Нещодавно компанія Realme презентувала, як вони самі кажуть, революційну модель ЖК-телевізора Realme Smart TV SLED 4К. Чим цікава така технологія, розберемося в матеріалі.
Механізми і технології
Існує думка, що після OLED технології від компанії LG і QLED від Samsung всі крапки над “і” розставлені. І навряд чи яка-небудь компанія зважиться на розробку свого дітища. Адже, в основному, всі виробники використовують ці ж технології, купуючи ліцензію на виробництво у Samsung і LG. Але Realme зважилися.
Компанія, яка з’явилася в Китаї в 2018 році і почала шлях з виробництва недорогих смартфонів, стала основним конкурентом Xiaomi – і вже через два роки запатентувала і випустила телевізор за власною технологією – SLED (Spectral LED).
Сама матриця нічим не відрізняється від конкурентів. У Realme створили телевізор з RGB (red / green / blue – червоною / зеленою / синьою) підсвічуванням. Цим технологія схожа на більшість LED (IPS, TN, VA) з білим підсвічуванням або QLED з синіми світлодіодами, де світло проходить через низку фільтрів і перетворюється в біле світіння.
Триколірне підсвічування SLED дозволяє значно збільшити передачу кольору з 70, як у LED моніторів, до 108 відсотків простору NTSC і нарешті домогтися якісного білого кольору.
Як нам відомо ще зі шкільної програми, саме змішання синього, зеленого і червоного кольорів в рівній пропорції і дають той самий білий колір, якого так не вистачає в QLED моделях моніторів.
Але не тільки білий колір і передача кольору дітища Realme є революційними. Головним досягненням стало те, що, завдяки зниженню інтенсивності синього підсвічування і використання RGB технології, вдалося значно знизити напругу на очі користувачів. А це означає, що тепер можна буде більше часу проводити біля телевізора або монітора без шкоди для здоров’я.
Поки компанія Realme представила всього одну модель телевізора. Це 55-дюймовий Smart TV SLED 4К. Модель оснащена чотирма динаміками загальною потужністю 24 Вт. Це досить непогано, якщо розглядати телевізори в конкретному ціновому сегменті. Зокрема, ціна на Realme становить всього 587 доларів. Як заявляє виробник, звук тут досить добротний.
У той же час, інші моделі аналогічної вартості на ринку не можуть похвалитися хорошим звуком. В основному, це апарати з двома динаміками сумарною потужністю не більше 20 ват.
Телевізор обрамлений металевою рамкою і також має металеві знімні ніжки, що теж є рідкістю на ринку в цій ціновій категорії. Тут встановлено 64-бітний чотирьохядерний процесор і 16 гігабайтовий вбудований ТВ-накопичувач. Є 5 ГГц Wi-Fi і Bluetooth 5.0. Як то кажуть, не густо, але і не порожньо.
Smart TV SLED 4К працює на базі Android TV та оснащений голосовим помічником Google Assistant з вбудованим в пульт мікрофоном.
Як бачимо, модель має практично всі інноваційні функції, на відміну від більш іменитих конкурентів, які сильніші в маркетингу і часто не застосовують все “плюшки” в одній моделі, а роблять це планово, думаючи про завтрашній день.
До питання про кібербезпеку
Як і в телевізорах будь-якого іншого виробника, в новинці від Realme слабким місцем є кіберзахист.
Нинішня кіберзлочинність випереджає сучасні технології. І хоча виробники телевізорів вбудовують системи захисту, але вони занадто прості для хакерів. Тому, купуючи смарт-обладнання, подумайте про онлайн-безпеку. Не покладайтеся в цьому питанні на виробника, а придбайте сертифікований VPN.
Так, Гарольд Лі, віце-президент ExpressVPN, ділиться досвідом:
“Важливо повністю віддавати собі звіт, як працює смарт-телевізор, перед тим, як ви принесете його додому і підключете до мережі. Наприклад, багато девайсів, і телевізори – не виняток, відстежують поведінку користувача і передають інформацію виробнику. Тому, купуючи смарт продукт, уважно прочитайте умови користування, дізнайтеся, яка саме інформація збирається, кому відправляється і чи передається коректно в зашифрованій формі”.
P.S.
Звичайно, поки невідомо, наскільки якісними і довговічними виявляться телевізори від компанії Realme. Це покаже тільки час. Але одне сказати вже можна зараз: молода компанія з Піднебесної залишила свій SLED в світовому технічному прогресі.