Колаборація Київського метрополітену та Нової пошти спрямована на підтримку українців, для яких із 24 лютого 2022 року метро стало не лише транспортним засобом, а й укриттям під час обстрілів. У рамках проєкту на станціях, платформах, у вагонах та біля ескалаторів у столичному метро з’явилися понад 20 повідомлень, що мотивують українців підтримувати наших захисників і волонтерів та підбадьорюють під час повітряних тривог.
Плакати на вікнах вагонів нагадують, що «Найтемніша ніч — перед світанком» і «Навколо стільки чудових людей!». Борди на ескалаторах зауважують, що «Ці поручні мчать трошки швидше, бо поспішають до перемоги», а біля турнікетів наголошують, що саме зараз «Час подякувати всім, хто бореться за нашу незалежність», зробивши донейт на підтримку ЗСУ та волонтерів.
Написи на платформах підтримують тих, хто «Перейшов на станцію “Українська мова”», а ще пропонують для станцій нові назви — «Українських волонтерів» та «Великої бавовни». Також на різних станціях розміщені повідомлення, пов’язані з їхніми назвами: «Станція вільних людей незалежної України» («Майдан Незалежності»), «Ще трошки, і ми з тобою на літак» («Бориспільська»), «Харків = незламність» («Харківська»).
«У грудні на станції “Майдан Незалежності” Нова пошта нагороджувала волонтерів — учасників нашої програми “Гуманітарна пошта України”. У той момент в імпровізованій глядацькій залі посеред платформи я усвідомила: в Нової пошти й Київського метрополітену чимало спільного. Метро — найшвидший громадський транспорт, а Нова пошта — найшвидша доставка. І метро, і Нова пошта стали опорою для українців у найтемніші часи. На станціях люди ховаються від ракет, а у наших відділеннях знаходять світло. Тому й виникла ідея об’єднатись і разом підтримати пасажирів теплими словами», — зазначає Олена Плахова, директорка з управління репутацією Нової пошти.
За інформацією Київського метрополітену, у перші дні повномасштабної війни укриттями на станціях скористалися понад 40 000 людей. Цілі родини киян із дітьми та домашніми тваринами досі приходять у метро, щоб сховатися від ракетних обстрілів росіян, а багато хто ночував на платформах і у вагонах. Крім цього, столичною підземкою щотижня користуються понад 3,6 млн киян та гостей столиці, які навіть за відсутності повітряних тривог перебувають у постійній напрузі через війну.
Працівники Київського метрополітену переконані, що нині кожному з нас важлива підтримка і колаборація з Новою поштою надихне киян та гостей столиці.