Посівну кампанію розпочали вже у 21 регіоні[1]. Попри воєнні дії цьогоріч в уряді сподіваються засіяти 6 млн гектарів земель. А це — 80% того, що обробили минулого року. Більше про посівну в умовах війни з росією — в аналітиці OLX Україна.
Чи всім вистачить хліба?
Україна входить у п’ятірку найбільших у світі постачальників пшениці, тож зрив посівної кампанії та ускладнення експорту вплине на ціну та запаси продовольства в усьому світі. Однак в Українській зерновій асоціації прогнозують, що цьогорічний врожай буде достатнім: 28−30 млн тонн проти 33 млн тонн торік. По-перше, значну частину земель засіяли ще взимку, а по-друге, більшу частку пшениці удобрили.
Де знайти ресурси для посівної?
Щоб підтримати фермерів у скрутний час та забезпечити успішне проведення польових робіт державні банки запустили програму пільгових кредитів під 0%. Ці кошти допоможуть подбати про необхідні ресурси. Скажімо, закупити обладнання і техніку. До прикладу, в категорії OLX Авто наразі представлено 11,5 тисяч пропозицій сільськогосподарського транспорту та деталей. Так, середня вартість трактора становить 83 600 грн, комбайн коштує, в середньому, 265 500 грн, за мінітрактор просять близько 97 000 грн, а за мотокультиватор — 25 000 грн. При цьому популярними умовами придбання сільгосптехніки, за кількістю відгуків на одне оголошення у березні, є кредит та розстрочка – в середньому по 35 відгуків.
Яку техніку шукають фермери для роботи?
Серед сільськогосподарської техніки найбільш потрібними виявились:
- Трактори — 452 тис. пошуків протягом березня;
- Мінітрактори — понад 161 тис. пошуків;
- Культиватори — понад 77 тис. пошуків;
- Комбайни — 91 тис. пошуків;
- Сівалки — понад 70 тис. пошуків.
Додатково в онлайні шукають деталі до тракторів (11,4 тис. пошуків), а також борони – знаряддя для розпушування землі (2,7 тис. пошуків).
[1] Українська зернова асоціація