Комунікаційна супутникова мережа, яку планує створити SpaceX, відому як Starlink, тепер буде націлена на набагато більш низьку орбіту, ніж спочатку планувалося, по крайней мере, для більш ніж тисячі супутників. Цей крок повинен допомогти з орбітальним сміттям і забезпечити кращий сигнал для наземних користувачів компанії.
Starlink планує розмістити 1,584 супутника – близько третини з них 4 409, планується запустити на орбіті всього в 550 кілометрів від поверхні Землі. Для порівняння, багато супутників зв’язку знаходяться на орбітах більш ніж в два рази вище, а геосинхронні орбіти більш ніж в 20 разів далі (близько 36 000 миль).
Зазвичай, на цій відстані орбіти об’єкти швидше розпадаються, падають і згорають в атмосфері через кілька років. Але SpaceX це не лякає; насправді, як пишуть вони, більш низькі орбіти пропонують «кілька привабливих рис як при номінальній роботі, так і в малоймовірному випадку якщо щось піде не так».
По-перше, проблеми з орбітальним сміттям, природно, пом’якшуються тим фактом, що що-небудь на цій низькій орбіті буде швидко падати на Землю, а не захаращувати орбіту.
По-друге, це має скоротити час, що витрачається на відправку та отримання сигналу з супутників. Час ping може бути як можна менше 15 мілісекунд, вважає компанія.
Сателітам доведеться виконувати більше роботи, щоб залишатися на оптимальній висоті, так як атмосферний опір буде вище, і кожен супутник зможе обслуговувати меншу територію планети. Але з тисячами працюючих супутників разом, це повинно бути керовано.
Це рішення засноване на повідомленнях експериментальними даними супутників-випробувачів «Тінтін», які були запущені на початку цього року.
«SpaceX навчився пом’якшувати недоліки роботи на більш низькій висоті і як і раніше пожинати відомі і значні переваги, про які говорилося вище»,
– пишуть вони.
Ця зміна може дати конкурентні переваги і більш широке використання супутникового зв’язку але це також, ймовірно, призведе до більш інтенсивної роботи з підтримки супутників. На щастя, третя перевага низької орбіти полягає в тому, що її легше досягти, хоча, ймовірно, не зовсім так просто.
Starlink націлений на перші реальні запуски своїх систем на початку 2019 року, хоча цей графік може бути занадто амбітним. Але для SpaceX амбітність це норма.