WordPress — популярний движок, який дозволяє розробляти різні сайти, просувати їх і навіть продавати товари. Він досить простий у роботі, щоб із простим сайтом можна було впоратися самостійно, навіть якщо у вас немає досвіду.
Як створити сайт на WordPress
Якщо ви шукаєте спосіб створити сайт безкоштовно, WordPress як система з відкритим кодом для цього добре підходить:
- сам движок можна встановити та використовувати безкоштовно;
- існує безліч безкоштовних та умовно безкоштовних плагінів і тем, які може встановити та налаштувати навіть людина без спеціальних знань;
- навколо движка склалася спільнота, яка активно спілкується на форумах, пише відгуки та відповіді на питання, так що вирішення багатьох проблем можна знайти в інтернеті.
Тому Worpdress — одна з найкращих відповідей на питання, як створити сайт безкоштовно.
Де буде розміщуватись сайт
Створення сайту на WordPress безкоштовно починається з придбання хостингу та домену. Це єдине, що все-таки коштуватиме грошей. Щоб вибрати найкращий хостинг для WordPress, краще подивитися на тих провайдерів, які:
- мають у своєму розпорядженні службу підтримки зрозумілою вам мовою;
- дозволяють безболісно змінювати тарифні пакети, якщо ваш проєкт “переріс” свій хостинг;
- дають зручну інтуїтивно зрозумілу панель управління — особливо важливо, якщо у вас немає досвіду розробки свого сайту;
- забезпечують стабільну роботу та високий аптайм (відсоток часу, коли сайт буде доступний в мережі з моменту включення до моменту виникнення неполадок).
Багато хто пропонує хостинг для Вордпрес відразу з доменом, сертифікатом безпеки і встановленим двигуном, щоб ніщо не відволікало від роботи над самим сайтом.
Найкращий домен для WordPress-сайту, як і для будь-якого іншого:
- короткий;
- легко запам’ятовується;
- легко набирається навіть однією рукою у телефоні;
- асоціативний.
Як побудувати свій інтернет-майданчик
За замовчуванням після установки движка є мінімалістичний зовнішній вигляд сайту та певний набір функцій. Можна, наприклад, відразу постити записи та створювати сторінки, редагувати їх, завантажувати фото.
Але щоб сайт виглядав красиво та був зручним, над ним потрібно буде трохи попрацювати.
WordPress має три види готових рішень, які полегшують створення сайту:
- теми. Це — зовнішній вигляд сайту, те, як зверстані сторінки, де розташовані важливі рубрики, як за умовчанням виглядатиме запис блогу або сторінка товарів. Для цього існують готові теми, які можна використовувати відразу після установки або після невеликої настройки;
- плагіни. Це окремі функції, які можна додавати на сайт. Існують плагіни для збору платежів, статистики, чекбоксів, удосконалення структури сайту, додавання карт, відео, красивих посилань на соцмережі та додаткових метаданих. Також у Вордпрес є і плагіни для безпеки: двофакторної авторизації, моніторингу записів, протидії DDoS-атакам. Єдиний мінус плагінів у тому, що якщо їх занадто багато, вони перевантажують сайт, тому краще ставити тільки дійсно необхідні;
- розширення, наприклад, популярне розширення для електронної комерції WooCommerce.
З набору у вигляді готової теми і кількох плагінів цілком можна зібрати працюючий простий сайт. Для цього не потрібно редагувати код, досить просто встановлювати плагіни з магазину плагінів на самому Вордпресі.
Існують як безкоштовні, так і платні плагіни та теми. Також поширена схема “умовно безкоштовно”, коли за просту версію платити не потрібно, а ось розширена з додатковими функціями коштуватиме деяку суму. Якщо потрібно зовсім не витрачати грошей, цілком можна обійтися безкоштовними версіями.
Використовуючи плагіни та теми, краще вибирати ті, які:
- популярні, мають багато відгуків;
- регулярно оновлюються (інформацію про це завжди можна переглянути в описі).
Справа в тому, що всі такі продукти мають недоліки та вразливості, які зазвичай виправляються у наступних версіях. Якщо ж розробники не займаються плагіном або темою після її створення, не виключено, що вона може нести небезпеку для сайту — наприклад, шкідливий код, або конфліктуватиме з новими версіями WordPress.
Дуже важливо оновлювати як сам Вордпрес, так і всі теми та плагіни, які встановлені на сайті. Це також дозволить підтримувати їхню стабільну роботу.