В останні десятиліття використання технологій стало невід’ємною частиною навчального процесу. З їхньою допомогою можна вирішувати безліч завдань, таких як автоматизація адміністративних задач, створення навчальних курсів та багато інших. Штучний інтелект зробив edtech продукти ще потужнішими, що призвело до зростання кількості стартапів, які знаходять інноваційні способи вдосконалення та оптимізації процесу навчання. Пропонуємо розглянути поточний стан ринку та найкращі edtech компанії у 2024 році.
Ринок edtech у 2024 році
З 2021 року ринок програмних освітніх продуктів демонструє стрімке зростання. Тоді його вартість становила $10,85 млрд, а до 2025 року ця цифра може досягти $11,6 млрд. Нещодавній звіт Statista показує, що ринок щорічно зростає майже на 200 мільйонів доларів. При цьому під edtech підпадають найрізноманітніші продукти: від софтверу для управління класними кімнатами до додатків для вивчення мов.
Значну частку займають Microsoft, Oracle і SAP, а також освітні компанії, такі як Moodle, Blackboard і Duolingo. Аналіз, опублікований Edtech Evidence Exchange у 2020 році, показав, що державні установи в США щорічно витрачають від 26 до 41 мільярда доларів на співпрацю з розробниками edtech.
Найкращі стартапи Edtech, на які варто звернути увагу
Сьогодні понад 65 000 edtech компаній змагаються за своє законне місце під сонцем. Понад 67% компаній edtech unicorns, заснованих за останні роки, використовують у своїх продуктах і послугах штучний інтелект.
DreamBox Learning
Dreambox Learning — це освітня технологічна компанія, що спеціалізується на розробці адаптивних математичних програм для учнів початкової та середньої школи. Використовуючи штучний інтелект та алгоритми машинного навчання, DreamBox надає персоналізовані навчальні плани, які підлаштовуються під індивідуальні потреби та темпи кожного учня.
Продукт активно використовується в школах США та Канади, і наразі компанія зібрала 175,6 мільйонів доларів фінансування.
Carnegie Learning
Американський стартап Carnegie Learning спеціалізується на розробці рішень для вивчення математики, природничих наук і мови. Програмне забезпечення компанії включає інтерактивні уроки, навчальні матеріали та аналітичні інструменти для вчителів та АІ-інструменти, які допомогають адаптувати навчальний процес під індивідуальні потреби кожного учня.
Головним інвестором компанії є Міністерство освіти США. Загальні інвестиції становлять 23,9 мільйона доларів.
Memrise
Британський стартап із вивчення мов є одним із головних конкурентів Duolingo та Babbel і вже має понад 50 мільйонів користувачів. Memrise поєднує адаптивне навчання та технології штучного інтелекту. Так, наприклад, для оцінки вимови учнів використовується розпізнавання голосу.
З моменту свого заснування в 2016 році Memrise отримала 21,8 мільйона доларів фінансування.
Osmo
Osmo — це стартап з США, що розробляє інтерактивні освітні ігри для дітей, поєднуючи фізичні ігрові елементи з технологіями доповненої реальності (AR). Ігри охоплюють різні предмети, включаючи математику, малювання та правопис.
З моменту свого заснування в 2013 році стартап отримав 32,5 мільйона доларів інвестицій.
Riiid
Південнокорейська компанія, заснована в 2014 році, розробила рішення на основі штучного інтелекту, яке працює як персоналізований наставник студентів. Він навчає, атестує, дає рекомендації та оцінює загальну продуктивність. Платформа також створює унікальні плани навчання, що дає можливість отримувати кращі результати на іспитах і стандартизованих тестах.
Riiid зібрав 256,7 мільйонів доларів і отримав нагороди Brilliant People and Brand Awards 2020 та AI Korea Awards 2020.
Squirrel AI
Компанія розробляє адаптивні навчальні платформи, які використовують алгоритми машинного навчання для персоналізації навчання учнів. Це дозволяє виявляти слабкі місця в знаннях кожного студента і пропонувати індивідуальні завдання.
Заснована в 2014 році, Squirrel AI зібрала $190,4 млн від інвесторів і має кілька нагород у галузі АІ.
Udacity
Udacity — це американська освітня технологічна компанія, що надає онлайн-курси з фокусом на професійне навчання у галузі технологій. Заснована в 2011 році, Udacity співпрацює з провідними компаніями та університетами для розробки “нано-дегрі” програм, які готують студентів до кар’єри в таких сферах, як штучний інтелект, машинне навчання, розробка програмного забезпечення, дата-аналітика та кібербезпека. У Udacity штучний інтелект використовується для персоналізованого навчання, автоматизованої перевірки завдань, аналізу прогресу та ефективності навчання.