Незважаючи на те, що на ринку на сьогоднішній день представлено безліч різноманітних ігор, зайняти свою нішу можуть небагато. І справа тут не лише в оригінальній ідеї та концепції. Існує безліч прикладів, коли добре адаптований клон ставав популярнішим за оригінал, як і випадків, коли цікава задумка розбивається через погану реалізацію. Технології, що розвиваються, вимагають ретельного підходу до розробки онлайн-ігор, якщо ви хочете зробити продукт, який би привернув увагу користувачів.
Які знання потрібні для створення браузерних ігор?
Щоб розпочати розробку браузерної гри, потрібно визначитись із технологією її створення. Якщо ви збираєтеся робити це самостійно, слід відштовхуватися від вже наявних навичок і тих, які ви плануєте освоювати в найближчому майбутньому для поліпшення якості продукту.
Загалом існує три основних компоненти, з яких складається браузерна гра:
- Клієнтська частина. В даному випадку це є Javascript. Майже всі сучасні браузерні ігри пишуться цією мовою програмування. Існують і аналоги, такі як CSS, CoffeeScript, ClojureScript, Dart, Haxe, Kotlin, але сучасні браузери у будь-якому випадку виконуватимуть Javascript. Так чи інакше, знати html+css буде дуже бажаним.
- Серверні частини. Найчастіше це php чи Node.js. Вибирати тут слід, виходячи з потреб технічної реалізації гри. За ними йдуть Python та Ruby – варіанти з не меншим інструментарієм. На сьогоднішній день також використовують Erlang та Go. Ці дві мови є досить молодими, і їхнє освоєння тільки набирає обертів.
- База збереження даних. Найпопулярнішим сьогодні можна назвати MySQL. Слід розуміти, що освоєння потужніших конструкторів даних хоч і має місце, але потрібно далеко не у всіх випадках, і їх використання виправдане лише тоді, коли ви впевнені в подальшому продукті і плануєте за рахунок реклами швидко залучити в онлайн-гру велику кількість людей.
Зрозуміло, нікуди не дітись без знань графічних редакторів на хорошому рівні. Навіть для простої гри потрібні гарні моделі та анімації, якщо ви хочете залучити до неї користувачів. У тому числі у разі покупки готових конструкторів та вихідників буде необхідна їх адаптація та підгонка під гру.
Розробка онлайн ігор – фрілансер чи агенція?
Це питання є досить актуальним у всі часи. Керуючись досвідом, можна сміливо заявити, що фрілансер є дешевшим лише на папері. По факту за це ви заплатите своїми нервами та часом. Та й завжди є певні ризики, коли розробник не зробить завдання як треба і піде в захід сонця з вашими грошима.
Крім того, розробка онлайн-ігри з великою ймовірністю вимагатиме допомоги інших фахівців. Займатися їх підбором і взаємодією різних фрілансерів доведеться самому замовнику. Це може призвести до безлічі проблем і непорозумінь.
Чи варто замовити створення онлайн-ігри у креативної агенції?
Досвід показує, що краще одразу звернутися до послуг професійної команди. При цьому ви отримаєте:
- професійні рекомендації та поради щодо аспектів гри;
- кінцеву вартість розробки;
- конкретний дедлайн, на який можна буде орієнтуватися;
- впевненість, що у команді є всі необхідні для виконання завдання спеціалісти.
Такою командою професіоналів є ми у креативному агентстві Clickable Agency. Замовити послугу у нас буде гарним рішенням, тому що ми цінуємо свою репутацію, маємо успішні кейси, а всі наші фахівці знаходяться в одному офісі, що спрощує їхню взаємодію та гарантує вчасно виконане завдання за заздалегідь заявленою вартістю.