Для організації водопостачання в приватних будинках, іригації та подачі її в потрібне місце під тиском найкраще використовувати садовий насос. Він однаково ефективно здійснить подачу води з відкритих водойм або колодязів значної глибини.
У продажу можна знайти широкий асортимент обладнання для підйому води, тому кожен знайде насос для поливу городу, що оптимально відповідає його потребам.
Різновиди садових насосів
Навряд чи можна собі уявити життя на дачі чи заміському будинку без застосування будь-якого гідротехнічного обладнання типу насосів. Діляться вони на дві великі групи:
- Занурювальні. Використовуються для відкачування води з глибоких свердловин, де поверхня води знаходиться на глибині від 8 до 30 м. На даний момент за принципом дії розрізняють два види занурювальних насосів: відцентрові насоси для поливу і вібраційні. У відцентровому вода нагнітається за рахунок відкидання її лопатями робочого колеса на стінки корпусу, а достатній ступінь стиснення досягається за рахунок багатоступеневого застосування робочих коліс. Вібраційний насос для поливу закачують воду за рахунок вібрації, тому не бажано розташовувати їх біля дна, тому що від вібрації зі стін та дна водоймища (свердловини) будуть підніматися мул та пісок, які потраплять у воду;
- Поверхневі (самовсмоктувальні). Ці насоси можуть бути поза колодязем або, як правило, в резервуарі для води. Вода подається до насоса з вихідної ємності за допомогою всмоктуючого шланга, який при запуску насоса звільняється від повітря та всмоктує воду. Ці насоси також характеризуються компактною конструкцією, що дозволяє розглядати їх як стаціонарні, постійно встановлені або переносні пристрої. Деякі всмоктувальні насоси випускаються з ежектором, в якому енергія руху одного середовища, що переміщається з високою швидкістю, передається іншому середовищу, що робить їх дуже ефективними. Самовсмоктувальний відцентровий насос має максимальну висоту всмоктування, яка не перевищує 7 метрів, а якщо використовується свердловина, то вона повинна мати досить велику пропускну здатність, щоб рівень води не опускався нижче за допустиму межу під час роботи насоса.
Від чого залежить вибір насосу для саду?
Насосне обладнання підбирається за робочими характеристиками системи, в якій він надалі встановлюється. Щоб пристрій працював ефективно, потрібно знати, на що орієнтуватися при покупці і на які характеристики насосів варто звертати увагу. Після того, як ви визначилися, який тип насоса вибрати, необхідно врахувати такі параметри. Звичайно, ключовим буде його ККД, який залежить, крім іншого, від висоти всмоктування та нагнітання. Продуктивність насоса — це величина, що визначає, скільки води перекачуватиметься за одиницю часу. Однак варто зазначити, що рішення не повинні ухвалюватися тільки з точки зору цього параметра. Якщо встановити насос надто великої продуктивності, його можна пошкодити. Тому слід враховувати як рівень витрати середовища, так і ККД свердловини.
Також варто звернути увагу ще на один параметр, яким є тип живлення насоса. Більшість моделей живиться від однофазного двигуна. Таких пристроїв для поливу саду достатньо для більшості користувачів. Однак у тому випадку, якщо потрібна велика потужність двигуна і при цьому хочеться зменшити енергоспоживання, гарним рішенням буде купити насос із трифазним двигуном. Враховуючи всі перераховані вище поради, ви зможете підібрати оптимальну модель насосу для поливу дачної ділянки або городу.