Як пише видання IT Outsourcing News майже 100 000 українських програмістів обслуговують тисячі компаній, так як попит на ІТ-персонал на світовому ринку постійно зростає. Від Cisco, до Oracle, до Rakuten, до Samsung, більше сотні глобальних високотехнологічних фірм проводять науково-дослідницьку діяльність в Україні, в той час як безліч місцевих ІТ-аутсорсингових компаній (близько 1000) всіх типів і розмірів обслуговують клієнтів по всьому світу.
Обсяг експорту галузі розробки програмного забезпечення України в 2015 році склав не менше 2,5 млрд. доларів. Це всього лише частина потенціалу країни з урахуванням її великої і кваліфікованої робочої сили.
В Україні найбільше і швидкоростуче число ІТ-фахівців в Європі; очікується, що робоча сила в області ІТ-технологій подвоїться до 200 000 до 2020 року.
Ринок США є основним напрямком для українських ІТ-фірм, обсяг експорту яких становить 80%.
Україна стала європейським лідером в області ІТ-аутсорсингу і розробки програмного забезпечення в Європі
IT галузь стала однією з найбільш глобальних і наймасштабніших у світі. Складно уявити, але за 2016 рік світова галузь інформаційних технологій перегнала за доходом навіть ринок нафти, склавши 3,4 трлн дол. Трансформація і зростання IT-технологій торкнулася і України, фахівці впевнені, що по тому не так багато часу, інформаційні технології в нашій країні переженуть в рази сировинну промисловість. У нашій країні знаходяться сотня тисяч професіоналів в області IT, які реалізовують самі незвичайні проекти, вони ж можуть стати всесвітньо відомими.
Поки дані проекти реалізуються, в нашій країні вже існують IT-досягнення, які стали відомі всьому світу. Послугами українських IT-компаній, які змогли втілити в життя свої інноваційні проекти користуються на всій нашій планеті, а їх власники стали доларовими мільйонерами. Так які ж компанії і їх проекти, які стали вихідцями з України, стали відомі всьому світу?
Пропонуємо ТОП-10 вашій увазі:
Paymentwall
Цікавий шлях пройшла міжнародна компанія Paymentwall. Її засновником став українець В. Ковальов і американець О. Ганді. Коаліція була створена в 2010 році, тоді заповзятливі хлопці створили перший свій проект – Zurna. Це була соціальна мережа, яка, на жаль, не стала популярною. Далі пішло ще кілька спроб, які також увінчалися невдачею.
Всесвітню славу і запаморочливий дохід принесла платіжна система Paymentwall, в яку підприємці вклали всього кілька сотень доларів, а дохід система почала приносити вже через пару місяців. Оборот фірми за минулий рік склав близько 50 млн доларів.
Зараз платіжна система доступна в більш ніж двохстах країнах світу, переведена на двадцять мов, об’єднує на своїй платформі різні платіжні сервіси. Послугами платформи користуються понад 300 тисяч користувачів, серед них:
- власники сайтів знайомств;
- розробники онлайн-ігор;
- різні онлайн сервіси та ін.
Платіжна система приймає до оплати різні форми: карти, термінали, смартфони та інші способи поповнення рахунків.
Grammarly
Grammarly – унікальний сервіс, створений двома українцями, але відомий далеко за межами нашої країни. Суть сервісу полягає в перевірці граматики, мовних зворотів, синтаксису англійських текстів. Також тут можна перевірити унікальність контенту англійською мовою. Програма не просто знаходить помилки, але пропонує варіанти їх заміни, дозволяючи конструювати грамотний текст.
Grammarly налічує понад сім мільйонів користувачів, також компанія уклала договори з всесвітньо відомими ВНЗ, даних контрактів вже більше 550 штук.
DepositPhotos
Дмитро Сергєєв став засновником проекту DepositFiles, який він успішно продав за пару млн доларів і реалізував новий проект – DepositPhotos. Фотобанк став популярною посередницької платформою між авторами унікальних ілюстрацій і їх покупцями.
У DepositPhotos підприємець вклав порядка 1 млн доларів, але ці фінансові вкладення швидко себе окупили. Зараз фотобанк приносить по 6 млн доларів доходу щорічно.
На сервісі можна купити унікальні фотографії, векторні зображення, анімації, відео та ін. Підтримка сайту здійснюється на чотирнадцяти мовах. Купувати зображення на платформі можна, як через підписку, яка починається від 49 доларів, так і оплачуючи через платіжні системи конкретно обрану ілюстрацію, їх вартість, як правило, стартує, від 0,75 центів.
Jooble
Jooble – унікальний портал для пошуку роботи у всьому світі. Заснований проект був двома українцями в 2006 году. Платформа Jooble збирає дані з усіх дощок оголошень про роботу, також з інших сайтів, консолідуючи інформацію на своєму порталі. Свого роду пошуковик, тільки безпосередньо вакансій. Роман Прокоф’єв та Євген Собакар вклали в свій проект порядку 100 000 доларів, але вже за півроку Jooble вийшов на точку беззбитковості і почав приносити відмінний дохід. Jooble успішно працює в 64 країнах світу, допомагаючи людям знайти бажану роботу.
Terrasoft
Terrasoft – це система автоматизації, яка за допомогою унікальних інструментів, дозволяє швидко і якісно вирішити питання, такі як:
- що стосуються управління маркетингом;
- планування;
- створенням і веденням клієнтської бази;
- сервісне обслуговування та ін.
IT-компанія також пропонує додаткові послуги, такі як автоматизація підприємств і IT-консалтинг.
Спочатку Terrasoft планувала завоювати ринок серед маленьких і середніх компаній, а за підсумком роботи стала провідною платформою для світових корпорацій.
Augmented Pixels
Менше десяти років тому одесит Віталій Гончарук створив компанію Augmented Pixels, головна спрямованість IT-проектів полягає в створенні додаткової реальності. Суть в тому, що реальна картинка вводиться на смартфоні з віртуальними елементами.
Прикладом розробки компанії, яка стала відома на весь світ стали Google Glass. Офіси компанії розташовуються в США і Україні. Augmented Pixels за прогнозами фахівців, може вже незабаром зайняти близько 10% ринку в своїй галузі.
Petcube
Petcube – це команда українських хлопців, які вразили світ своїм відкриттям. Вони створили робота для домашніх тварин, який грає з ними, коли їх господарі відсутні. Гаджет має камерою, звуком, мікрофоном, що дозволяє не просто стати другом для домашнього вихованця на час відсутності господарів, але і дозволяє зняти все на відео, зробити фото улюбленця і поділитися ними в соціальних мережах.
Petcube став переможцем конкурсу Europas, як кращий стартап Європи. Хлопці продовжують розвиватися і далі, проходячи навчання новим IT-технологій за кордоном.
Система Leantegra
Український стартап від Олега Пузанова – система Leantegra. Унікальний проект, є програмою-шпигуном, вона здатна відстежувати місцезнаходження людини з точністю до 10 см. Особливо корисна розробка стала для батьків, щоб відстежувати місцезнаходження своїх чад, для контролю над пацієнтами клінік, а також людей, які страждають від втрати пам’яті. Небезпечні виробництва, наприклад, розташовані для роботи в шахтах, дозволяють відстежувати переміщення робочих і при необхідності своєчасно знайти їх і надати допомогу.
Мультівізор Wider
Система мультівізор Wider була створена київським гуртом IT-фахівців в 2016 році. Мультівізор є гаджет, який поєднав у собі функції:
- телевізора;
- комп’ютера;
- проектора;
- панорамного монітора.
При цьому мультівізор оснащений потужними динаміками і легкою інструкцією з експлуатації, яка дозволить розібратися з інноваційним продуктом навіть недосвідченим користувачам різних гаджетів.
Technovator
Technovator – це станція для бездротової зарядки смартфонів Apple. Станція дозволяє одночасно заряджати до чотирьох гаджетів Apple. Смартфони поміщаються в спеціальні чохли, які і приймають заряд від Technovator. При цьому зарядка може відбуватися навіть на відстані до п’яти метрів. Раніше вже були спроби створення подібного пристрою, але саме українські програмісти змогли створити станцію, яка дійсно працює!
Висновок
За прогнозами фахівців до 2020 року айті-програмістів стане близько двохсот тисяч, а ось чи будуть вони трудиться на благо нашої країни або стануть емігрантами, які виконують замовлення більш розвинених країн, буде залежати лише від підтримки IT-проектів нашою державою. Сьогодні, IT-галузь в Україні посідає третє місце після металургії та аграрія. Зростання IT-галузі на рік становить близько 25%, що дозволяє припустити, що вже через кілька років айті зможе переміститися з третього на перше місце і принести не тільки дохід у скарбничку держави, але прославити наших професіоналів в сфері інформаційних технологій у всьому світі!
У короткостроковій перспективі в області захисту ІС очікуються значні зміни законодавства відповідно до Угоди про асоціацію 2014 року, підписаним з ЄС. Необхідно спростити правила експорту ІТ-послуг, в той час як місцеві ІТ-компанії будуть краще захищені від бюрократії і корупції.