Хоча деякі фахівці вважають, що рано чи пізно смартфони замінять інші пристрої, на зразок очок додаткової реальності, деякі не зовсім впевнені в повному знищенні цієї техно-індустрії. Але що точно буде, так це зміни смартфонів. Які саме? Уявімо ж смарфтон майбутнього.
1. Гнучкий
Таким смартфонам пророкували появу і в 2012, і в 2015 році, та тільки вже 2к17, а ми таких смартфонів не бачимо, хоча конкретно гнучкі дисплеї вже є. ReFlex це прототип смартфона з даного сценарію. Крім гнучкого корпусу, тут і оновлений софт. Наприклад, сторінки книги можна гортати просто згинаючи смартфон.
2. Складаний дизайн
Хоча це і схоже на перший пункт, але все ж трохи інша річ. Такі смарфтони можна буде скласти або згортати, як листок паперу. Судячи з того, що гаджет з першого пункту вже готовий, таку техніку нам залишилося чекати не довго.
3. Голограми
Улюблена технологія любителів наукової фантастики. На практиці ми досить близькі до цієї технології. Так вже представлений голографічний смартфон HoloFlex. Зображення на екрані будується таким чином, що все виглядає тривимірним. Це не та голограма, про яку ми мріємо, але досить близький до цього прототип.
4. Модульність
Про це вже говорять давно, але ніхто з розробників не наважується на цей відчайдушний крок. Але складати телефон на свій смак було б набагато зручніше і, можливо, дешевлее, як у випадку з ПК.
5. Самовідновлення
Тріщини, царапини і бите скло саме те, чим вражений майже кожен, навіть найкращий, смартфон. Вчені, проте, знаходять нові способи і створюють самовідтворюваними матеріали. У квітні 2017 вчені Каліфорнійського університету в Ріверсайді, США, представили дивовижний самовідновлюється матеріал. Гнучкий прозорий матеріал проводить електрику, що робить його непоганим кандидатом на роль сенсорного дисплея. Але головне — матеріал може повністю відновлюватися. Подряпини і тріщини на ньому просто розсмоктуються.
6. Нові способи введення
Те, що активно розвивається, так чи інакше. Спочатку ми починали зі звичайних текстових повідомлень, а тепер у нас є і голосове введення. Але це не останні розробки. Інженери Массачусетського технологічного інституту представили технологію під назвою DuoSkin — йдеться про електронні татуюваннях, які дистанційно підключаються до смартфону і визначаються як зовнішній пристрій введення. Таким чином, людина отримує можливість управляти технікою, торкаючись візерунків на власному тілі.