларів доходу (statista). Оголошення знаходяться безпосередньо в пошуку Google або у відео YouTube. Клік по оголошенням може принести від кількох центів до 50 доларів. Прив’язуючи рекламу до пошукових запитів, тобто реклама релевантна параметрам пошуку, Google орієнтує релевантний контент безпосередньо на користувачів і отримує мільярди кліків.
2. Google Cloud (Хмара Google)
Хоча Google пропонує безкоштовне сховище, сервіс обмежений. Він стягує плату за додаткове сховище за ціною 0,20 доларів США за ГБ сховища.
Він також стягує плату за мережеві та операційні витрати, які становлять 0,12 долара США за ГБ та 0,05 долара США за 10 000 операцій класу A. Операції класу B коштують 0,004 долара США за 10 000 операцій. Операції призначені для моніторингу, усунення несправностей та підвищення продуктивності інфраструктури та додатків.
Виручка Google Cloud у 2021 році склала 19 мільярдів доларів. Це більше, ніж 2020 року, коли вона становила 16,2 мільярда доларів.
3. Hardware (Оборудование)
В останні роки Google випустила більше апаратних рішень, включаючи смартфони, планшети, ноутбуки та навушники Google Pixel; продукти для розумного будинку Google Nest; та цифрові медіаплеєри Chromecast.
Google також продає Fitbits та кілька типів ігрових контролерів.
У 2021 році апаратне забезпечення Google принесло 19,6 млрд доларів доходу, а прибуток склав понад 6,1 млрд доларів.
4. Google Playstore (Магазин Google Play)
Google Playstore — це служба розповсюдження програм, в якій, крім ігор, є програми на основі служб.
Google має Play Pass за 4,99 долара на місяць або 29,99 долара на рік. В іншому випадку програми в магазині коштують від безкоштовних до 14,99 доларів на місяць. Отримавши перепустку, ви отримуєте доступ до ігор та програм без реклами або покупок у програмах для деяких продуктів. Він не відкриває весь Play Market. Для розробників потрібна плата у розмірі 25 доларів США перед завантаженням їхньої першої програми.
5. YouTube Premium Content (Премиум-контент YouTube)
YouTube Premium — це підписка, що дозволяє отримати доступ до мільйонів відео на YouTube, не відволікаючись від реклами в контенті.
Така передплата доступна за $ 11,99 на місяць. YouTube Premium приносить близько 600 мільйонів доларів доходу, що становить близько 8% загального доходу YouTube.
6. YouTube TV
YouTube TV — це служба потокового телебачення, яка пропонує прямі телепередачі, відео на запит та рішення DVR. Це надає глядачам доступ до більш ніж 85 телевізійних мереж, включаючи «Велику четвірку». YouTube TV коштує 64,99 доларів на місяць за необмежений доступ. YouTube TV все ще є відносно новим, і його загальну частку в доходах Google ще доведеться з’ясувати.
Висновки
Хоча Google, як і раніше, отримує більшу частину свого доходу від реклами, пов’язаної з пошуком, компанія розширила свою діяльність на пов’язані з нею напрямки, такі як YouTube, хмарні сервіси та онлайн-ігри. До того ж, компанія має суттєвий підрозділ з розвитку, який культивує незв’язані можливості для бізнесу, такі як автономні автомобілі.
Google — це інтернет-центр з сильним упором на управління пошуком, який розширився до розважальних, ділових, апаратних та інших рішень.