Створення цікавого та змістовного контенту в соцмережах, який приверне увагу клієнтів, — важлива задача для бізнесу. Проте її вирішення забирає багато сил та часу. Для полегшення цього процесу існують допоміжні інструменти.
Пропоную розглянути ТОП-5 сервісів на основі штучного інтелекту для створення ідеального контенту в соцмережах. А наприкінці статті дам ще додатковий перелік нейромереж, які теж стануть у пригоді.
Існує багато нейромереж для створення контенту. Деякі з них можуть генерувати текст, інші — зображення або відео.
1. OpenAI GPT-3
OpenAI GPT-3 — одна з найбільш потужних нейромереж для генерації текстів.
Chat GPT може:
- Визначити стратегію просування в соцмережах.
- Створити контент-план на місяць. Вам достатньо лише написати запит: «Уяви, що ти — маркетолог бізнесу (підставити свою нішу) і пропиши, як просувати цей бренд у соцмережах. Пропиши стратегію/контент-план на 30 днів. Ми знаходимося у певному місті і наша цільова аудиторія — ось така. Оформи це у таблицю». І чат згенерує стратегію, яку ви можете взяти та втілити в життя.
- Написати тексти під ваші параметри для Instagram, Facebook. Важливо прописати запит для тексту у Chat GPT дуже конкретно: кількість символів, для якої соцмережі, в якому стилі, для якої цільової аудиторії.
- Підібрати заголовки до відео або тексту.
- Допомогти при створенні таргетованої реклами. Chat GPT може прописати налаштування для реклами під ваш бізнес, підкаже, які інтереси, ГЕО та певні сегменти цільової аудиторії. Також створить основні меседжі та тексти для кожного рекламного оголошення. Chat GPT здатен оформити всю текстову інформацію у вигляді таблиць або нумерованих списків. Отримані дані можна використовувати для створення різних типів контенту: stories, публікацій, сценаріїв відео тощо.
- Ще мало відомий факт, що Chat GPT є помічником у створенні картинок. Ви можете дати запит англійською мовою — згенерувати ідеї (вони називаються «prompt») для картинок на певну тему. А потім з результатами запиту перейти до інших нейромереж, які генерують зображення на основі текстових описів. Це може бути корисно, наприклад, для створення ілюстрацій до публікацій або креативів для реклами.
2. Midjourney
Midjourney — нейромережа, яка вміє розпізнавати друкований текст і перетворювати його на картинки. Ви просто надсилаєте запит, а Midjourney через деякий час генерує 4 картинки, спираючись на ваші слова. Кожне з чотирьох зображень у сітці — це інший варіант, який ґрунтується на вашій підказці.
Ви можете вибрати, яке зображення потрібно використовувати, натиснувши на кнопку у верхньому або нижньому ряду сітки.
Верхній ряд кнопок (U1, U2, U3 та U4) вирізає відповідну картинку з колажу та збільшує її масштаб. Розмір збільшеної версії — приблизно 1024×1024 пікселів.
Нижній ряд кнопок (V1, V2, V3 та V4) дозволяє створювати варіанти вибраних вами зображень.
Якщо ви натиснете на значок зі стрілками, запит згенерується повторно.
На превеликий жаль, Midjourney дає обмежену кількість спроб (лише 25) у безкоштовній версії для створення картинок. Але щомісячна оплата 10$ у Basic Plan дозволяє створити 200 зображень, 30$ у Standard Plan та 60$ у Pro Plan — необмежену кількість зображень.
3. DALL-E-2
DALL-E-2 — нейромережа, розроблена OpenAI. Створює також зображення за запитом.
Ви прописуєте декілька текстових підказок, можете вказати, в якому стилі створити візуал. І чекаєте декілька хвилин, поки ШІ згенерує 4 варіанти.
4. Waymark
Waymark — нейромережа для створення відео-роликів по текстовому запиту. Тут є приємний нюанс: якщо ваша компанія присутня в інтернеті, то вам достатньо прописати назву та країну, і нейромережа згенерує відео відповідно до матеріалів, які вона знайшла.
Я особисто протестувала роботу цієї нейромережі на клієнтові. Написала в запиті всього 3 слова, а нейромережа знайшла всю інформацію про компанію сама та створила рекламний ролик.
5. Pebblely
Pebblely — нейромережа, яка зробить різноманітні зображення вашого продукту за 30 секунд з однієї фотографії.
Спробуємо зробити «фотосесію» за допомогою нейромережі для такого незвичного предмета, який також створила нейромережа.
Це наш предмет у кафе:
Це в стилі акварельного малюнку:
Це в інтер’єрі:
А це — на прогулянці взимку:
Безкоштовна версія сайту дає 12 варіантів фону та обмежену кількість створених зображень.
Платна версія за 19$:
- 1000 зображень,
- спеціальні фототеми та налаштування,
- нестандартні розміри зображення до 2048 на 2048.
Є тариф для професіоналів за 39$. В нього входить:
- необмежена кількість зображень,
- спеціальні фототеми та налаштування,
- нестандартні розміри зображення до 2048 на 2048,
- пріоритетна підтримка.
А тепер, як і обіцяла, ділюся переліком інших нейромереж для створення контенту:
- Lumen5 — інструмент для створення відео з використанням зображень та тексту. Дозволяє швидко та ефективно виробляти відео-контент для соціальних медіа.
- Synthesia — платформа, яка генерує відео з актором. Тут можна вибрати фон, музику, актора та чітко прописати весь текст.
- Pictory — нейромережа для автоматичного редагування та монтажу відео. Ми завантажуємо сценарій, Pictory знаходить ключові слова, створює відео та розміщує титри.
- Copy.ai — інструмент для створення будь-яких текстів.
- Grammarly — сервіс, який допомагає писати тексти англійською мовою та робити їх ефективнішими та чіткішими. В основі — система штучного інтелекту, яка аналізує мову.
Варто зазначити, що створення контенту з використанням нейромереж може вимагати додаткової роботи та редагування, щоб отримати остаточний результат, який відповідає вашим вимогам та очікуванням.
Сервіси штучного інтелекту дозволяють полегшити процес створення контенту в соціальних медіа. Вони допомагають створити візуально привабливий та ефективний контент, а також привернути більше уваги до вашого бренду чи профілю в соцмережах. Використання цих інструментів дозволить вам відпочити від рутинних завдань та знайти нові можливості для залучення аудиторії. Незалежно від того, чи ви є професіоналом у галузі соціальних медіа, чи просто починаєте свій шлях, сервіси штучного інтелекту можуть стати незамінними помічниками для вас.
Але не забувайте, що використання штучного інтелекту не замінює людської креативності та інтуїції, а тільки допомагає вам впевнено рухатися до досягнення вашої мети в соціальних медіа.
PS. Ця стаття була створена за допомогою ШІ, SMM-спеціаліста та редактора.