Заробляти на аграрному бізнесі в Україні можна, навіть не будучи аграрієм. До війни в країні було 48,6 тисяч фермерських господарств, за винятком агрохолдингів з іноземними інвестиціями. Частина займається вирощуванням зернових культур, інші – розведенням тварин і заготівлею корму.
З приватними підприємцями та компаніями можна співпрацювати, не маючи досвіду в аграрному бізнесі. Один із напрямків заробітку – заготівля сіна для тварин та його упаковка. Якщо хочеться контролювати процес повністю, можна зібрати обладнання та купити стрейч плівку для сінажу, але є й інші варіанти. Обговоримо, як можна заробляти, що потрібне для старту.
Підприємство із заготівлі сіна
Ферми, де вирощують корів, овець, кіз та коней, потребують якісного корму для тварин. Вони самі вирощують траву на зиму або купують готове сіно у постачальників. Для повної заготівлі сіна самостійно потрібна земля та техніка для її обробки, плюс персонал.
Заготівля та упаковка на замовлення потребує менше ресурсу. Для старту знадобиться:
- Прес-підбирач. Це пристрій, що їде полем, збирає сіно і формує з нього тюки і рулони. Купити агрегат можна за 90 тисяч гривень (нова модель). З рук техніка продається на 20 000 гривень дешевше, наприклад, на OLX.
- Вологомір. Пристрій, який дозволяє оцінити вологість сіна всередині тюків. Вартість такого обладнання у районі 12 500 гривень.
- Трактор. Він знадобиться для виконання замовлень та для здачі в оренду. Техніку можна знайти за ціною від 190 тисяч гривень.
- Матеріали для пакування. Паки в Україні почали упаковувати в стрейчеву плівку, за аналогами ЄС. Це дозволяє зберегти якість продукції. До того ж, пакунки зручні для зважування та транспортування. Випуском матеріалів займаються багато компаній, включаючи Фарміленд. Ви підбираєте компанію та купуєте продукцію для роботи самостійно, виходячи з потреб.
- Вибір форми оподаткування. Це може бути ТОВ чи ФОП.
- Персонал. На старті знадобиться людина, яка їздитиме на тракторі та тюкуватиме сіно. Заявки можна приймати самостійно.
- Сайт, профілі в соціальних мережах з описом послуг, оголошення, можна зробити самостійно за шаблонами з інтернету.
Загалом на запуск такого бізнесу знадобиться від 500 000 гривень. Окупність займе близько 3 років, залежно від кількості замовлень, амбіцій. Вартість одного тюка сіна близько 750 гривень (враховується його вага та сорт), упаковка коштує трохи дешевше. Підприємці заробляють на масовості.
Продаж плівки для пакування тюків
Багато виробників пакувальних матеріалів зацікавлені в оптових клієнтах. Але не всі вміють продати свій товар. Ви можете займатися перепродажем пакувальних матеріалів, знаходячи клієнтів для таких підприємств. Різницю між ціною виробника та роздрібом, забираєте собі.
При цьому самостійно працювати потрібно лише над позиціонуванням, маркетингом та пошуком клієнтів. Виконанням замовлень займатимуться підприємства, які тюкують сіно.
Продаж замовлень за відсоток
Цей спосіб заробітку дозволить мати від 20% вартості кожної заявки на пакування сіна. Ви створюєте сайт, лендинг, сторінки в соціальних мережах, готуєте текстові матеріали, запускаєте рекламу та збираєте заявки на пакування сіна.
Готові ліди передаєте компаніям, які надають такі послуги. Для маркетологів цей спосіб заробітку не новий. Він успішно працює у багатьох сферах бізнесу.
Якщо ви хочете налагодити свій бізнес в аграрному секторі, маєте стартовий капітал, варто придивитися до організації свого підприємства. Консультуйтеся з експертами, вивчіть компанії, які працюють в Україні. Це допоможе зрозуміти перспективи та створити бізнес-план. Враховуючи, що багато хто виїхав або переїхав через війну, ніша у вашому регіоні може бути вільною.
Для перепродажу замовлень, продажу товару не обов’язково мати великі вкладення (дропшиппінг тому приклад). Використовуйте свій досвід просування в мережі та знання маркетингу.