На початку 2020 року рейтинг найбільш перспективних видів бізнесу в корені відрізнявся від того, що приніс нам цей небувалий і несподіваний рік. Передбачалося, що перспективним буде туризм, перевезення, громадське харчування (кафе і ресторани) і великі торгові комплекси, індустрія краси, СПА-салони, тренажерні зали, басейни тощо. А разом з ними школи танців, художні студії, творчі гуртки, кінотеатри, будівництво і виробництво.
Саме такі види бізнесу виявилися в найбільш складному становищі. Вірус перевернув все з ніг на голову, зробив перспективне неактуальним, і витягнув багатьох аутсайдерів в тренд. А то, що користувалося незначним попитом – зробилося досить затребуваним.
Добре це чи погано – покаже час, можливо, стрес принесе якусь користь і навчить економити сили і ресурс. Який же бізнес виявився актуальним і приніс стабільний дохід – розберемо далі в цій статті.
Критерії і тенденції
Не будемо розглядати екзотику, на зразок розведення птахів заради пір’я для театру, реставрацію старих кросівок або вирощування кактусів для виробництва текіли. Залишимо це до кращих часів. Ми аналізували найбільш вдалі ідеї, напрямки і стартапи 2020 року. Тільки реальні, бізнеси, що працюють, які зуміли вижити в умовах карантинів, локдаунів, масочного режиму та інших обмежень. Вказані проекти змогли успішно просунутися і завоювати широку аудиторію. Є велика ймовірність, що вони залишаться популярними і в 2021 році.
В умовах карантину життя переїхало в онлайн-простір. Злетіли віддалені проекти, які не потребують офісів, площ і приміщень, інтернет-магазини, а також мобільні служби доставки всього, що потрібно людям. Результат ви побачите в цьому рейтингу.
ТОП кращих бізнесів 2021
- IT і digital-проекти;
- Торгівля через інтернет;
- Доставка їжі та фастфуду;
- Дистанційне навчання;
- Зелений туризм.
Розберемо по порядку.
IT і digital-проекти
В Україні зараз працюють сотні digital-проектів різних напрямів. Йдеться про розробку сайтів, ігор, програмного забезпечення для ПК і створення мобільних додатків. Також сюди ми відносимо все, що стосується просування сайтів, інтернет-маркетингу, копірайтингу, SEO та просування в соціальних мережах.
На початку року, коли почався карантин, керівники IT проектів оперативно переводили співробітників на віддалений режим праці. Для більшості з них змінилося небагато, завдання точно також ставлять в CRM, звіти про виконану роботу – там же. Програмістам і маркетологам особисте спілкування потрібно набагато рідше ніж, наприклад, виробничникам. Зв’язок, постановка завдань і звітність у більшості вже відпрацьовані. Стартапи по ходу карантину зрозуміли, що повертатися в офіси абсолютно необов’язково, тим більше що робота вдома економить значні кошти і багато часу.
Карантин привів до того, що в кілька разів підвищилася активність користувачів в інтернеті, відповідно інтернет-магазини і сайти послуг стали більше уваги приділяти просуванню. Це стимулювало зростання бізнесів, які пов’язані з SEO, інтернет-маркетингом і дизайном.
Торгівля через інтернет
Один з топ менеджерів OLX в інтерв’ю для biz.liga.net говорив, що за період карантину продажі побутових товарів зросли на 345%, продуктів на 110% і б’юті на 84%. Це справжній прорив, який трапився завдяки вірусу. Звикнувши купувати на сайтах, люди вже не захочуть купувати офлайн.
Логічно, що значне зростання відзначається в соцмережах, на торгових майданчиках і маркетплейсах. Особливо активно розвивається дропшіппінг. Це бізнес з мінімальними матеріальними вкладеннями і ризиками, що приносить стабільний дохід. В Україні дропштппінг з’явився кілька років тому. Його суть в посередницьких послугах між виробником (постачальником) товару і покупцем. Дохід надходить у вигляді відсотків від продажу.
Для розвитку бізнесу потрібні тільки підприємливість, бажання і доступ до інтернету.
Щоб почати роботу, потрібно створити сторінку або сайт в соціальній мережі, пройти реєстрацію на платформі постачальника товару, завантажити опис і фото на своєму ресурсі і стежити за виконанням доставки замовлення від постачальника до покупця. Особливих навичок і капіталовкладень не потрібно.
Доставка їжі
Доставка, безумовно, один з лідерів рейтингу бізнесу 2020. В умовах пандемії продукти харчування краще замовляти на будинок або в офіс (якщо він працює). Це зберігає час, здоров’я і зменшує ризик зараження. Попит на доставку зростає, особливо в великих містах. Бізнес набирає обертів і приносить високі доходи.
Приклад – інтернет-магазин продуктів «Такфур», працює по Києву і області. Прийом замовлень йде з сайту, виконуються індивідуальні та колективні заявки. Компанія працює з перевіреними постачальниками продуктів.
Що важливо, в умовах карантину 2020 року, інтернет-магазин вжив необхідних заходів для забезпечення безпеки. Вартість кур’єрської доставки в «Такфур» до дверей будинку або офісу – від 60 грн, що досить демократично. За асортиментом цей магазин справжній супермаркет. Тобто клієнтам не потрібно шукати щось ще, все можна купити в одному місці. Багато покупців, що відкрили для себе доставку продуктів, вже не захочуть ходити в звичайний магазин і витрачати час в чергах.
Дистанційне навчання
У 2020 році популярним став бізнес в області віддаленого навчання. Через інтернет можна навчитися всьому: від іноземних мов до вишивання хрестиком, масажу і балету. З навчанням склалося те, про що говорять: «Не було щастя, так нещастя допомогло». З карантином школи, технікуми і вузи стали переводити на віддалений режим, тобто вони самі перетворилися в інфобізнес.
Школа – це спосіб зайняти дітей на 6-7 годин на добу, тут конкурентів немає. А ось справи вищої і особливо середньо-спеціальної освіти пішли гірше. Навіщо витрачати 3-4 роки, платити і відвідувати лекції, якщо можна за 3-6 міс. освоїти затребувану спеціальність онлайн?
До карантину можна було говорити, що при особистому спілкуванні інформація краще засвоюється, є традиції і повнота знань. А ось на дистанційційці офлайнові навчальні заклади почали програвати курсам, спочатку націленим на удальонку. Мало хто з викладачів вміє вести лекції та контролювати виконання завдань через інтернет. Та й якість освіти в традиційних навчальних закладах залишає бажати кращого.
Зелений туризм
Якщо далеко їхати не можна, то можна подорожувати по околицях. Зарубіжні курорти через пандемію стали недоступні, завдяки чому ми заново відкриваємо Україну, її краси і визначні пам’ятки. Чорноморське узбережжя і Азов, Карпати, солоні озера, річки і соснові ліси, каньйони і печери. Організація поїздок і відпочинку в цих чудових куточках нашої країни в 2020 році виправдалася. Екотуризм, або зелений туризм, – став набирати обертів. Після життя в галасливому запиленому місті приємно поспілкуватися з природою, подихати свіжим повітрям, пити воду з джерела і парне молоко, харчуватися натуральними свіжими продуктами, їсти овочі та фрукти прямо з грядки. Можна рибалити, плавати на човні або полювати.
Наприклад, в селі Новгородському Сумської області є садиба «Родинна пасіка». Це прекрасна можливість не тільки відпочити в сільській хаті, а й поправити здоров’я. Тут пропонують послугу сон на вуликах, медові процедури і майстер-класи з бджільництва. Надають триразове вегетаріанське харчування і приміщення для медитації, баню, наповнені лікувальними травами кімнати і ще багато цікавого. Все це весело, цікаво і недалеко.
Замість висновку
Ось такий ТОП варіантів бізнесів ми підготували для вас. В кінці статті потрібно сказати, що перспективи зростання подібних проектів на майбутній рік зберігаються. Карантин, звичайно, закінчується, але люди вже зрозуміли, що вчитися, купувати їжу можна прямо з дому, а щоб подорожувати, не обов’язково летіти в Тибет. Цікаве завжди десь поруч і пандемія може бути приводом для зростання і розвитку.
Прочитайте:
- Топ кращих платних і безкоштовних онлайн-курсів для підприємців, які прокачають ваш бізнес
- Як відкрити успішний бізнес «кава на винос»?
- Як вести бізнес не виходячи з дому
- ТОП 10 ідей з чого почати заробіток в інтернеті в 2021
- Що продаватимуть в 2020 році?