До ринку IT-сфери сьогодні прикута максимальна увага. При цьому, українські розробники дуже затребувані як у вітчизняних, так і у зарубіжних IT-компаніях. Пропонуємо розібратися в перевагах і підводних каменях української та зарубіжної IT-сфери разом з HR Team Lead IT компанії Integrity Vision Вікторією Маковською.
Іноземна IT-компанія не дорівнює понад можливості для кандидатів
У суспільстві є певний стереотип про те, що іноземна IT-компанія – це завжди понад можливості для кандидатів. Багато в чому формуванню такої думки посприяв той факт, що зарплати програмістів на західному ринку – дійсно високі. Та й для будь-якого початківця девелопера рядок в резюме із зазначенням першого місця роботи в іноземній IT-компанії – це збільшення свого цінника, як програміста.
Але якщо ми розглянемо кейс роботи із західними IT-компаніями ширше, виявиться, що не все так гладко. Наприклад, свобода дій в іноземних компаніях має дуже високу вартість. Ціна помилки співробітника дійсно дуже висока. Для розуміння ситуації – “текучка” в іноземних компаніях набагато більше, ніж в українських. Фахівців розглядають, як інструмент для спільної роботи. Часто, якщо працівник не показує швидкий результат в перші місяці роботи – його відразу замінюють.
Часто, чим менше компанія – тим більше цінність кожного співробітника
На противагу цьому багато українських IT-компанії (особливо невеликі – до 500 осіб) цінують і вирощують співробітника. Підхід до його зростання всередині компанії більш зважений. У невеликих українських IT-компаніях (говорю, спираючись на досвід роботи в Integrity Vision) свободи для розвитку набагато більше, і відносини всередині – набагато тепліше. Тому що самі власники пройшли довгий шлях і працюють у зоні більше 20 років. Тому є розуміння, що головний ресурс – це співробітник. У нас 10% співробітників працюють в компанії більше 8 років.
До слова, часто дружня атмосфера – це один з важливих критеріїв, на які орієнтуються фахівці
Ще один плюс для розробників, які працюють з українськими компаніями, – більш зрозумілий ринок, наш менталітет. На перший погляд цей фактор здається несуттєвим (ми всі сьогодні багато подорожуємо, розмовляємо англійською та легко знаходимо спільну мову з іноземцями). Але одна справа домовлятися і вибудовувати відносини з іноземцями, коли ви турист, і зовсім інше – будувати довгограючі міцні робочі стосунки.
Підсумовуючи все вищесказане – в українських IT-компаніях в програмістів реально готові вкладатися. Людей розцінюють – як більш стабільний ресурс, а у фахівця є розуміння, що його розвиток – важливий фактор для керівництва.
З тим, що як в українських компаніях, так і в зарубіжних, розробники можуть заробляти непогані гроші – розібралися. Європейські IT-компанія часто намагаються захантити українських розробників тому, що вони дуже кваліфіковані. Багато в чому це відбувається тому, що іноземні IT-компанії хочуть заощадити на оплаті праці програмістів в своїй країні.
На закінчення хочу сказати: тільки вам вирішувати, в якій IT-компанії працювати – вітчизняній або зарубіжній. Будемо чесними: часто питання стоїть не у виборі між українською та іноземною компанією. Розробники частіше вибирають між умовами, проєктами, командою і перевагами роботи в тій чи іншій компанії. Як би там не було, як HR Team Lead з понад 10-річним досвідом роботи в індустрії, раджу завжди заздалегідь вивчити всі плюси і мінуси вашого дотику з новою командою. І про всі тонкощі оформлення, умов роботи і відпочинку – домовлятися на березі.