Візуалізація — найочевидніший спосіб зачепити відвідувача, гарні зображення привернуть увагу до сайту будь-якої тематики. Тому найважливіше завдання для дизайнерів та контент-менеджерів знайти якісні та привабливі фото, причому бажано, щоб їх було багато.
Де взяти фотографії та картинки, а також хто входить у ТОП фотостоків інтернету за нашою версією, читайте далі.
Де взяти фотоконтент?
Є безліч способів отримати якісні фото, найбільш активні полюють на котиків, дівчат, відвідувачів кінотеатрів та кафе, ходять до зоопарків та скверів — за натурою. Не менш креативні домосіди використовують все, що під рукою, і ставлять натюрморти, наприклад, з чашки кави, ноутбука та сьогоднішньої газети прямо в офісі. Люди з руками та бажанням юзають фотошоп. Найнудніші і ліниві — тягнуть усе підряд, без розбору з Гугла, а ось професіонали, які все це вже бачили, — качають з фотостоків.
Є платні, безкоштовні та умовно-безкоштовні сайти з фотографіями, і далі ми розберемося хто є хто у світі картинок.
ТОП фотостоків
1. Pixabay
Всі люблять Pixabay, і на те є низка вагомих причин:
- можна качати фото безкоштовно та навіть без реєстрації;
- є переклад сайту зрозумілими мовами;
- великий запас зображень;
- зручно підбирати за тематиками;
- реалізовано сортування за розмірами;
- є векторна графіка, відео та навіть музика!
За сукупністю факторів — це фотосток номер один у освоєній частині Інтернету.
2. Pexels
“Пікселі” — ще один безкоштовний фотосток, влаштований за принципом “беріть що хочете”. Також, як і у лідера ТОПу, тут є російськомовна локалізація сайту та можливість качати картинки без реєстрації. Крім того:
- зручне тематичне сортування;
- можливість вибирати розміри;
- конкурсні роботи та челенжі з найцікавішим контентом;
- відео.
Загалом Pexels — рай для візуалу, тому тим, хто легко залипає на картинки, заходити сюди можна лише зі встановленим будильником чи нагадуванням в органайзері.
3. Shutterstock
Є думка, що третє місце у спорті найкраще, бо перше — за великим знайомством, друге – куплено, третє – справжнє. У нашому випадку приблизно також, тільки навпаки (не доплачували). На відміну від спорту перші два місця отримали безкоштовні стоки.
Shutterstock — монстр і один із найкращих платних стоків у всьому світі. Багато профі вважають його лідером, що не дивно. Крім картинок тут є:
- 3D графіка;
- відеоконтент;
- текстури;
- музика.
Також можна замовити будь-які зображення на замовлення, та й щодня фахівці завантажують на сайт 175 тисяч картинок! А загалом тут понад 320 млн. одиниць контенту.
На Shutterstock є все однозначно, фотосток рекомендується як номер один, для тих, хто готовий платити.
4. Dreamstime
Цей фотосток — золота середина між безкоштовними та платними ресурсами.
Розробники заявляють про 174 млн малюнків, що вдвічі менше, ніж на попередньому сайті, але теж дуже вражає.
На Dreamstime.com представлені картинки на теми:
- творчість (абстракції, плакатна графіка, футуризм, ретро, живопис, графіка, архітектура);
- ілюстрації на тему професій;
- все, що пов’язане з порами року;
- музична тема;
- спорт;
- люди взагалі;
- мода;
- освіта;
- туризм та подорожі;
- бізнес, комунікації, інтернет.
Щоб отримати доступ до цього багатства, доведеться платити. Пробний період — безкоштовно, це 10 картинок. Потім підписка — 10 зображень, 29 $ (на місяць).
Це трохи незвична схема, але цілком зрозуміло, що і скільки.
5. Freerangestock
Це цілком якісний і робочий сток, на якому є платні і безкоштовні картинки.
Сайт досить зручний, наприклад, можна відкрити базу зображень за новизною, категоріями або популярністю. Такий підхід дозволяє знайти несподівані ілюстрації, які можуть стати в нагоді. Ну і, звичайно, найбільш затребуваний тематичний пошук, тут є:
- тварини, комахи;
- природа, краєвиди;
- архітектура, міста, будинки;
- музика, театр, мистецтво;
- текстури та фонові картинки;
- все, що пов’язане з офісним життям;
- спорт, фітнес, змагання;
- промисловість та сільське господарство;
- символіки, шрифти, знаки;
- подорожі;
- вінтаж;
- космос.
На сьогоднішній день безкоштовні зображення із цього сайту можна використовувати як завгодно.
6. Unsplash
Це досить відомий і популярний сайт із безліччю безкоштовних картинок.
На Unsplash розробники зробили дуже зручний пошук, можна знаходити зображення за тематикою, ключовими словами або за популярністю. Вибір досить широкий, для ентузіастів можна ознайомитися з конкурсними роботами.
7. Burst.shopify
Це сайт безкоштовних фото, які можна використовувати з комерційною метою. Тобто для будь-якого сайту чи реклами. Функціонал – стандартний, є пошук за тематикою, колекцією, добірками, фонами та текстурою.
Сайт цілком непоганий і користується заслуженою популярністю.
8. Reshot
Reshot — ще один веб-ресурс, де все безкоштовно. Головна особливість – схильність розробників стоку до експериментів. Особливу увагу вони приділяють незвичайним, інноваційним фото, тематикам, що інтригують, і новим форматам, тим самим рухаючи творчий прогрес.
Якщо ви поділяєте пристрасть Reshot до новизни, ви знайшли те, що потрібно.
9. Stocksnap.io
Stocksnap — добрий і безкоштовний сток з великою кількістю фото. Вони сортовані за тематиками, і пошук не складе труднощів. Все, що є тут, можна використовувати без обмежень. Нові картинки додають щодня. У цих моментах сток мало чим відрізняється від інших, але є корисна особливість – вбудований фоторедактор!
Якщо немає часу, бажання чи можливості освоювати фотошоп, то знадобиться маленький, але функціональний онлайн-редактор Stocksnap. На сайті можна обробити фото, вирізати потрібне, кадрувати або додати ефекти.
10. Morguefile
Morguefile — сток, який у дитинстві мріяв стати соцмережею. Окрім звичного скачування фото тут є інструменти соціальної взаємодії для фотографів та користувачів, квести, завдання, навчання та чат.
Рекомендуємо цей фотосток тим, хто хоче цікаво і з користю провести час і навчитися чогось нового.
На цій позитивній ноті ми завершуємо ТОП 10 фотостоків. Зверніть увагу: тут є сайти різних напрямків, влаштовані за своїми логічними принципами, ми сподіваємося, що ви знайдете те, що найкраще підійде для ваших робочих та творчих завдань.