Життя, якщо подивитися на нього з боку, – мінлива і драматична штука. У кожного є свої злети і падіння, спроби домогтися успіху, провали і сходження. Є своя вершина, до якої ми прагнемо, і ця вершина може бути якою завгодно: славою, популярністю, особистим щастям, багатством, кар’єрою.
Топ-8 фільмів про бізнес
Художній твір, як ніщо інше, змушує нас замислитися: чого ми хочемо, до чого прагнемо, чи гідна мета перед нами? Фільми про бізнес і бізнесменів – це твори, які наочно показують, як домагаються успіху, чого коштує цей успіх і як перетворюється людська особистість на шляху до нього.
“Вовк з Уолл Стріт”
Цей фільм, знятий в жанрі чорної комедії, заснований на реальній біографії Джордана Белфорт, оратора і успішного брокера, спійманого на систематичних шахрайствах і який відсидів кілька років у в’язниці. Режисер фільму, Мартін Скорсезе, підніс біографію свого героя в фарбах одночасно драматичних і гротескних, показуючи малопривабливу історію про незаконні фінансові махінації як яскраву гру.
Головний герой – людина, яка в гонитві за мрією розбагатіти йде напролом. Він не бентежиться, не тушується перед перешкодами і дрібними невдачами, він сам керує своєю долею. Перші успіхи і гроші захоплюють його, відкрилися перспективи, і головними тепер стають задоволення. Неймовірне багатство відкриває двері в світ пороків, де алкоголь змішується з наркотичним дурманом і сексуальними експериментами. Коли таке життя стає нормою, герой виявляється на прицілі у поліції, і це стає початком кінця.
Фільм мав 5 номінацій на «Оскар», тому що за яскравою картинкою криється глибокий сенс. Ми робимо себе самі: наш розум, харизма, володіння словом і аудиторією відкриває величезні перспективи, але чи завжди ми залишаємося вірні собі і своїм принципам?
«99 франків»
Фільм про зворотній бік рекламного бізнесу. І знову змішаний жанр драма / комедія. Головний герой Октав – провідний спеціаліст рекламної компанії, настільки зжився зі своєю роботою, що тепер бачить життя крізь призму реклами. Він на ходу придумує концепції і слогани для товарів, його всюди оточують асоціації і ланцюжки, що ведуть до підвищення продажів. За всім цим втрачається його власне життя, і усвідомлення її неправильності все-таки приходить до Октава. Герой починає свій маленький бунт, але оскільки це комедія, ніякої особливої трагедії не трапляється, просто головний персонаж стає трохи більш людяним. Фільм показує виворіт рекламного бізнесу, відкриваючи завісу над своєю загадковою лабораторією. Цікавий глядач може почерпнути звідси щось нове і цікаве.
«Джеррі Магуайер»
Фільм 1996 року в популярному для Америки жанрі спортивної драми. Головний герой – спортивний агент, який відрізняється трохи меншою безпринципністю, ніж його колеги. Давши слабину в черговий раз, Джеррі опиняється за бортом і втрачає роботу. За логікою жанру він деякий час приходить в себе, і розуміє, що світ, до якого він звик – не мир комфорту і взаєморозуміння; навпаки – це світ, де «людина людині вовк». Колишні друзі виявляються ворогами, і про підтримку з їхнього боку немає й мови. Однак Магуайер не з тих людей, які так просто здаються. Він вирішує почати свою справу, відкрити власне агентство, правда з групи підтримки у нього бухгалтерка Дороті Бойд і досить ексцентричний футболіст Рід Тідвелл. Глядач не обманюється в очікуваннях: запорукою успіху Джеррі Магуайера стає його людяність, чуйність, здатність співпереживати і любити. Мораль фільму проста – будь людиною, і до тебе потягнуться люди.
«Авіатор»
Це ще один фільм Мартіна Скорсезе, в основі якого біографія неординарного, в чомусь епатажної людини і мільярдера Говарда Хьюза. Режисер сконцентрував увагу глядача на становленні справи усього життя свого героя – авіакомпанії «Хьюз Ейркрафт». Захоплення літаками і небом, капітал, надісланий юнакові батьками, сміливість в експериментах і навіть якась відчайдушність призводять героя до приголомшливого успіху. І хоча в подальшому не все складається гладко, і в житті самого Хьюза настають не найкращі часи, фільм розповідає про те, що сильна мотивація, цілеспрямованість і готовність ризикувати приносить свої плоди.
«Пірати силіконової долини»
Знову фільм-біографія, і, звичайно, драма. Сюжет розповідає про створення персональних комп’ютерів і двох найбільших корпорацій – «Apple» і «Microsoft». Логічно, що без «Піратів …» цей список фільмів був би не повним, як неповноцінне зараз наше життя без комп’ютерів, смартфонів і інтернету. Революція, яка народилася з фантазій і експериментів захоплених хлопчаків, вилилася в щось, що змінило хід самої історії. Хто такі Стів Джобс і Білл Гейтс: генії або люди без моральних принципів? Чи можна досягти вершини і залишитися простим, відкритою людиною? Фільм Мартіна Берка, може і не відрізняється особливою художньою цінністю, але ставить безліч глибоких і життєвих питань, на які, ймовірно, немає однозначних відповідей.
“Соціальна мережа”
Це фільм про те, як можна зробити мільйони, використовуючи всесвітню павутину. Можливо, це фільм про геніальність, про заздрість, конкуренції, але також він про колишніх хлопчаків, які вирішують піти проти правил і незважаючи ні на що втілити свої ідеї та фантазії в світ. «Соціальна мережа» теж біографічний фільм, що розповідає історію Марка Цукерберга, студента Гарвардського університету і засновника Facebook. Кінострічка вийшла динамічною і захоплюючою, про що наочно свідчать цифри: її касові збори за 1 рік прокату перевищили бюджет в 5 разів.
«Диявол носить Prada»
Фільм про журнал і високій моді. Головна героїня (Енді), яку зіграла Енн Хетеуей – колишня студентка і починаюча журналістка. Їй хочеться зробити блискучу кар’єру, але поки що вона – молодший асистент в журналі мод «Подіум». Фільм відмінно показує ту особливу атмосферу, де жорсткий бізнес зрісся з високим мистецтвом і прагненням людства до краси. Виявляється, що тут йде боротьба на виживання, і м’якість, емоційність – виключно шкідливі риси, від яких слід відмовитися. Справжній успіх тільки за «залізними» леді, що наочно демонструє головний редактор журналу Міранда Прістлі. В особистому житті у неї все котиться до біса, але оплакувати свої сердечні рани їй ніколи. У той же час Енді розуміє, що її цінності – зовсім інші, і з журналом «Подіум» їй не по дорозі.
«Ерін Брокович»
Художній фільм про реальну жінку в реальних подіях з її життя. Сюжет розповідає про молоду матір трьох дітей, яка в пошуках роботи виявляється в адвокатській конторі. Вона працює безкоштовно, щоб довести що на щось годиться. І доводить, дуже швидко наткнувшись на справу про компанію, що забруднює екосистему одного з міських районів. Ці дії вже мають наслідки – в регіоні різко зросла кількість випадків онкологічних захворювань. У цій справі Ерін показує кращі свої якості: амбіційність, наполегливість, уміння вести переговори, і в той же час викликати довіру до себе і компанії, яку представляє. Фільм має цілу низку художніх достоїнств, серед яких можна відзначити вдалий акторський склад. Наприклад, Джулія Робертс, яка зіграла головну роль, одержала за неї «Оскар». Фільм також можна дивитися як посібник: в ньому маса цікавих ситуацій і їх рішень.