У межах проєкту українці зібрали понад 30 мільйонів гривень на виробництво бойових дронів.
Українська продуктова IT-компанія Uklon та благодійний фонд Dignitas завершили збір «Люті пташки» на ударні FPV-дрони українського виробництва.
Відтак за три місяці українці зібрали 29 874 713 гривень. Своєю чергою, Uklon додатково перерахував власні 3 мільйони гривень, тим самим повністю закривши збір коштів на виробництво.
Серед інших організацій, що найбільше підтримали проєкт «Люті пташки» були:
- Видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА» зібрало 1.5 мільйона гривень. На своє 31-е день народження компанія розігрувала три поетичні «еверестики», що налічувала 31 збірку славнозвісної поетичної колекції, для усіх, хто здійснив донат на «Люті пташки».
- «Телебачення Торонто» зібрали майже 1 мільйон гривень. Під час стріму команда розігрувала ексклюзивні подарунки – книгу Сергія Жадана із підписом Головнокомандувача ЗСУ та вазу з гільзи – серед глядачів стріму, які підтримали збір від Uklon та Dignitas.
- Письменник, музикант та волонтер Сергій Жадан передав 500 тисяч гривень на «Люті пташки», зібравши кошти на одному із благодійних концертів гурту «Жадан і Собаки».
- Фахівці «Консалтингової групи А-95» теж передали проєкту «Люті пташки» 500 тисяч гривень.
- Відомий бренд BOBKOVA об’єднав українських дизайнерів для участі в Pop-Up Store в Берліні та Франкфурті, де відсоток з продажів спрямували на «Люті пташки». Загалом, українські бренди зібрали більш як 100 000 гривень. До проєкту долучилися: POUSTOVIT, ELENA REVA, BRUA, BOBKOVA, STELMASHOV, LESS LESS, MAZARIBAZ, ZHILYOVA, THE BODY WEAR та CREATIVE PUBLISHING.
Крім того, проєкт «Люті пташки» підтримали Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний, віцепрем’єр-міністр України з інновацій Михайло Федоров, військовий та адвокат Масі Найєм, громадський діяч Віталій Шабунін, ресторатор Євген Клопотенко, військовослужбовець Юрій Мадяр, блогер Ігор Лаченков та багато інших.
Усі зібрані кошти направлені на виробництво понад 1000 ударних FPV-дронів. Виробництвом дронів займатимуться сертифіковані українські компанії. Це дозволяє не лише швидко передавати дрони на фронт, але й сприяє побудові безперебійної системи власного виробництва молодими технологічними компаніями, виготовляючи в Україні. Повний список усіх компаній, які наразі займаються виготовленням дронів, не розголошується задля безпеки.
Дрони відправлятимуть по готовності у ті точки країни, де відбуваються найзапекліші бої. Їхнім розподіленням займатиметься команда БФ Dignitas спільно із Генеральним штабом Збройних сил України.
«Три місяці тому Uklon разом з командою фонду Dignitas запустили свій перший масштабний збір на ударні FPV-дрони. Нам було важливо, щоб ці дрони були саме від українських виробників, адже це початок інвестування у серійне виробництво безпілотних технологій тут, в Україні. Мета збору була амбітною – потрібно було якнайшвидше зібрати 30 мільйонів гривень, відібрати найкращих сертифікованих виробників та налагодити виробництво. І ми це зробили! Дякуємо кожній та кожному українцю, які долучилися до проєкту «Люті пташки», нашим користувачам, які донатили прямо в застосунку Uklon, нашим партнерам та амбасадорам проєкту. Додам також, окрім інформаційної підтримки проєкту «Люті пташки», Uklon перерахував свої власні 3 мільйони гривень. Тим самим, разом із вами ми зібрали навіть більше необхідної суми, а це означає – ще більше дронів. Зовсім скоро ми побачимо роботу «Лютих пташок» у найгарячіших точках нашої країни», – додав Дмитро Дубровський, співзасновник та CEO Uklon.
Зазначимо також, що ударні FPV-дрони – ефективний та дешевий спосіб знищення російської техніки. Крім того, один такий дрон – це десятки врятованих життів українських військових. На них встановлені камери та сучасні засоби зв’язку, що дозволяють оператору стежити за пересуванням ворога у режимі «реального часу» і водночас залишатися в укритті та бути захищеним від обстрілу.