Під час війни багато ІТ-компаній, окрім основної діяльності, приєднались до лав кібервійськ: DDOs-атаками штурмують російські сайти, знищують фейки, захищають бази даних та займаються кіберрозвідкою. Але це ще не весь фронт робіт. Деякі з них активно займаються розробкою програмного забезпечення для волонтерів та ЗСУ.
UBOS — одна з компаній-резидентів «Європейської асоціації програмної інженерії» EASE. Компанія долучилась до створення безоплатних систем, які допомагають ЗСУ, ТРО та волонтерам якомога якісніше виконувати бойові завдання та пришвидшувати перемогу України.
— Наша компанія займається створенням low-code cloud середовищ, головна мета яких — розширити можливості будь-кого, попри складність циклу розробки сучасного програмного забезпечення, — розповів Юрій Костюченко, директор з розвитку компанії UBOS.
Створення систем за допомогою low-code методології дозволяє швидко створювати користувацькі програми, які є безпечними, масштабованими, нативними та мають вбудовані найкращі методи сучасних вебпрограм.
Прикладом створених систем для українських волонтерів та ЗСУ є система логістики: створення баз даних водіїв, складів та точок розвантаження.
— Ми не залишаємось осторонь проблем, які наразі є в Україні. Окрім фінансової допомоги армії, ми вирішили допомогти ще й тим, що можемо найкраще — створити системи логістики. Таким чином ми можемо оптимізувати волонтерство, яке подеколи знаходиться у хаосі.
За словами Юрія Костюченка, наразі компанія UBOS вже розробила телеграм бота, який здійснює контроль переміщення осіб і транспортних засобів. Ним активно користується київське ТРО.
Заявки на створення програмного забезпечення для волонтерів приймаються на пошту: yurii.kostiuchenko@ubos.tech