Багато українців працюють дистанційно або займаються бізнесом в мережі. Важливо, щоб домашній інтернет міг забезпечити нормальну швидкість та безперебійність роботи, а це може обіцяти не кожен провайдер.

internet service provider
Якщо ви думаєте, яку компанію постачальника вибрати, треба завчасно визначитися з рядом факторів, які допоможуть зробити вибір. В Україні працює багато провайдерів, включаючи таку компанію, як Макснет, знайомий всім Київстар та багато інших. Ось дієві поради, як зробити оптимальний вибір.
Які у вас потреби в швидкості?
Якщо ви працюєте онлайн, граєте в ігри, працюєте з великими файлами, потрібна швидкість мережі не менше 250 Мбіт/с. Для повсякденних потреб (соціальні мережі, фільми, навчання) достатньо швидкості до 100 Мбіт/с.
Технічні можливості провайдера
Якщо у вашому районі провайдер не має абонентів, таке підключення може коштувати дорого. Подивіться, чи є покриття та порахуйте, скільки конкретно буде коштувати підключення мережі в компанії, яку ви обираєте.
Не ігноруйте деталі договору
Договір на постачання інтернет-послуг важливий. Уважно читайте деталі розірвання, термін дії, штрафні санкції та інші пункти. Нерідко буває так, що за дострокове розірвання договору, абонент має заплатити солідну суму і це стає справжнім сюрпризом.
В житті можуть змінитися обставини і ви повинні розуміти, скільки буде коштувати розірвання умови, якщо вам треба закінчити співпрацю до терміну, вказаному в документі.
Перевіряйте коректність технічної підтримки
Провайдери надають абонентам технічну підтримку різної якості. До однієї компанії можна звернутися цілодобово при наявності проблем з мережею, інша – працює тільки в конкретні години і не завжди вчасно обробляє запити клієнтів.
Вибираючи провайдера, ви повинні розуміти, що будете робити у разі виникнення проблем та як їх вирішувати. Така інформація забезпечує впевненість, що вашу роботу не паралізує неочікувана відсутність зв’язку.
Скільки коштує інтернет та що входить в пакет послуг?
Ще один важливий фактор при виборі провайдера – ціни на послуги. Якщо не хочете переплачувати, треба враховувати ціни на інтернет, наявність телефонії, телевізійних програм та додаткових послуг, які вам потрібні.
В сумі, якщо визначитися зі своїми потребами, бюджетом на зв’язок та стабільністю зв’язку, які хочете мати, вибрати оптимального провайдера буде набагато простіше.
Деякі українці вибирають компанію запитуючи знайомих та сусідів, яким Інтернетом вони користуються. Це не дуже вдала ідея тому, що потреба в швидкості мережі може бути різна.
Наприклад, якщо ваш сусід використовує Інтернет тільки для перегляду фільмів, а вам треба програмувати чи працювати з криптою, вам може не підійти компанія сусіда. Вибирайте провайдера опираючись на свої потреби та можливості, такий варіант вважається найбезпечнішим.