Протягом декількох років incomediary.com збирають інформацію про те, скільки заробляють найуспішніші веб-сайти. Зараз ми хочемо поділитися результатами цих спостережень, які можуть здатися просто приголомшливими! Ви дізнаєтеся, скільки співробітників працює в компанії Amazon, яким чином Google розширив сферу свого впливу, скільки грошей в секунду заробляє найприбутковіший сайт.
Отже, 10 сайтів, які заробляють найбільше в світі:
Amazon
(Річний заробіток: 34 204 000 000 $; заробіток в секунду 1 084 $)
Компанія стрімко розвивається. Заснована в 1994 році, через 24 роки вона стає другою компанією в Америці за чисельністю співробітників (за даними на вересень 2017 року – понад 500 тисяч осіб) і третьою за обсягом продажів в світі. Це найбільший міжнародний онлайн-магазин, який переріс своє призначення, ставши власником реального, а не віртуального бізнесу. Починаючи з 2006 року, Amazon стає корпорацією, скуповує інші компанії: Shopbop, Quidsi, Kiva Systems, Zappos і інші. Її стрімкий розвиток став причиною різкого підвищення вартості акцій (з 2017 року – 1000 доларів за 1 акцію). При такому розвитку подій неважко здогадатися, що компанія значно впливає на світові онлайн-продажі.
(Річний заробіток: 29, 321 000 000 929 $; заробіток в секунду: 929 $)
Найбільша корпорація була створена в 1996 році, і до теперішнього часу важко знайти людину, яка б не знала про її існування. Неординарні цілі компанії диктують незвичайну політику пошуку і відбору співробітників, однак результати діяльності Google говорять про її успішності. Девіз компанії – «Не будь злом», – несе головний смисловий посил: за допомогою інформації робити життя людей щасливішим і комфортнішим.
Про успішність Google говорять її досягнення: це відома кожному пошукова система і браузер; поштова служба Gmail; соціальна мережа Google+; розробка унікальних проектів «Google Х», серед яких Гугломобіль і окуляри Google Glass.
eBay
(Річний заробіток $ 9,156,000,000; заробіток в секунду $ 290)
eBay Inc. – унікальне дітище П’єра Омідьяр, створене ним в 1995 році. Це дивовижна альтернатива інтернет-магазинів, яку зараз прийнято називати інтернет-аукціоном (або торгами). Являє собою віртуальний майданчик без географічних бар’єрів: люди з будь-яких куточків планети можуть викладати або купувати тут товар. З цієї причини вибір лотів надзвичайно широкий і включає такі речі, які в реальному просторі купити неймовірно складно, в тому числі колекційні і антикварні. eBay розвивається за рахунок поглинання інших подібних, але менш розвинених сервісів і за останні десять років зуміла придбати таким чином близько 40 компаній.
Yahoo!
(Річний заробіток $ 6 324 000 000; заробіток в секунду $ 200)
Компанія, заснована в 1994 році, до кінця 90-х представляла собою найбільшу пошукову систему і становила реальну конкуренцію Google. Подібно останній, вона запустила поштовий сервіс «Yahoo! Mail» і була четвертою в списку компаній з найбільшим доходом. Вважається, що за останні роки вона придбала більше 16 підприємств і запустила кілька успішних соціальних мереж. У 2017 році корпорація пережила реорганізацію і стала іменуватися Altaba Inc.
Alibaba
(Річний заробіток $ 5,557,600,000; заробіток в секунду $ 176)
Ще одна найбільша корпорація світу в сфері інтернет-торгівлі – китайська Alibaba. Офіційно її історія почалася з 1997 року, до 2011 вона вже проводила торговельні операції в 240 країнах світу, а кількість користувачів перевалило за 65 мільйонів чоловік. У 2014 році користувачів було вже близько 280 мільйонів. Такі цифри не дивні, якщо взяти до уваги, що Alibaba Group – це конгломерат кількох інтернет-магазинів (серед них AliExpress, Taobao.com, 1688.com), однієї кінокомпанії, платформи електронних платежів Alipay і найбільшої в Китаї компанії з доставки їжі Ele.me. Відомо, що з цього року Alibaba розпочала роботу над проектом по розробці дронів-безпілотників.
Expedia, Inc.
(Річний заробіток $ 3 348 000 000; в секунду $ 106)
Спочатку один з підрозділів Microsoft, зараз Expedia є найбільшим онлайн-сервісом в сфері бронювання. Поштовхом до створення стала ідея про можливість замовлення авіаквитків за допомогою інтернету, без звернення до каси або туристичної фірми. Згодом бронювати стало можливо не тільки квитки, але й номер в готелі і навіть таксі від аеропорту. Людина змогла самостійно планувати свої подорожі, істотно заощаджуючи кошти. Вже через 10 років існування онлайн-корпорація виросла до справжнього гіганта, проводячи операції між десятками країн світу.
Priceline
(Річний заробіток $ 3 072 240 000; в секунду $ 97)
Ця компанія – головний і найбільш значимий конкурент Expedia. З її допомогою можна забронювати квитки та готельні номери, заздалегідь орендувати автомобіль або яхту, вибрати цікавий круїз. Її головною відмітною рисою в сфері онлайн-бронювання є послуга «Назви свою ціну». Клієнту надається можливість вказати категорію бажаних придбань (клас авіаквитка, зірковість готелю, марку автомобіля, що орендується) і вказати суму, яку він готовий заплатити. Priceline підбирає підходящий варіант, причому робить це протягом усього періоду підготовки подорожі.
AOL
(Річний заробіток $ 2,417,000,000; заробіток в секунду $ 77)
Найбільша медіа-корпорація світу з’явилася в 1991 році і спочатку займалася онлайновими сервісами. Тут були і соціальні мережі, і величезний інтернет-портал із усілякими видами інформації, і пошта за адресою www.aol.com. Цікаві винаходи – портал для школярів AOLSchool і голосова послуга AOLbyPHONE. Через AOL на початку 2000-х років доступ до інтернету отримувало більше 30 мільйонів чоловік по всьому світу, і з кожним роком їх число тільки зростало. В даний час корпорація володіє декількома соціальними мережами, кінокомпаніями Warner Brosers і New Line Cinema, системою кабельного телебачення, музичним порталом Warner Music Group. Незважаючи на те, що останні кілька років AOL впевнено втрачає свої лідируючі позиції на американському ринку онлайн-послуг, вона як і раніше залишається медіа-гігантом, з яким не можна не рахуватися.
NetFlix
(Річний заробіток $ 2,160,000,000; заробіток в секунду $ 68)
Розважальна медіа компанія з двадцятирічним стажем впевнено просувається в топ-10 найбільш успішних сайтів. В кінці 90-х років минулого століття вона починала з послуг по прокату DVD, а в 2000-х перейшла до сервісу потокового мовлення. Компанія стала не тільки поставляти, а й виробляти інформацію, в тому числі телесеріали, розважальні шоу і авторські програми. З 2010 року послугами цього розважального порталу почали користуватися не тільки жителі Сполучених Штатів і Канади, а й Японії, Нової Зеландії та Австралії. З 2015 року мережа стала доступна в 150 країнах світу.
(Річний заробіток $ 2,000,000,000; заробіток в секунду $ 63)
Facebook настільки популярний і впевнений у своєму майбутньому, що навіть зняв фільм про це. Компанія була заснована в 2004 році, і в цьому списку є наймолодшою. На 2017 рік соціальна мережа налічувала понад 2 мільйонів передплатників, а також змогла розширитися, ставши власником таких сервісів як Instagram і WhatsApp.
Далі йдуть такі відомі сайти як Baidu, Skype, TaoBao, Groupon, Yandex, Linkedin
Читайте також: Топ-35 конструкторів сайтів. Огляд