У далекому 1999 році глава Microsoft випустив книгу «Бізнес зі швидкістю думки» (Business @ the Speed of Thought) і в ній він зробив 15 припущень, які на той час здавалися дивними, але зараз вони стали реальністю.
1. Порівняння цін
Прогноз Гейтса полягав у тому, що в майбутньому будуть розроблені спеціальні сервіси для порівняння цін, що дозволить споживачам побачити ціни на різних сайтах і полегшить пошук найнижчої ціни. Зараз такі сайти є майже на всіх ринках світу. Наприклад, в Україні це price.ua
2. Смартфони
Білл Гейтс вважав, що в майбутньому будуть “мініатюрні мобільні девайси, які дозволять людям завжди залишатися на зв’язку і займатися справами, де б вони не знаходилися”. Його думка схилялася до того, що за допомогою цього пристрою можна буде робити майже що завгодно – від покупок через інтернет, до торгів на біржі. У підсумку, у нас є не тільки смартфони, але ще і купа інших схожих девайсів.
3. Медичні онлайн-послуги та моментальні платежі
«Люди зможуть оплачувати рахунки, управляти бюджетом і спілкуватися з лікарями по інтернету» пише Гейтс. Не можна сказати, що це тепер дуже поширено і вважається нормою, в охорону здоров’я технології проникають повільно, але вже є зрушення. Наприклад, сайти, які допомагають вибрати собі лікаря онлайн і записатися на прийом. А ось моментальні платежі вже норма, наприклад відомий всім PayPal і інші системи.
4. Персональні асистенти і “інтернет речей”
Винахід персональних асисстентів зайняло якийсь час, але ось вже вони досить популярні і є майже в кожному пристрої. Це ще не той рівень допомоги, який прогнозував Гейтс, але вже близько. На його думку, “такі пристрої будуть перевіряти вашу пошту, шукати потрібну інформацію і повідомляти про оновлення”.
5. Системи спостереження за будинком
Нехай і не так поширено у нас, але вже зараз з’являються проекти, які дозволяють встановити системи стеження за будинком, які допоможуть дізнатися, хто приходив до вас, поки ви були відсутні.
6. Соціальні мережі
Білл Гейтс спрогнозував появу сайтів для вузького кола людей, де люди могли б обмінюватися інформацією. Тепер у нас крім відомого Facebook є ще і месенджери, що дозволяють установити зв’язок з друзями: WhatsApp, Viber, Telegram. Або ж соціальні мережі, що дозволяють обмінюватися станом свого життя в прямому ефірі: Instagram, Twitter, Periscope.
7. Персоналізації реклами
Припущення про те, що реклама буде підібрана під потреби і інтереси користувача збулося, адже тепер рекламу вибирають виходячи з ваших останніх запитів, відвіданих сторінок і інших речей. Google і Facebook підказують, як можна провести час, виходячи з вашого місця розташування і інтересів.
8. Обговорення спортивних подій в режимі реального часу
Зараз це навіть не здається чимось дивним або неможливим, але в 1999 році було чимось незвичайним. Тепер же багато сервісів пропонують обговорювати в реальному часі не тільки спорт, але і інші події, проводячи трансляяціі, які є майже у всіх популярних сервісах. Багато в чому тут варто віддати належне Твіттеру, який неначе спеціально створений для цієї функції.
9. Ще трохи про пресоналізацію реклами
Білл Гейтс вважав, що запити на покупки будуть оброблятися і виходячи з них будуть підбиратися рекламні оголошення. Тепер це в порядку норми і активно використовують Facebook і Google.
10. Посилання на сайти в прямому ефірі
«Телетрансляція буде включати посилання на відповідні веб-сайти і контент, які доповнять те, що ви дивитеся». Практично кожен комерційний канал дозволяє користувачеві перейти на потрібний сторінку, простежити новини бізнесу в Twitter або відсканувати QR-код для Snapchat. Рідкісна сучасна трансляція не прив’язана до сайту.
11. Інтернет-форуми
Гейтс вважав, що будуть створені майданчики, де люди з різних місць в світі зможуть обговорити загальні теми. Форуми були одним з перших проявів соціальних мереж і вже встигли канути в Лету, так як більшість звикли використовувати соціальні мережі, але повністю цей вид інтернет-майданчиків не помре ніколи. Reddit залишається одним з найпопулярніших сервісів в світі, що поєднує людей з різних куточків Землі.
12. Поділ користувачів за інтересами
Якщо раніше звичним був поділ за місцем розташування, то сучасний світ ділиться за спільними інтересами, про що й говорив Гейтс. Завдяки форумам і соціальним мережам люди можуть розділитися в клуби за інтересами, знаходячи однодумців прямо в мережі. Для 21 століття відносини на відстані і інтернет-дружба є звичним дійством.
13. ПЗ для управління проектами
«В інтернеті керівники зможуть збирати команду, обговорювати проекти і читати відгуки про співробітників». Сайти пошуку роботи, додатки та соціальні мережі – це все, що тепер дозволяє роботодавцю і працівникові знайти один одного.
14. Онлайн-рекрутинг
Гейст повідомив, що пошук роботи через інтернет буде зручний тим, що працівники зможуть відразу вказати не тільки свої навички, а й вимоги. Зараз сайти на кшталт LinkedIn, дозволяють зберігати резюме, доповнювати його в режимі реального часу, так і в загальному стежити за розвитком своєї і чужої кар’єри.
15. Біржі фріланса
«Компанії зможуть вибирати позаштатних виконавців своїх проектів незалежно від поля діяльності. Цим будуть користуватися фірми, які хочуть віддати на аутсорсинг нетипову роботу, шукають нових клієнтів або не мають штатних фахівців в тій чи іншій сфері ». Крім сервісів для пошуку віддалених працівників, фріланс став досить поширеним явищем.