Існування великої кількості антивірусних програм, що дозволяють захистити комп’ютер власника і позбавити від шкідливих програм, збиває з пантелику як новачків, так і досвідчених користувачів. Всі антивіруси (на перший погляд) здаються однаковими по функціоналу – саме тому варто розібратися в усіх особливостях, перевагах і недоліках. До вашої уваги десять варіантів антивірусного ПО, яке дає можливість повністю безкоштовно вилікувати файли, видалити файли, що заважають нормальній роботі ПК, а також прибрати віруси з автозавантаження і реєстру і завантажувального сектора на системному диску.
Avira
Зазначений антивірус в безкоштовному варіанті є повноцінним і функціональним завдяки можливості сканувати файли в момент завантаження, отримання доступу до знімного носія і ручній установці процедури, якщо того вимагає ситуація.
На відміну від безлічі конкурентів, Avira під час стандартного моніторингу файлів не завантажує систему, заважаючи нормальній роботі комп’ютера. Бази вірусів постійно поповнюються новими параметрами, тому у вас під рукою буде захист від новітніх загроз. Не забувайте виконувати періодичну перевірку системних і призначених для користувача файлів.
AVGAntivirus
Серед відмінностей даного антивіруса слід виділити наявність інструментів оптимізації роботи Windows, регулярні оновлення баз і блокування потенційно небезпечних URL. Крім роботи на ПК з Windows, AVG може бути встановлений на телефони / планшети з Android, а також на Mac. При виявленні шкідливого файлу буде показано вичерпні відомості про загрозу.
Набридливою буде реклама більш «просунутої» платної версії, а віруси з карантину можуть бути видалені не повністю. Якщо потрібно провести повне сканування, забудьте про використання складного ПО і вимогливих ігор – необхідно багато ресурсів для виконання операції.
KasperskyFree
Відомий в Росії антивірус, який вважається кращим серед тих, хто чув про вірусні погрози лише в кіно. На ділі – гальмуючий навіть потужні ПК «монстр» із сумнівною репутацією серед професіоналів через шпигунство за користувачами (хоча рекламується Kaspersky саме як захисник від keylogger’ов).
Для постійної експлуатації не рекомендується – лише перевірка на наявність загроз при вимкненому інтернеті.
Avast
Чеський антивірус, що відрізняється високою продуктивністю на будь-яких конфігураціях. Серед особливостей варто виділити стійкість ПО до «атак нульового дня» – абсолютно всі тести були пройдені. Основними перевагами Avast виділяються:
- ігровий режим – зниження активності сканера на час, поки запущена гра;
- можливість установки на Windows, Android і Mac;
- наявність менеджера паролів.
Мінусом безкоштовної версії є постійно спливаюча реклама та уповільнення запуску програм в порівняння з тим, що ПЗ працює набагато швидше. У платній версії ви зможете отримати ще більше корисних функцій: фільтр спаму, можливість використання однієї ліцензії на декількох приладах.
SophosHome
Відрізняє вказаний антивірус можливість установки відразу на кілька приладів, що належать всім членам сім’ї. Основні переваги включають в себе:
- віддалене налаштування;
- хмарний захист – значне зниження навантаження на комп’ютер, так як обчислення проводяться на сервері;
- можливість спробувати платну версію протягом 30 днів.
Головний недолік – вимога перебувати в мережі для найбільш якісної роботи SophosHome. Також відсутня підтримка старих версій Windows (Vista і XP).
ZoneAlarm
Основна аудиторія антивіруса – ті, хто постійно знаходяться в інтернеті, і потрібно відвідувати сторінки з сумнівним вмістом. Перевагами ZoneAlarm є: створення резервних копій файлів онлайн, наявність антивірусного сканера, вбудованого брандмауера і налаштування параметрів анонімності.
Серед недоліків варто згадати примусову інсталяцію ПО «Yahoo!», панелі інструментів в браузері (можна пропустити) і помітне навантаження на CPU під час запуску програми.
BullGuard
Якщо ви боїтеся заразити власний ПК небезпечним вірусом або зловити троянську програму, вибирайте зазначений варіант. Інсталяція BullGuard дозволяє:
- використовувати пробну версію з повним функціоналом протягом 60 діб, що помітно більше, ніж у конкурентів;
- регулярні оновлення вірусних баз;
- наявність ігрового режиму, котрий знижує навантаження на ПК;
- швидке сканування, завдяки чому можна дізнатися про наявність загроз, про які раніше не було підозр;
- тонке налаштування батьківського контролю.
Серед недоліків виділяється зайва активність BullGuard – часто можна спостерігати помилкові спрацьовування, що приносять незручності.
TotalAV
Безкоштовна версія зазначеного антивіруса може бути встановлена на найпоширеніші операційні системи, а також допомагає знаходити і видаляти ідентичні файли, звільняючи простір на HDD / SSD. Плюсом є максимально швидке сканування комп’ютера на наявність загроз, а також можливість використання розширення SafeSite для браузера.
Серед недоліків – помилкові спрацьовування і відсутність планувальника, тому включати сканування необхідно самостійно.
BitDefender
Даний антивірус є одним з найбільш рекомендованих в мережі завдяки можливості установки не тільки на ПК, але і планшети / телефони під управлінням найпопулярніших ОС. Головний плюс – мінімальне навантаження на ЦП, наявність сховища файлів SafeFile, де можна зберегти все, попередньо зашифрувавши. Інша функція – визначення вірусу до того, як він спробує щось зробити.
Недоліками є: відсутність версії для корпоративного використання, низька швидкість сканування при першому запуску, а також низька якість захисту від «атак нульового дня». Щоб отримати більше функцій, необхідно перейти на платну версію.
Panda
Головний плюс даного антивіруса – наявність всіх базових функцій, які не гальмують роботу ПК. Сканування проводиться на наявність / відсутність шпигунських програм, фішингу та вірусів прямо в електронній пошті. Якщо ви ставитеся особливо дбайливо до своїх паролів, Panda має свою віртуальну клавіатуру, що не дає отримати зловмисникам важливу інформацію. Користувачі, які вирішили оновитися до платної версії, отримають ефективний VPN для браузера і можливість установки на три прилади відразу з однією ліцензією.
Недоліком є відсутність швидкої допомоги в разі наявності питань і багів.