В умовах безперервної економічної турбулентності доводиться постійно пристосовуватися до нових умов — і в бізнесі, і в повсякденному житті. Адаптація, як відомо, сприяє розвитку креативності, тому не дивно, що екосистема стартапів в Україні досить непогано розвинена. Багато проектів стали відомі в усьому світі, отримують багатомільйонні фінансування і можливість втілювати свої сміливі ідеї на арені всієї планети.
Десятки українських стартапів беруть участь у виставках і конференціях міжнародного масштабу. Наприклад, на виставці Consumer Electronics Show, яка відбулася в Лас-Вегасі в січні 2017 року, взяло участь вісім українських команд. Також наші розробники беруть участь і займають призові місця в Eurasia Mobile Challenge, Mobile World Congress і інших заходах міжнародного рівня.
Експерти і любителі вже не раз підводили підсумки 2016 року, визначаючи торішній топ стартапів України, прийшов час говорити про перспективи. Хочете дізнатися, які українські стартапи 2017 можуть стати всесвітньо відомими розробками і скласти конкуренцію найпопулярнішим нинішнім гаджетам? Точні висновки робити поки рано, але ми з великою часткою ймовірності можемо припустити, що може «вистрілити» в цьому році.
Брелок Hideez Key 2
Hideez Key 2 являє собою оригінальний цифровий гаджет, виконаний у вигляді ключа. Створенням гаджета займалася молода українська команда розробників. Їм вдалося створити по-справжньому універсальний пристрій, який заслуговує на увагу любителів утилітарних технічних інновацій: брелок Hideez Key 2 має безліч корисних функцій, багато в чому спрощують найпростіші побутові процеси, з якими доведеться стикатися власникові.
Основним призначенням Hideez Key 2 є використання в якості пристрою для виконання двофакторної авторизації. Цифровий ключ стане відмінним приладом для взаємодії з персональним комп’ютером, планшетом і смартфоном. В його основу входять два модулі: RFID і NFC. Їх базової пам’яті досить для того, щоб зберегти близько тисячі паролів, ключів графічного типу, а також PIN-кодів. Це дозволяє девайсу за лічені секунди відкривати електронні замки. Також з його допомогою можна оперативно заблокувати або навпаки включити ПК, перебуваючи від нього на відстані. Телефон таки не буде запитувати PIN-код власника, однак залишиться недоступним для інших людей. Hideez Key 2 також зможе відкривати ліфти, двері з системою домофона і багато іншого. Носити гаджет можна в якості традиційного брелока, кулона, або ж прикріплювати на браслети або одяг.
Бездротова зарядна станція Technovator
Бездротова зарядна станція Technovator стане хорошим вибором для шанувальників техніки Apple: з її допомогою можна одночасно зарядити до чотирьох смартфонів. Під час підзарядки гаджети поміщаються в спеціальні чохли, які поставляються в комплекті. Цікавою особливістю пристрою є можливість зарядки смартфонів навіть на відстані. Досить увімкнути Technovator і розташувати її в радіусі п’яти метрів від свого телефону. Уже були зроблені спроби створити подібну техніку, але лише творцям цього гаджета вдалося досягти такої значної дальності роботи гаджета.
Пристосування для контролю сновидінь Luciding
Виставка СES 2017 представила любителям оригінальних комплектуючих безліч дотепних технічних новинок, серед яких особливу увагу привернула нова, вдосконалена модель пристрою Luciding. Цей гаджет виглядає як пов’язка на голову, яка оснащена безліччю датчиків і електродів. Компанія, яка займається розробкою такого пристрою позиціонує його як спеціальний девайс, що допомагає контролювати сновидіння свого власника. Цей стартап в Україні вже привернув увагу багатьох потенційних покупців.
Принцип дії Luciding розроблений виходячи з умов контролю над фазами сну. Як тільки людина переходить в швидкий сон, прилад це вловлює і відразу ж відсилає в мозок електричний сигнал, частота якого становить 40 герц. Такий розряд триває не довше, ніж тридцять секунд. Саме з його допомогою у людини, що надів пов’язку, починається змінюватися основна течія сну. Завдяки цьому з’являється унікальна можливість контролювати своє сновидіння. Технологія, яка була покладена в основу дії пристрою, є унікальною і не має аналогів на світовому ринку.
Сонячні жалюзі SolarGaps
Досить цікавим гаджетом, випущеним в 2017 році, стали цікаві жалюзі, які здатні перетворити сонячне проміння на електроенергію. Це стало можливим завдяки спеціальним фотоелектричним конструкціям, які є одними з базових елементів пристрою. Якщо розмістити жалюзі усередині приміщення, за один місяць роботи вони зможуть виробити як мінімум 100 кВт електроенергії. При розташуванні в зовнішній частині будинку вони зможуть зробити приблизно в 1,5 рази більше електрики. Оригінальна, корисна і екологічна ідея забезпечила SolarGaps безсумнівну потрапляння в топ стартапів України.
VR-атракціон від MMOne Project і VR-рукавичка Raccoon.world
Ви зацікавлені гаджетами, які допомагають перенестися в віртуальну реальність? Цілком можливо, що скоро ви не обмежитеся VR-окулярами. Щоб ви могли повною мірою відчути себе в іншому вимірі, компанія-розробник MMOne Project створила спеціальне рухоме крісло, яке допомагає посилити фізичні відчуття користувача VR-окулярами або спеціальними шоломами. VR-атракціон здатний розгортати людини під кутом до 360 градусів, крісло здатне рухатися в абсолютно будь-якому напрямку.
Сам пристрій багато в чому нагадує загальновідомий тренажер, який використовується для професійної підготовки космонавтів. Людина надійно фіксується на такому атракціоні за допомогою високоміцних ременів. Крім самого крісла в комплектацію входять спеціальні навушники для об’ємного і високоякісного звуку, а також окуляри віртуальної реальності Oculus Rift. Для цієї ж мети була розроблена рукавичка-контролер Raccoon.world. З її допомогою користувач може повністю контролювати свого персонажа, керуючи його рухами тіла.
Мультівізор Wider
Мультимедійний комплекс Wider є багатофункціональним пристроєм, який успішно поєднує функції персонального комп’ютера, проектора і панорамного монітора. Цей девайс дозволяє перевести на великий екран різноманітні файли зі смартфона або планшета. Для оптимізації користування цим апаратом його оснастили потужними динаміками і ДБЖ. Користування апаратом елементарне, в ньому зможе розібратися навіть недосвідчений користувач.
Універсальна RTLS-система Leantegra
Система Leantegra виглядає як дуже цікава програма-шпигун, яка може стежити за пересуваннями об’єктів, що вас цікавлять. Принцип роботи створює оптимальне співвідношення програмного забезпечення і датчиків у вигляді невеликих маячків. Дана програма підходить для установки на абсолютну більшість сучасних смартфонів. Точність цієї системи разюча. Вона допомагає відстежити місцезнаходження людини з точністю до десяти сантиметрів. Програма особливо стане в нагоді для встановлення контролю над дітьми, пацієнтами клінік, людей, які страждають від періодичних втрат пам’яті.
І ви вже в передчутті і хочете знати, наскільки скоро ці ідеї будуть втілені в життя? Як завжди, все залежить від фінансування. Сподіваємося, що вітчизняні проекти будуть отримувати достатньо інвестицій, і якщо за цим справа не стане, можна розраховувати на втілення успішних українських стартапів протягом одного року.