Хоча це може здаватися не так очевидно, брати перший ліпший хостинг для вашого проекту не є найкращою ідеєю. Веб-хостинг — це свого роду фундамент для будь-якого починання у всесвітній павутині, і від його міцності і надійності багато в чому залежить успішність подальших дій. Від вибору хостингу багато в чому залежить також і швидкість вашого веб-сайту, що має безпосередній вплив на оптимізацію вашого сайту для пошукових машин.
Якщо ви наразі шукаєте якісний хостинг в Україні та задається питанням, на що слід звернути увагу для досягнення оптимальних показників SEO, наступна стаття може виявитися вельми корисною.
Від чого залежить швидкість хостингу і яким є її вплив на SEO?
Швидкість хостингу є комплексним поняттям і залежить від низки факторів, зокрема таких як розташування вашого сервера, сам сервер, якість інфраструктури, та оптимізації вашого сайту. Давайте приділемо трішки уваги кожному з цих аспектів.
Сервер
Те, наскільки якісно підібраний має безпосередній вплив на загальну продуктивність і швидкість вашого хостингу. Перш за все, необхідно вдало підібрати тип хостингу. Різні типи хостингу передбачають різний розподіл ресурсів. Сам тип хостингу не впливає безпосередньо на швидкість хостингу, але якщо ваші проекти не отримуватимуть достатньо ресурсів, їхня швидкість буде падати.
Є наступні типи хостингу: виділений хостинг, спільний хостинг, віртуальний приватний хостинг та хмарний хостинг.
- Виділений хостинг (Dedicated hosting) передбачає, що вам надається цілий сервер з усіма наявними на ньому ресурсами та повним контролем. Це рішення передбачає найбільший рівень продуктивності і при його виборі більшість проектів будуть не інакше, як літати. Проте це також найбільш дороге рішення і в багатьох випадках немає прямої необхідності у такій кількості ресурсів.
- Спільний хостинг (Shared hosting) передбачає, що сервер використовується багатьому користувачами одночасно. Хоча це рішення, на відміну від попереднього, дуже бюджетне, однак воно має багато обмежень і продуктивність може бути нестабільною. З огляду на це, краще не довіряти спільному хостингу великі проекти.
- Віртуальний приватний хостинг або ВПС хостинг (VPS hosting) є альтернативою обом попереднім рішенням, поєднуючи в певному сенсі їх переваги. Це досягається завдяки технології віртуалізації, яка дозволяє розділити цілий сервер на незалежні віртуальні машини з виділеними ресурсами, які працюють майже як міні-версії виділених серверів, з root-доступом, можливістю встановлювати власну оперативну систему та іншими перевагами. Це рішення одночасно надійне і доступне і є гарним вибором для багатьох проектів.
- Хмарний хостинг (Cloud hosting) також базується на віртуалізації, однак із дещо іншим підходом. Не вдаючись в технічні подробиці, тут ми маємо справу не з окремими віртуальними машинами, а пулом ресурсів, з якого користувач може замовити стільки потужностей, скільки необхідно для його проекту. Хоча дане рішення не є таким налаштовуваним, як ВПС, однак воно дозволяє більш гнучке масштабування, що дозволяє підібрати чітку кількість ресурсів для конкретного проекту.
Оптимізація сайту
Хоча це більше питання роботи за сайтом, а не з хостингом, але часто сповільнена продуктивність сайту може витікати із недостатньої оптимізованності сайту, навіть якщо сам сервер надає достатньо ресурсів. Якщо у вас наявні проблеми із швидкістю завантаження сторінок, варто перевірити, чи зроблене усе можливо для “полегшення” ваги цих сторінок. Зокрема, важкі медіа файли можуть гальмувати швидкість завантаження сторінок, тому варто слідкувати уникати їхнього використання або змінювати їх більше легкими аналогами.
Локація
Попре те, що звичайному користувачеві може здатися, що інтернет за своєю природою працює миттєво, у сигналів, які бігають по проводах, є певна задана швидкість. З огляду на це, чим далі знаходиться сервер від цільової аудиторії, тим повільніше буде завантажуватися контент з нього. Відповідно, важливо прагнути того, аби максимально скоротити цю відстань, обираючи сервер що знаходиться безпосередньо у країні вашої цільової аудиторії або у сусідній країні.
Якщо такої можливості немає, або ваша цільова аудиторія зосереджена у кількох країнах одночасно, варто звернути увагу на CDN сервіс. CDN є географічно розподіленою мережею серверів, що зберігають кешовані версії вашого сайту і відповідно забезпечують швидке завантаження вашого сайту у віддалені регіони.
Інфраструктура
Великий вплив на швидкість вашого веб-сайту має також сама інфраструктура, центр обробки даних, в якому він знаходиться, та мережа, до якої він має доступ. Іноді сайт, розташований на більше віддаленому, але з доступом до кращої інфраструктури, сервері, може завантажитися краще, ніж сайт з гіршою інфраструктурою, але географічно більше близький. Обираючи конкретний сервер у конкретного провайдера, обов’язково зверніть увагу на те, в якому дата-центрі знаходиться цей сервер і переконайтесь у його надійсності і сертифікованості.
Вплив швидкості хостингу на SEO
Сайти з низькою швидкістю мають набагато гірші показники SEO. Наприклад, якщо сторінки завантажуються довше ніж три секунди, то сайт матиме набагато гірше SEO ранжування. Відповідно, для покращення SEO веб-сайту з точки зору хостингу, необхідно прагнути того, щоб хостинг з одного боку задовольняє всі потреби вашого веб сайту з точки зору ресурсів, а сервер находився в безпосередній близькості до вашої цільової аудиторії. Вдало розрахувавши те, що необхідно зробити для задоволення цих аспектів, ви зможете досягти найкращого впливу веб хостингу на SEO показники вашого веб-сайту. І навпаки, якщо якість самого хостингу значно просідає, SEO показники вашого веб-сайту не зможуть бути врятовані будь якими іншими діями, адже хостинг є фундаментом вашого веб сайту.
Сподіваємося, що дана стаття стала вам в нагоді, щасти!