З липня по серпень 2021 року компанія Neurotrack проводила всеукраїнське опитування на тему штучного інтелекту, щоб визначити рівень обізнаності населення в цій сфері. В опитуванні взяли участь 476 осіб (з них 54% – жінки, 46% – чоловіки) віком від 20 до 51 року, з 23 областей України. Опитування відбувалося в онлайн-форматі у Facebook, а також у профільних групах та на форумах.
Так, 97% респондентів мають уявлення про технології ШІ і лише 3% раніше ніколи про них не чули.
Топ-5 асоціацій з терміном “штучний інтелект” у респондентів:
- комп’ютерна програма;
- робот;
- машина здатна до самонавчання;
- ПЗ;
- розумна технологія.
43% респондентів дізнаються про ШІ з телебачення, 23% – з онлайн-медіа, 20% – з YouTube, а ще 14% – з подкастів, радіо, фільмів та книг.
25% респондентів натрапляють на новини по темі ШІ щодня, стільки ж – щомісяця, 20% – раз на кілька місяців, а 30% важко відповісти на це питання.
55% респондентів використовують ШІ у повсякденному житті, працюючи з мобільними додатками, чат-ботами, пошуковими системами, голосовими помічниками та на різних онлайн-платформах. Ще 15% користуються технологією в онлайн-навчанні, а решта 30% або взагалі не застосовують ШІ, або застосовують його в різних сферах, без конкретної відповіді.
До плюсів ШІ респонденти віднесли:
- покращення рівня життя;
- технологічні перспективи;
- економія ресурсів;
- швидкий прогрес та еволюція;
- точність проведення операцій.
До мінусів:
- збільшення рівня безробіття;
- відсутність «людського фактору;
- відсутність емоцій.
“Головне завдання нашого опитування полягало в тому, щоб визначити, що звичайні люди знають про ШІ та чи бачать у ньому перспективи. Результати показали, що велика кількість українців використовує продукти, створені за допомогою ШІ, але досі скептично ставиться до цієї технології. Та є й ті, хто усвідомлює її важливість та швидкі темпи розвитку, оскільки ШІ – це універсальна система, яка може вирішити будь-яке поставлене завдання, покращуючи та спрощуючи життя людини”, – зазначив СEO компанії Neurotrack Віталій Міняйло.