Якийсь мережевий анонім dreyfan з Каліфорнії створив топік на ресурсі Hacker News, де докладно описав, що одночасно працює розробником коду на відразу десяти віддалених роботах. Причому ділиться він цією інформацією у формі лайфхаку на тему “як масово обманювати роботодавців” :).
Dreyfan називає роботодавців «настільки дружньо налаштованими» і «ненастирливими» в контролі над його проєктами, що він може по 4-8 тижнів створювати видимість роботи, отримуючи при цьому зарплату. І непогану – dreyfan називає суму в $ 1,5 млн як свій «дохід в цьому році». Він також говорить, що йому потрібно всього 2-3 години щоб знайти нову роботу, якщо його звільнять, коли роботодавець розчохлиться і таки попрощається з ним.
Керівництво, як можна тривалий час нічого не робити
Деякі користувачі почали обговорювати деталі: недоліки системи, які допускають таку недбалість, розмір реально можливого нагородження і підозри про те, що даний індивід є настільки висококласним виконавцем, що йому можуть платити, незважаючи на відсутність прогресу. В результаті dreyfan в подробицях розповів всі свої лайфхаки. У підсумку вийшло керівництво, як можна тривалий час нічого не робити, але отримувати при цьому зарплату. Ділюся:
1. Потрібно влаштовуватися на посади в швидкозростаючих компаніях
Екстенсивне зростання розтягує ланцюжок відповідальності і у хакера є час для отримання ЗП за імітацію діяльності.
2. Шукати віддалену роботу слід тільки в сфері діяльності, де є жорсткий кадровий голод
Роботодавцям доводиться залучати фахівця нулями величезної зарплати.
3. Потрібно максимально прискіпливо з’ясовувати деталі робочого проєкту
Це дозволяє сформувати у наймача образ чи то дуже скрупульозного, чи то слабкого фахівця у фазі професійного зростання. У подібних випадках фахівцю зазвичай прощається його повільність. Для прикладу він наводить робочі посади в Data Science або Data Engineering, де реальний прогрес складно відстежити.
4. Відсутність результатів по роботі не заважає ще й отримувати підвищення зарплати
Для підвищення зарплати потрібно висловити свою лояльність до поточної компанії, але згадати «більш грошові пропозиції від інших рекрутерів».
5. Ігнор відеодзвінків
Щоб уникати незручних запитань, dreyfan радить взагалі не з’являтися на відеозустрічі по Slack/Team, виправдовуючись «відсутнім інтернетом».
А що у нас?
Якщо ви думаєте, що такі історії десь там далеко, то недавно в Україні проводили опитування і з’ясували, що поєднання кількох фултайм-робіт – досить поширена практика і у нас: 50% респондентів відзначили, що практикують подібне прямо зараз.
Особисто моя думка, що подібне злодійство в короткому періоді дійсно може принести фахівцю більше доходу, але в лонгтермі це чіттерство закінчується завжди однаково погано.
Окреме задоволення мені приносить читати пояснення таких чіттерів, чому винні самі роботодавці. Я, до речі, з їх аргументами згоден, але це популізм чистої води, тому що ні в одній компанії світу не вийде зробити так, щоб всі менеджери були знавці своєї справи і мали час на управління всіма своїми бізнес-юнітами.
Тобто, завжди можна собі пояснити, що “оу, так я все встигаю по роботі, піду на ще одну”, але не тому, що “ти все встигаєш”, а тому що твій менеджер не достатньо фаховий або в таких запарах, що не дозволяють йому чітко курирувати свої бізнес-юніти. Але навіть якщо менеджери знавці своєї справи і мають часовий ресурс, то досить довго можна імітувати бурхливу діяльність і весь цей час отримувати зарплату.
– – –
Ця історія нагадує знаменитий анекдот з мого каналу @voobshenesmeshno. Він прям характеризує поточну епоху кадрового голоду в IT:
“Чотири інженера сідають в машину, вона не заводиться.
Інженер-механік: напевно зламався стартер
Інженер-електрик: може здох акум?
Інженер-хімік: так це поганий бензин
IТ-інженер: Гей, хлопці, у мене є ідея, як щодо того щоб підвищити мені ЗП? ”