Не буває людей, які не мали б свою мрію. Часто це покупка нового автомобіля, дорогий будинок або життя з коханою людиною. Зазвичай особисте життя залежить від щасливого випадку, але матеріальне благо забезпечується безпосередньо нами самими, що дає можливість робити будь-які кроки по досягненню мети. У вас бувало таке відчуття, що знайшли те, що хотіли завжди? Люди самі стали помічати за вами і те, що продукт вашої діяльності зроблений добре, і шанси на поліпшення становища йдуть самі в руки. Часто досягається певна ступінь, але на останній крок немає рішучості, зводячи зусилля до нуля. Подібне може спостерігатися всюди:
- дрібні стартапи;
- кар’єрне зростання в компанії;
- управління іншими співробітниками.
Кожен має подібну межу, за яку просто не виходить зайти. При цьому причина часто неясна. Саме в цьому полягає страх успіху. В реальності людина може думати, що може потерпіти невдачу – це є помилкою і невірним сприйняттям поточної ситуації. Це є звичайним страхом бути успішним.
Ті, хто дійсно бояться невдач, здатні стати реально успішними людьми. При наявності страху чого-небудь людина навпаки уникає неприємних факторів, виключаючи втілення гірших прогнозів реальності. Страх успіху – якийсь вид хвороби, що не дає просуватися далі. Страх паралізує, але дана хвороба виліковна. Перед боротьбою з симптомами обов’язково знайдіть джерело збудження.
Cиндром самозванця
Суть синдрому самозванця полягає в тому, що ви самі вважаєте себе не гідним того, що може бути отримано. Корінь проблеми – в дитинстві, коли були проблеми, пов’язані з тим, що вдома або в школі були звинувачення в «незаслуженому» отриманні нагород і наявності більш «гідних» кандидатів на неї. Через це виникає захисна реакція, яка полягає в відкиданні ризику під приводом «я недостатньо хороший для перемоги» або «я винен в тому, що досяг успіху в чому-небудь».
Як позбутися проблеми? Тверезо оцінювати свої можливості і цінувати досягнення. Часто буває так, що все йде не за планом, і виникає бажання все кинути, сховавшись під ковдру. Випустіть емоції, не затягуючи процесу (один день – досить). Далі подивіться на ситуацію з боку, щоб виконати аналіз всього, що сталося. Якщо є реальні досягнення, рухайтеся далі. Подяка самому собі і віра у власні сили стане паливом для відновлення дій.
Боязнь новизни
Людині властиво боятися того, чого вона не знає. Що якщо буде гірше або втрачено те, що вже є. Позбутися даної проблеми допоможе візуалізація. Зручніше сядьте, щоб розслабитися, закрийте очі, щоб зосередитися і як би «дивіться фільм» про власне життя. Уявіть те, чого ви хочете найбільше. Де зараз знаходитеся і чим займаєтеся? Що відчуваєте в процесі? Дозвольте собі зануритися в той стан і пережити його. Далі повертайтеся в реальність, використовуючи інструменти для прийняття правильного рішення.
Запитайте себе: чи є готовність залишити все, як є або ж мрія варта змін і спроби? У більшій частині випадків ризик є мінімальним, будучи лише в голові, не маючи нічого спільного з реальністю. Спробуйте все повернути і відновити, але повна бездіяльність повільно штовхає до невдачі. Запам’ятайте: кидки, які були вами не зроблені, будуть в 100% випадків повз ворота. Спробуйте подивитися фільм, який давно вам рекомендували, але ви не дивилися з певних причин, або піти прогулятися іншою дорогою – це теж дозволяє позбутися від страху нового.
Ілюзія успіху
Часто автобіографії, фільми і книги малюють загальний образ людини, що добився успіху, через що складається відразлива картина. Наприклад, можна побачити мільйонера, який нікому не потрібен або людина, що живе в родині, але не знає своїх дітей через постійне перебування на роботі. Аналогічно з прикладом жінки, у якої міцний характер, є велика квартира або двоповерховий будинок, але в ньому порожньо. В результаті цього люди намагаються уникнути подібного сценарію, не даючи самому собі домогтися успіху.
Як позбутися? Візьміть аркуш паперу, щоб описати на ньому своє бачення майбутнього в ролі успішної людини. Додайте до цього план на тиждень або хоча б на один день. Точно розподіліть пріоритети, і відведіть час на виконання певної дії. Виділіть час на зустрічі з друзями, відпочинок, спілкування з родиною, що прибере страх повністю. В результаті ви зрозумієте, що при правильному плануванні можна все легко поєднувати. При виникненні труднощів обов’язково виконуйте подібне планування, щоб позбутися страху.
Складність шляху до заданої мети
Труднощі і перешкоди, які видно на початку шляху, зупиняють одразу ж. Ви самі починаєте уберігати себе від ймовірних складнощів, а мозок влаштований так, щоб триматися в зоні комфорту, будучи в звичній і зрозумілій обстановці. Що потрібно робити? Просто починайте діяти – хоча б дрібними кроками. Розпишіть короткострокові цілі, які простіше досягти. Так ви будете рухатися поетапно, непомітно для себе досягнувши того, чого бажали.
Згадайте всі ситуації, в яких ви просто відмовилися від успіху, проведіть аналіз. Усвідомте прийняті рішення. Наприклад, ви в школі могли добре вчитися, але хтось називав «заучки» або просто знущався за те, що був «занадто розумним». Все це призвело до відмови від навчання та інших цілей. Подібних випадків вкрай багато – через таке ставлення оточуючих виникало бажання стати «таким, як усі», кинувши мрії.
Простежте за відчуттями в тілі: поколювання, тяжкість або щось інше? Визначте форму, колір того, що вам заважає. Уявіть собі, що ви викидаєте річ, що заважає нормальному функціонуванню. Максимально далеко, щоб не бачити. Перестаньте слухати недоброзичливців, особливо якщо вони знаходяться у вашій родині. Навіть родичам не зрозуміти того, до чого ви прагнете. Не намагайтеся бути «нормальним», будьте собою.
Читайте: Як бути успішним: всього лише 6 звичок, які потрібно розвивати