Наприкінці 2024 року регіональний голова криптобіржі Binance у Центральній і Східній Європі, Центральній Азії та Африці заявив, що Україна входить до ТОП-10 світових ринків за кількістю клієнтів платформи. Роком раніше директорка з маркетингу Рейчел Конлан заявила, що у 2024-2025 біржа планує досягти 10 млн клієнтів (за зростання в 26% у 2023) – на той момент у країні було 3,9 млн власників цифрових активів.
Чи вдалося їм? Яку частку Binance займає в операціях українських користувачів криптовалют? І взагалі – якими криптобіржами користуються українці у 2025 році?

ТОП криптовалютних бірж
Ми не знаємо точних цифр, а тому провели власне дослідження на основі знеособлених даних 700 000 клієнтів. Про їхні результати та топ криптовалютних бірж за версією користувачів Trustee Plus розповім я – CTO Ксенія Житомирська.
Скільки бірж у середньому використовує один користувач криптовалют
Спойлер: згідно з нашими даними, середня кількість бірж на одну людину – 3,28. Тобто зі стількома платформами вона взаємодіє через один акаунт Trustee Plus.
- 29,65% осіб, які працюють у Trustee, використовують тільки одну платформу.
- 22,18% користувачів проводять операції на двох криптовалютних біржах.
- 15,63% використовують три платформи, 11,33% – чотири, 8,17% – п’ять сервісів.
- 13% активно використовують від 6 до 11 торгових централізованих платформ.
- 0,006% працюють одразу з 12 біржами. Максимальний показник на 1 клієнта.
Понад 70% усіх користувачів використовують більше однієї платформи, 48% – більше двох, що підтверджує тренд до контролю ризиків через диверсифікацію інвестицій і свідчить про підвищення грамотності криптоспільноти щодо ризик-менеджменту.
У тому ж інтерв’ю регіональний голова Binance зазначає певну специфіку у виборі інструментів у різних регіонах – в Україні це ф’ючерси та деривативи. З цього можна зробити висновок, що користувачі не обмежують себе одним сервісом і шукають додаткові можливості та найвигідніші умови в усьому секторі.
ТОП криптобірж за версією 700 000+ клієнтів Trustee Plus
Невелика ремарка: оскільки більш ніж дві третини користувачів використовують більше однієї біржі, то загальна сума часток використання платформ складе ~328%.
- Binance – найбільша криптобіржа, що використовують 92,4% користувачів. Вона посідає домінуюче становище на ринку, перевищуючи рівні обсягів торгів другої біржі вшестеро, а відвідуваність на добу – майже втричі. У 2025 році з нею працюють 250 млн осіб – 45% усіх криптолютних власників на планеті.
- ByBit – друга за кількістю взаємодій з рівнем у 71,2%. Її показники поступаються деяким платформам у світі, але лідирують у регіоні. У лютому 2025 року вона зіткнулася з найбільшим відтоком через успішну хакерську атаку на $1,6 млрд.
- OKX – криптобіржа, що замикає лідерську трійку з 36,6%. Вона робить ставку на інноваційні продукти і розвинену екосистему Web3 завдяки вигідним умовам стейкінгу і пасивного доходу, а також інструментам торгівлі ф’ючерсами.
- MEXC (31%) – біржа, що активно підтримує нові проєкти. Сьогодні вона фокусується на розвитку деривативних інструментів та інтеграції AI-рішень.
- KuCoin (22%) – міжнародна біржа, що працює з 2017 року. У 2025 році вона активно розвиває P2P-платформу і запускає нові продукти для лендингу.
- HTX (20,3%) – платформа, раніше відома як Huobi. Спочатку вона була орієнтована на Азію, але після ребрендингу взяла курс на глобальний розвиток.
- Bitget (18,5%) – сервіс, що працює з 2018. Сьогодні він продовжує розвивати функціонал, але стикається зі зростанням конкуренції з боку MEXC, KuCoin і HTX.
- WhiteBit (11,2%) – українська криптобіржа, запущена ще 2018 року. У 2025 році вона активно розвивається і розширює свою присутність на ринках Європи та країн СНД, а також удосконалює універсальні платіжні рішення для бізнесу.
- Gate (11%) – платформа, що почала роботу ще 2013 року. Її сильна сторона – функції для пасивного доходу: інвестиційні продукти і майнінг ліквідності.
- Kraken (5,99%) – одна з найстаріших криптобірж, яку було запущено 2011 року. Незважаючи на невелику частку, вона залишається головним вибором для великих інституційних інвесторів, які віддають перевагу регульованим майданчикам.
Поза топом розташувалися ще три платформи – BitFinex (5,35%), Kuna (1,83%) і CEX IO (0,95%). Частка інших криптовалютних бірж у межах статистичної похибки.
З цих даних можна з упевненістю сказати, що:
- Найбільші біржі заслужили довіру більшості користувачів – 200,2% на три біржі або 61% усіх взаємодій клієнтів Trustee з платформами. Вони утримують позиції навіть незважаючи на великі кризи (суди, зломи).
- Частка бірж «другого рівня» становить 91,8%, що може свідчити про те, що, незважаючи на глобальну домінацію лідерів, серед користувачів є попит і на інші рішення, що пропонують унікальні можливості та умови.
Хочеться також відзначити той факт, що користувачі розуміють навіщо потрібні біржі: не використовують їх для зберігання, а тільки як «перевалочний пункт». Про це ж свідчить і зростання користувачів криптокарт – 250 000 з 700 000 клієнтів Trustee.
Ринок розвивається, а криптани дедалі освоюють його можливості, підтверджуючи тенденцію – «заробляй на біржах, але зберігай і витрачай разом із Trustee Plus».