Понад півтора мільйона гривень для українських військових зібрали на українському благодійному аукціоні, що пройшов в межах Web Summit 2023. Українські команди представили свої IT-продукти інвесторам, поспілкувалися з представниками топових міжнародних медіа та встановили понад тисячу нових контактів. Зібрали головні інсайти з саміту.
Що таке Web Summit
Web Summit — найбільша в світі технологічна конференція та міжнародна платформа для IT-нетворкінгу, пошуку партнерств та інвестицій. Цьогоріч захід зібрав понад 70 тисяч учасників, які зав’язали понад 750 000 контактів.
Штучний інтелект та жіноче лідерство
Однією з головних тем Web Summit 2023 став Artificial Intelligence. Сергій Токарєв — IT-підприємець та співзасновник технологічної компанії Roosh, що стала генеральним партнером української делегації — зазначив, що подальший вплив штучного інтелекту на суспільство буде пов’язаний з розвитком людського потенціалу та підвищенням ефективності роботи.
“Для мене AI — це скоріше доповнений інтелект, аніж штучний. Людина зі штучним інтелектом ще довго буде сильнішою за просто ШІ. Ця технологія поступово перебирає на себе певні завдання, звільняючи людей від повторюваної та монотонної роботи, і роблячи їх більш ефективними”, зауважив бізнесмен.
Багато виступів на Web Summit були присвячені темі жіночого лідерства і тому, як зробити tech-середовище сприятливим для жінок. Тара Чкловскі, засновниця та CEO Technovation, програми з AI-підприємництва для молодих жінок, наголосила, що у галузі технологій працює 11 мільйонів чоловіків — і лише три мільйони жінок.
В українському павільйоні виступала Єлізавета Коренко, голова освітнього проєкту STEM is FEM, який заохочує дівчат обирати tech-професії. Вона розповіла , як боротися з гендерною нерівністю та надихати дівчат займатися наукою та технологіями. Єлізавета також поділилась унікальним досвідом створення освітніх проєктів для молоді під час війни.
“Одразу після пандемії COVID-19 росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну. Ми зіткнулися з повітряною тривогою, масованими ракетними обстрілами та відключенням електроенергії. Однак це не завадило розвитку нашої освіти, бізнесу та технологій. Навички кризового менеджменту — це те, чому Україна може навчити світ”, — підкреслила спікерка.
Україна на Web Summit
Вперше Україна була офіційно представлена на саміті у 2021 році. Тоді українська делегація презентувала мобільний застосунок та портал Дія, правовий та податковий простір Дія.City та проєкт е-Резидентство.
Цьогоріч на Web Summit Україну представили 25 стартапів та скейлапів у різноманітних сферах: від AI до екології та психології. Три проєкти були створені студентами КПІ ім. Сікорського, серед яких — біонічний протез руки, дрон для дослідження водойм, а також технології для розвідувальних дронів, які долають порожі засоби РЕБ (радіоелектронної боротьби). S.Lab, український стартап з розробки екологічного пакування, потрапив до ТОП-10 пітчинг-конкурсу та представив свій проєкт на головній сцені саміту.
На одній з панелей виступала Ірина Вольницька, президентка технологічного університету SET University. Вона зазначила, що сьогодні Україна може стати майданчиком для тестування міжнародних технологічних проєктів.
“У світі немає кращого місця, ніж Україна, аби тестувати miltech-проєкти. В Україні безліч видатних інженерів, які займаються технологічними розробками — адже нас до цього підштовхує війна. Якщо ви шукаєте інновації — вам слід відвідати Україну”, — зазначила Вольницька.
Зібрати 40 тисяч євро на благодійному аукціоні
15 листопада українська делегація разом з партнерами організували вечір нетворкінгу Free People Gathering, під час якого провели благодійний аукціон. Окрім українців, на події зібралось понад 150 представників з німецької, португальської, британської та американської делегацій.
“Ми розіграли 10 лотів, кожен з яких має свою історію. Найціннішими для мене стали марки, підписані Валерієм Залужним, та прапор з підписом Кирила Буданова. Завдяки щедрим донатам учасників нам вдалося зібрати кошти на 2 мобільні банні комплекси для наших військових. Вартість одного — 20 тисяч євро”, — поділився на своїй сторінці у Facebook Сергій Токарєв.
Підсумки Web Summit 2023 для України
Попри майже два роки повномасштабного вторгнення, українські айтівці викладаються на 200% і створюють потужні технологічні проєкти, в які готові інвестувати світові фонди. Сьогодні, як ніколи, Україна відкрита до міжнародної співпраці — і, як показує Web Summit, світ також зацікавлений в Україні, її компаніях та проєктах.
Участь української делегації стала можливою завдяки спільним зусиллям співорганізаторів: Міністерства цифрової трансформації України, Українського фонду стартапів та Ukrainian Hub, за підтримки Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України» і Посольства України в Португалії, генерального партнера — Roosh та партнерів — WNISEF, UNIT.City, GENESIS, Flyer One Ventures, групи компаній NOVA (Нова пошта), Ukrainian American Coordinating Council.