Основний критерій вибору комп’ютера — здатність вирішувати поставлені завдання. Тому перш, ніж замовити ПК https://comfy.ua/desktop-computer/ в інтернеті або бігти в магазин, рекомендуємо витратити 5 хвилин і розібратися для чого він вам потрібен. Ну і, звичайно, прочитати до кінця цю статтю і зрозуміти, що і для яких цілей купують.
Кожному за потребами
Є кілька поширених цілей, для яких купують комп’ютер:
- машина для роботи з текстами, таблицями, простими редакторами фотографій та для серфінгу в інтернеті;
- комп’ютер для великих, ресурсомістких ігор.
Для роботи з текстами, електронними таблицями, серфінгу в інтернеті та простих ігор підійде більшість сучасних комп’ютерів.
Ігри — це основний споживач ресурсів системи і від того, які ваші апетити, залежатиме вартість комп’ютера.
Зазвичай виділяють три основні цінові категорії нових ПК:
- Близько 300 у.о. — Початковий рівень, за такі гроші можна придбати сучасну друкарську машинку з можливістю серфінгу в інтернеті.
- Близько 500 у.о. — це домашній комп’ютер, якого цілком достатньо для найчастіших завдань.
- Близько 1000 у.о. — домашній комп’ютер із претензією на ТОП, це цілком продуктивна машина, якої достатньо для більшості ігор та додатків.
Разом з тим потрібно пам’ятати, що досконалості немає межі і існують домашні конфігурації для геймерів, вартістю кілька тисяч цих у.о. Така ситуація склалася завдяки загальному захопленню майнінгом криптовалюти, але це вже зовсім інша історія.
Так ось, для середнього користувача та типових завдань можна розраховувати на суму близько 500 у.о. Дорожче — будь ласка, скільки завгодно, дешевше — ви ризикуєте отримати друкарську машинку і, якщо виникне бажання пограти у щось складніше пасьянсу, не факт, що вийде без гальм.
Пара слів про процесори та виробників
Є два головних виробника процесорів — Intel та AMD.
Intel — це процесори Pentium, Celeron, I3, I5, I7, I9 та ще деякі моделі. Але зустрічаються вони не часто. I9 — це ТОП сегмент, його беруть дизайнери та багаті ігромани.
Найбільш популярні — I3, I5, I7. Різниця між ними полягає у кількості ядер, потоків, кешу та частотних характеристиках. У подробиці вдаватися немає сенсу, просто можна запам’ятати, що середня цінова категорія — це I5. Якщо вдасться купити за прийнятну ціну, I7 — добре.
AMD випускає процесори Ryzen 3, 5, 7
Ситуація аналогічна до Інтелу. Економ — 3, середня цінова — 5, топ — 7.
Який процесор краще – зараз сказати складно, тому що на різних тестах продуктивність буде відрізнятися. Є любителі першого та другого брендів, але реально різницю звичайному користувачеві відчути буде складно.
Справді, є сенс звернути увагу на покоління процесора, простими словами — на рік випуску моделі. Якщо, наприклад, вам пропонують системний блок з процесором 5-річної давності, то швидше за все — це не найкраща ідея.
Скільки треба пам’яті?
Зараз немає сенсу брати комп’ютер, у якому менше 8 GB оперативної пам’яті, навіть скромне програмне забезпечення для серфінгу в інтернеті їсть оперативку як крокодил. По можливості замовляйте ПК з 16 чи 32 GB.
Жорсткий диск
Минули часи, коли користувачі зберігали вдома терабайти фільмів, тепер цілком достатньо 256 GB, щоб поставити систему і виходячи в інтернет дивитися все, що завгодно.
За обсягами ганятися не потрібно, важливіше інше — жорсткий диск SSD.
SSD — швидкі та продуктивні зберігачі інформації, які поступово замінюють старі HDD. Такий жорсткий диск забезпечить достатню ефективність роботи з даними.
Відеокарти
Відеокарта — це важлива частина системного блоку, якщо ви збираєтеся грати в енерговитратні ігри. Якщо ні — цілком достатньо вбудованої. При покупці потрібно пам’ятати, що відеокарти старіють і водночас коштують досить дорого. При підборі радимо консультуватися з менеджером.
Замість висновку
Є думка, що кулери та системи охолодження — важлива тема при доборі системного блоку, одразу скажу — це помилкова думка. Будь-який якісний вентилятор буде крутити та охолоджувати і тільки якщо у вас є вільні засоби та немає більш важливих бажань, рекомендуємо придивитися до систем охолодження від Zalman та Cooler Master.
Важливий плюс — тиха чи взагалі безшумна робота.
Та й підбиваючи підсумок слід сказати, що є комп’ютери зібрані і є готові десктопні рішення від виробника. Незважаючи на те, що процесор і частотні характеристики можуть бути рівнозначними, готові системи майже завжди кращі завдяки збалансованості та якості складання. Тому, якщо є можливість, зверніть увагу на брендові конфігурації, в інтернет-магазинах вони називаються приблизно так: «Системний блок Expert PC Ultimate».
Бажаю вдалих придбань!