Міжнародна виставка споживчої електроніки (ECS), що пройшла в січні в Лас-Вегасі, вмістила розробки майже 150 тисяч учасників. Тут були представлені нові моделі гаджетів, побутової електроніки, і навіть роботів. Безліч ідей дійсно цікаві і цілком можливо, в недалекому майбутньому вони міцно увійдуть в наше повсякденне життя.
Дрони і роботи в службі доставки
Компанія Flytrex оголосила про запуск програми з розширення послуг оренди дронів-безпілотників. Суть проекту в тому, що дрони, які не потребують навіть дистанційного контролю, можуть доставляти всілякі посилки як повноцінна служба зі звичайними робітниками. Компанія здає в оренду або продає парк постачальних безпілотників, керованих спеціальною онлайн-панеллю. Програма по їх управлінню включає відпрацювання маршруту з усіма точками, попередній політ, а також вид доставки – з приземленням або звільненням посилки через спеціальний трос. Генеральний директор компанії Flytrex впевнений, що такий підхід до доставки продукції буде особливо затребуваний в передмістях і віддалених від торгових центрів фермерських господарствах.
Партнерська взаємодія компаній Robby і PepsiCo представило на виставці і свою знахідку з доставки їжі – проект «Snackbot». Проект розроблявся за підтримки мережі закусочних Hello Goodness, що працюють в Тихоокеанському університеті в Стоктоні (Каліфорнія) і орієнтований на задоволення потреб в першу чергу студентів. «Snackbot» – мобільний додаток, через який можна замовити їжу з 9 ранку до 5 вечора. Доставляти замовлення будуть роботи, які за формою нагадують холодильну камеру на коліщатках. Розробники акцентують увагу на тому, що їхня техніка оснащена камерами і фарами, що допомагають рухатися в сутінках і при поганій видимості, а також повним приводом, завдяки чому роботи можуть долати перешкоди у вигляді бордюрів і крутих підйомів. Також наголошується, що роботи витривалі і можуть долати пристойні відстані, до 20 кілометрів на одному заряді батареї. Абсолютно безпечні з екологічної точки зору, безшумні і компактні, вони здатні виконувати роботу непомітно, але ефективно. Цілком ймовірно, що незабаром на вулицях великих міст можна буде зустріти саме таких доставщиків їжі.
Домашні роботи
Як і на будь-якій виставці, на CES можна було спостерігати безліч цікавих, але в цілому малокорисних винаходів. Тим не менш, деякі з них заслуговують і уваги, і окремої згадки. Коли роботи залучаються до доставки їжі і посилок, здійснюють роботи в рятувальній сфері і в охороні здоров’я, цілком природньо очікувати, що вони можуть прийти і в повсякденне життя кожної сім’ї, тобто зайнятися домашніми справами. Фантастичні фільми рясніють подібними моделями, але в реальності до їх втілення ще досить далеко.
Однак на січневій виставці було представлено кілька варіантів, які вже зараз чекають фінансування для реалізації. Йдеться про робота Misty II від компанії «Sphero» і робота гуманоїдного типу Walker від «Ubtech».
Misty II – компактний робот вагою всього в три кілограми, проте з повним набором сенсорних датчиків, камер, мікрофона та іншої необхідною начинкою. Працює техніка на операційних системах Windows IoT Core і Android 7. Зараз її головне призначення бачать в охоронних функціях: Misty може вартувати будинок, офіс або торгову точку, помічаючи все, що відбувається навколо, записуючи і сортуючи інформацію. Також він відмінно справляється з роллю помічника в домі, де є маленькі діти.
Призначення Walker зовсім інше – він повинен займатися звичайною роботою по дому, допомагати на кухні, відкривати і закривати двері, проводжаючи / зустрічаючи господаря з роботи, подавати парасольку або стакан води. Поки ці спроби ще не виглядають впевненими, проте розробники наполегливо вдосконалюють свій винахід. Через кілька років робот Уолкер вже не буде виглядати повільним і невпевненим у своїх діях.