Хоча, ясна річ, відключити гравітаційні хвилі неможливо, але це не означає, що чисто гіпотетично ми не можемо міркувати з цього приводу. Гравітація, це така штука, яка повертає вас на землю під час стрибка. Ну ще, завдяки ній поряд з Ньютоном впало яблуко. Уявімо, щоб сталося, якби вона раптом пропала.
Отже, варто почати з того, що наше тіло не готове до таких змін. Навіть коротке перебування на космічній станції несе за собою зміну. Втрачається м’язовий тонус і кісткова маса — це відомий факт. Крім цього змінюється відчуття рівноваги, а також кількість еритроцитів зменшується, через що рани загоюються повільніше. Якщо додати ще й інші факти, на зразок тих, що хребет стає довшим, можна зрозуміти, що в умовах отсутсвия гравітації наше тіло розвивалося б абсолютно по-іншому. Наприклад, наші м’язи просто атрофувалися б, а люди ніколи б не навчилися ходити.
Але зовсім не це основна проблема, з якою зіткнеться людство. Земля обертається з великою кутовою швидкістю, і уявіть, що нашу Землю хтось розкручує на величезній мотузці, а потім відпустить. Все, що було на землі, полетить прямо в космос. Будинки, які досить надійно побудовані на землі, залишаться стояти на місці, в тому числі, як і предмети всередині них (на деякий час), дерева і рослини теж. Але ось моря, річки, океани відправляться в космос найпершими.
У будь-якому випадку, без гравітації рано чи пізно зруйнується і сама планета. Ах так, ми всі помремо, це точно.
Хоча цей сценарій, як ми вже говорили, цілком гіпотетичний, він показує, яку важливу роль у Всесвіті відіграє гравітація. Вона є одним з чотирьох фундаментальних сил, які керують Всесвітом. Решта три — не менш важливі. Без електромагнітної, сильної і слабкої взаємодії самі атоми розпалися б на частини.
Але гравітаційна сила — єдина, чий ефект ми відчуваємо на власному досвіді.