Текстовий застосунок Instagram Threads досяг позначки 100 мільйонів реєстрацій всього за п’ять днів. Згідно з трекером, конкурент Twitter був запущений 6 червня (або 5 червня в Америці).
Марк Цукерберг зазначив у перший день, що додаток залучив 2 мільйони реєстрацій за дві години, 5 мільйонів реєстрацій за чотири години та 10 мільйонів зареєстрованих користувачів за сім годин. Наступного ранку генеральний директор Meta зазначив, що понад 30 мільйонів людей зареєструвалися, щоб спробувати новий застосунок.
До цього часу робот OpenAI ChatGPT відрізнявся тим, що був одним з найбільш швидкозростаючих споживчих продуктів, досягаючи 10 мільйонів користувачів на день за 40 днів і 100 мільйонів користувачів на місяць майже за два місяці. Враховуючи, що це перший місяць для Threads, він уже подолав позначку 100 мільйонів активних користувачів на місяць. Але утримати користувачів на платформі буде справжньою проблемою.
У той час, як багато людей пробують нову текстову соціальну платформу Meta, деякі функції досі відсутні. Примітно, що програма не підтримує ActivityPub — протокол, який використовується для публікацій у децентралізованих мережах. Хоча Meta заявила, що працює над цим, доки інтеграція не буде розгорнута, додаток насправді не буде частиною Fediverse*.
Крім того, програма має веб-інтерфейс тільки для читання, не підтримує пошук повідомлень, прямі повідомлення, хештеги та стрічку «Підписки». Через правила Instagram додаток не допускає оголених тіл на своїй платформі — те, що підтримує інша альтернатива Twitter Bluesky.
Проте досягти 100 мільйонів користувачів за такий короткий час — чималий подвиг. Тож схоже, що Threads нікуди не подінуться.
—
*Федіверс (англ. Fediverse) — неформальна назва, що об’єднує цілий ряд соціальних мереж, що є сумісними між собою. Термін є контамінацією англійських слів federation і universe. Кожен із серверів Федіверсу є незалежним від інших, але разом вони утворюють мережу, в якій сервери обмінюються повідомленнями і вмістом за допомогою стандартизованих протоколів (OStatus, ActivityPub). Таким чином користувачі будь-якої з мереж, що належить до Федіверсу, можуть вільно спілкуватися одне з одними незалежно від того, чи знаходяться на одному й тому ж сервері, чи на різних.