Інтернет сьогодні — простір для розваг, спілкування, освіти, отримання найрізноманітнішої інформації. На жаль, цей гігантський потік часто несе в собі і велику кількість небезпечного контенту. Під особливою загрозою — діти, що обумовлено їхньою психологічною незрілістю.
Яка небезпека може чекати на дітей та підлітків?
- Відвідування сайтів, що належать до категорії «для дорослих». Заперечувати згубний вплив на дитячу психіку інформації з відверто еротичним або агресивним характером ніхто не стане.
- Зустріч з інтернет-шахраями. Злочинці здатні обманом отримати особисту інформацію членів родини, доступ до банківських рахунків тощо. А втягування дитини до участі в азартних іграх — найкоротший шлях до серйозних фінансових втрат.
- Небезпечні знайомства, віртуальне насильство, кібербулінг та примус до протиправних дій, сталкерство та переслідування тощо.
Як вберегтися?
- Перш за все, оберіть надійного провайдера, який самостійно блокуватиме більшість сайтів небезпечного спрямування. На вашому боці — надійний перевірений провайдер Київ та в інших містах України Volia, що стоїть на сторожі вашої безпеки.
- Обов’язково активуйте на комп’ютері та смартфоні, якими користуються молодші члени родини, функцію батьківського контролю. Бажано проговорити, що ви робите це не через недовіру чи бажання порушити особистий простір, а лише з метою захистити дитину та допомогти їй.
- Поясніть, що будь-яка інформація, отримана з неперевірених сайтів, може містити віруси. А це — безпосередня загроза функціонуванню усього пристрою.
- Дитині треба пояснити, що про будь-які спроби знайомства через сайт, намагання сторонньої особи отримати кошти чи інформацію, слід негайно повідомляти батькам.
- Важливо, щоб ваш син або донька чітко розуміли, що будь-яка інформація, яку вони викладають в соціальних мережах або різноманітних блогах, припиняє їм належати і може бути використана будь-ким та з будь-якими намірами.
- Запорукою безпечного користування Інтернетом може стати атмосфера довіри й розуміння, яка пануватиме в сім’ї. Бо проста категорична заборона зазвичай позитивного результату не дає.
Сучасні діти мають велику щоденну потребу в отриманні інформації, інтернет-спілкуванні, реалізації власного «Я», в тому числі і за допомогою всесвітньої мережі. Завдання дорослих — допомогти зробити цей простір максимально безпечним, корисним та веселим.