До осені 2020 року вибір ноутбука від Apple був простим і зрозумілим. MacBook Air – легкий і компактний ультрабук з дисплеєм 13 дюймів, який годиться тільки для простої роботи. Для складних завдань на зразок монтажу відео, роботи у Photoshop або Illustrator, потрібен був потужний MacBook Pro з кращими процесорами Intel.
У листопаді 2020 року купертиновці перевели всі свої пристрої на фірмовий ARM процесор М1. І тепер Макбук Аїр майже не поступається за потужністю старшому побратимові. Однак відмінності все ж є і якщо ви прямо зараз вибираєте між цими двома моделями, ми розповімо які саме.
Дизайн
Air 2020 року зберіг зовнішність попередника:
- каплевидний корпус, мінімальна товщина 0,41 см, максимальна 1,61 см;
- дуже маленьку вагу, всього 1,29 кг;
- Retina дисплей на 13,3 дюйма, з роздільною здатністю 2560×1600 пікс;
- клавіатура Magic Keyboard і трекпад Force Touch.
В Apple вважають, що не потрібно міняти успішний дизайн і в цьому вони абсолютно праві. Користувачі звикли до технічних рішень, які їм пропонує Air і знають, на що він здатний.
Дизайн MacBook Pro теж не змінився з минулої версії на Intel. Все той же алюмінієвий корпус рівномірної товщини в 1,56 см. За вагою він важче Air буквально на 100 грам, загальна маса 1,4 кг, але через класичну прямокутну форму виглядає масивніше.
Головна відмінність Pro від Air в дизайні – наявність решітки радіатора. У Pro вбудоване охолодження, від якого в Air відмовилися повністю, але ті, хто спробував “прошек” в різних завданнях відзначають: для включення кулера ноутбук потрібно серйозно навантажити. У звичайному режимі вентилятор в девайсі відключений для економії енергії.
Процесор
В обох версіях ноутбуків встановлений один і той же процесор Apple M1. Ось кілька його ключових характеристик:
- техпроцес 5 нм і 16 млрд транзисторів;
- 8-ядерний центральний процесор;
- 8-ядерна графіка;
- 16-ядерний модуль Neural Engine.
Для економії MacBook Air Apple додали можливість комплектації ноутбука процесором з сімома графічними ядрами, замість восьми. Це робить його менш продуктивним в ряді специфічних завдань.
Якщо потрібна безкомпромісна обчислювальна потужність і повний ресурс нового процесора М1, рекомендуємо купити Macbook Pro: зі списком доступних конфігурацій можна ознайомитися тут https://eldorado.ua/notebooks/c1039096/17931=77577/. У продажу є моделі різного кольору корпусу, обсягу постійної і оперативної пам’яті.
Порти і автономність
Обидва ноутбука на М1 отримали однаковий екран в 13,3 дюйма, а разом з ним і конфігурацію з двома портами Thunderbolt 3 (USB-C) з лівого боку.
Праворуч традиційно знаходиться аудіо-вихід для навушників. Цього, звичайно, недостатньо, тому багатьом доводиться додатково купувати USB-хаби для розширення можливостей.
MacBook Air на M1 працює на одному заряді до 18 годин. Pro-версія видає просто феноменальний результат – у 20 годин: вдвічі більше, ніж в попередньому поколінні на Intel.
Просто дивовижні цифри, які роблять ноутбуки най портативними і потужними в світі. Якщо ви цінуєте поєднання цих двох параметрів, купівлею будь-якого з них залишитеся задоволені.