Центр управління IoT дозволяє контролювати роботу устаткування і пристроїв через мобільну мережу. Всі підключення SIM-карти можна налаштовувати і перезавантажувати онлайн.
Розповідаємо про перевагу сервісу для дистанційного керування сімками розумних пристроїв.
IoT-платформа: принцип роботи і особливість
IoT називають інтернетом речей, оскільки технологія дає можливість підключити фізичні девайси і обладнання до мережі та контролювати їх роботу.
Фахівці Київстар розповіли, як працює IoT-платформа для бізнесу в Україні:
- моніторинг. Працювати з пристроями, які підключені до Інтернету речей зручно. Ви можете перезавантажувати SIM-карти, якщо техніка перестає посилати сигнали. Можна контролювати витрати на обслуговування, так як фахівці будуть виїжджати на лагодження або регулювання тільки в екстрених ситуаціях;
- аналітика. Отримані дані від датчиків розумних пристроїв збираються і обробляються в хмарному сховищі. Детальна інформація дозволяє власникам і адміністраторам бізнесу аналізувати роботу вбудованих SIM-карт і оптимізувати сценарії дії;
- контроль. Керувати підключеними М2М-пристроями — легко. У режимі реального часу відстежуйте стан обладнання та регулюйте необхідні параметри через особистий кабінет оператора.
Отримані сигнали обробляються іншими пристроями і запускають програмовані сценарії роботи. Одні девайси можуть підвищити температуру в цеху, а інші сповістять про низьку вологість грунту і активують додатковий полив.
Подібні технології часто використовуються в створенні архітектури розумного міста, щоб велика кількість камер і датчиків працювали синхронно і забезпечували комфорт і безпеку жителів.
Навіщо бізнесу IoT
Головна причина — зниження витрат на оплату праці операторам і контролерам. Розумні гаджети і девайси самостійно відстежують актуальну інформацію в своїй зоні відповідальності і передають її іншим пристроями. Користувачеві досить налаштувати сценарії роботи, щоб автоматизувати виробництво і знизити кількість необхідного персоналу.
Тепер дізнаємося, як працює Інтернет речей:
- здешевлює виробничий процес продукції, завдяки точному відстеженню готовності, необхідних добавок, наявності матеріалів і засобів праці;
- зменшує кількість браку і відходів, завдяки розумному управлінню девайсами, які самостійно сповіщають про необхідність доопрацювати продукт або можливість використовувати матеріали ефектніше;
- спрощує логістику, дозволяючи датчикам відслідковувати актуальну точку водія на маршруті, кількість заправленого палива, умови зберігання продукції і можливого псування продовольчих товарів.
Представлена платформа від Jasper дозволяє підвищити якість послуг і продукту, а значить збільшити кількість продажів і лояльність клієнтів.
Де доречно впровадження IoT
Сучасні платформи працюють з десятками і сотнями пристроїв одночасно. В Інтернеті речей розумні девайси і гаджети обмінюються сигналами, які запускають певні сценарії роботи, якщо умови нормальної роботи були порушені.
Найбільш затребувана технологія в медицині, де лікарі можуть менше часу витрачати на обхід, так як Smart гаджет повідомить про необхідність допомогти людині. В охоронних структурах, де можна налаштувати терміновий виклик поліції або служби безпеки, якщо сигналізація спрацює.