В Стратегічній раді Diia.City United одразу два нових учасники: засновник GIGAGROUP Назарій Курочко та співзасновник Jooble Роман Прокоф’єв.
На початку травня бізнес-спілка Diia.City United оголосила, що водночас два засновники великих продуктових технологічних компаній увійшли до складу її Стратегічної ради.
Назарій Курочко — засновник групи компаній GIGAGROUP та віднедавна CEO хмарного оператора GigaCloud, сервісами на базі якого щодня користуються понад 20 млн людей.
IT-фахівець із 20-річним досвідом, Назарій впевнений, що український технологічний бізнес може забезпечити майбутнє країни:
Ми продовжуємо будувати захищену ІТ-інфраструктуру, попри війну зростати та створювати робочі місця, сплачувати податки державі. Diia.City United – крок у майбутнє, де українська технологічна галузь та держава працюють як партнери.
Рухатися в цьому напрямку Назарій Курочко почав у 2006 році, коли створив GIGAGROUP, яка наразі обслуговує найбільші державні підприємства України, зокрема “Дія” і Prozorro, та понад 2 000 бізнесів — лідерів рейтингів українського Forbes. GIGAGROUP сьогодні — національний телеком-оператор GigaTrans, дата-центр GigaCenter, хмарний оператор GigaCloud та кібербезпекова агенція GigaSafe. Назарій також є засновником Національної асоціації кібербезпеки. Поміж іншого працює над тим, щоб остаточно звільнити український ринок від російського програмного забезпечення, зокрема через проєкт Своє.IT.
Другий новий учасник Стратегічної ради Спілки — IT-підприємець Роман Прокоф’єв, який у 2006 році разом зі своїм другом та одногрупником Євгеном Собакарьовим заснував Jooble. Сьогодні цей студентський стартап став одним із найбільших у світі ресурсів із працевлаштування, яким користуються в 67 країнах світу. Сумарна кількість візитів на Jooble щомісяця складає понад 90 млн, а команда компанії розмовляє 25 мовами. Jooble — один із 10 найпопулярніших ресурсів із працевлаштування за відвідуваністю в сегменті «Вакансії та працевлаштування», за даними SimilarWeb.
Також Роман відомий як активний інвестор стадії seed та раунду А. Він безпосередньо інвестував у 20 ІТ-бізнесів, і є Limited Partner у трьох венчурних фондах в Україні та США.
На його думку, Міністерство цифрової трансформації України зробило майже неможливе, створивши простір Дія.City.
Це одна з найкращих подій в історії розвитку ІТ в Україні. Далі відповідальність лежить на резидентах Дія.City. Нам не варто чекати, що нам запропонує держава. Ми маємо об’єднатися, щоб казати державі, що нам потрібно, щоб рости й наповнювати бюджет валютними доходами, — закликає колег по галузі Роман Прокоф’єв.
Нагадаємо, минулого місяця до складу Стратегічної ради Diia.City United увійшов співзасновник Uklon Дмитро Дубровський.
Бізнес-спілка Diia.City United об’єднує продуктові технологічні компанії-резидентів Дія.City. Ми спільно діємо, щоб створити простір, де технологічні бізнеси з України зростатимуть глобально.