Кожен автовласник обов’язково повинен мати поліс страхування громадянської відповідальності на випадок дорожньо-транспортної пригоди. І якщо внаслідок аварії через вашу вину постраждають треті особи, страховка позбавить вас необхідності відшкодовувати збитки будь-кому. Звичайно, якщо ваша страхова компанія виконала всі зобов’язання.
Однак не всі страховики поспішають виплачувати гроші, зменшують виплати або взагалі надсилають клієнтам відмову в компенсації. І дуже часто подібне трапляється саме через неуважність самих винуватців ДТП, які вчасно не виконали умови страхового договору. Щоб гарантовано отримати після аварії грошову компенсацію, необхідно пам’ятати кілька простих правил, про які ми наразі й поговоримо.
Місце аварії
Виплати полісу Автоцивілка проводяться в 4 етапи:
- оформлення аварії на місці,
- первинна реєстрація ДТП,
- розбір аварії в дізнавача,
- отримання виплат у страховій компанії.
І на кожному з них необхідно чітко виконувати інструкції.
Одразу після аварії потрібно увімкнути аварійку та виставити знак аварійної ситуації. Якщо є постраждалі, негайно надайте їм долікарську допомогу (якщо це можливо) та викличте швидку. Потім повідомте поліцію та обміняйтеся контактами з іншими учасниками ДТП. За згодою водіїв оформити ДТП можна й без поліції. Однак тільки у тому випадку, коли відсутні травми, немає загиблих, а водії не перебувають в алкогольному чи наркотичному сп’янінні.
Зателефонуйте в страхову компанію, щоб повідомити про аварію. До приїзду поліції та представників страхової компанії нічого не чіпайте та не змінюйте розташування предметів, що мають відношення до аварії.
Незалежна експертиза
Протягом трьох робочих днів необхідно подати до страхової компанії письмове повідомлення про аварію. Слідкуйте, щоб менеджер страхового агентства зареєстрував усі документи.
Потім авто повинен оглянути представник страхової компанії, щоб встановити розмір збитків. На виконання цієї процедури надається 10 днів. Якщо ж експерт від страховика так і не з’явився, то всі витрати на експертну оцінку покладаються на компанію. І це ще одна причина, чому необхідно обов’язково купити автоцивілку. Однак не поспішайте самостійно ремонтувати автомобіль, поки його не оглянув представник страхового агентства.
Важливо також письмово повідомити іншого водія та його страхову компанію про місце та час проведення цього експертного огляду, щоб вони змогли взяти в ньому участь. Крім того, обов’язково в акті огляду авто треба вказати всі пошкодження, що з’явились унаслідок аварії. Адже часто навіть після незначного ДТП можуть виникати істотні приховані дефекти або пошкодження, які також необхідно врахувати при оцінці збитку.
Строки отримання виплати
Після того, як ви оформили всі документи та подали заяву на відшкодування збитків компанія отримує 90 днів, щоб здійснити виплати. Іноді страховики не поспішають виплачувати гроші страхувальнику, чекають на рішення суду. Однак відсутність рішення суду не може бути підставою для відмови або затримки виплати.
Щоб пришвидшити виплату, вимагайте в страхової компанії письмове повідомлення про дату та суму виплати. Якщо ж страховик затримує компенсацію, або ж, взагалі, відмовляє в ній, можна подати до суду позов як на саму компанію, так і на винуватця ДТП.