Вибір кондиціонера для дому часто стає стресовим фактором і нерідко вводить в ступор: хочеться купити якісну модель за розумну ціну і щоб дизайн вписався в інтер’єр.
Але якщо і відшукується варіант, який підходить за першими двома параметрами, в голову раптом починають заповзати думки про шкоду кондиціонера в принципі, адже стільки людей навколо говорять про хвороби “на рівному місці”, спровокованих цим пристроєм.
Ми попросили консультантів інтернет-магазину побутової техніки Eldorado розвіяти популярні міфи про використання кондиціонерів і написали цю статтю спеціально для тих, хто все ще сумнівається в користі кондиціонерів.
Захмарний рахунок за електрику: чи так це?
Клас енергоспоживання. Вважається, що кондиціонер “їсть” багато електрики. Але все залежить від класу, до якого належить модель: А – найбільш енергоефективний варіант, а самий неощадливий позначається буквою G. Обов’язково враховуйте це при виборі кондиціонера.
Режим роботи. Залежно від цього пристрій споживає різну кількість енергії. Наприклад, для обігріву приміщення в міжсезоння знадобиться більше ресурсів, ніж на підтримку комфортної температури в спеку. Практично всі моделі спліт-систем, презентовані після 2013 року, мають достатню енергоефективність, а значить, і рахунки за світло навряд чи будуть страхітливими.
Принцип роботи. Ідеальне рішення – вибір інверторного кондиціонера. Його двигун підлаштовується під умови роботи, уповільнюючи оберти при досягненні заданої температури. Саме ця технологія знижує витрати електроенергії на 30-50%.
В українському кліматі кондиціонер не потрібен
На думку синоптиків, часи комфортного і прохолодного літа пройшли, протягом найближчих десятиліть нас чекають спекотні місяці, тому рішення, наприклад, купити Купер Хантер https://eldorado.ua/air-conditioners/c1039064/producer=cooperhunter/ більш ніж вигідна інвестиція в комфорт і нормальне самопочуття. Моделі цього бренду відрізняються ефективністю навіть в екстремальну спеку і служать без збоїв багато років.
Назвемо ще 3 причини встановити цей прилад в своєму будинку:
- створення мікроклімату. Крім охолодження приміщень, багато моделей середньої і високої цінової категорії працюють на зволоження і іонізацію повітря. Тепер можна насолоджуватися освіжаючою прохолодою незалежно від пори року;
- захист від комах. Ще один бонус – відпадає всяка потреба відкривати влітку вікна, щоб впустити в кімнату свіже повітря, а заодно і настирливих комах;
- страховка на випадок холодів. Якщо робота опалювальної системи викликає сумніви, кондиціонер вирішить цю проблему. Опалення в наших будинках включають за графіком, без прив’язки до температури повітря, тому власники спліт-систем самостійно створюють затишний мікроклімат в своїй квартирі. І при цьому уникають сухості (вічного супутника обігрівачів), яка так шкідлива для слизової, легенів і шкіри.
Кондиціонер погано впливає на здоров’я
Існує думка, що кондиціонер провокує нежить навіть в спеку. Дослідження ж доводять: багато алергіків позбавляються від неприємних симптомів і повертаються до нормального життя саме після установки системи кондиціонування.
Насправді в питаннях безпеки здоров’я досить правильно розрахувати потужність кондиціонера в залежності від квадратури приміщення, грамотно вибрати місце, де його розмістити, і навчитися виставляти режими відповідно до температури повітря зовні.
Піклуватися про близьких легко: якщо з вами живуть немовлята, діти, люди похилого віку, сердечники і гіпертоніки, по-справжньому оптимальне рішення – купити кондиціонер.