У січні 2025 року комедія «Збори ОСББ» стала сенсацією Netflix, отримавши статус найпопулярнішого українського фільму на платформі. Водночас стрічка є яскравим прикладом успішної інтеграції комерційного бренду у кінопроєкт. Бренд «Фрекен БОК» став не лише одним із партнерів фільму, а й частиною художньої історії. Як вдалося знайти спільне бачення у креативному партнерстві та яких результатів досягти, розповідає директорка з маркетингу бізнес-напряму товарів для дому корпорації «Біосфера» в Україні, Молдові, країнах Кавказу та Центральної Азії Анастасія Макова.
![«Збори ОСББ»](https://marketer.ua/wp-content/uploads/2025/01/Zbori-OSBB-1.jpg)
«Збори ОСББ»
Від задуму до реалізації
Ідея інтеграції бренду «Фрекен БОК» у фільм з’явилася, коли мені та моїм колегам презентували концепцію стрічки. Вже на етапі ознайомлення з синопсисом було зрозуміло, що цей проєкт має величезний потенціал. Комедія з народним гумором, актуальною темою, а також зірковий акторський склад і професійна команда — все це створювало унікальні можливості для інтеграції бренду.
![Анастасія Макова](https://marketer.ua/wp-content/uploads/2025/01/Anastasiya-Makova.jpg)
Анастасія Макова
Вирішальним фактором став сюжет. Ситуація знайома багатьом українцям: збори ОСББ як поле для яскравих емоцій, сімейних драм та примирення. Інтеграція «Фрекен БОК» у фільм була ретельно продуманою та багаторівневою. У фінальній сцені, де сім’я після сварок і конфліктів єднається за святковим столом, глядач бачить, як героїня готує страви за допомогою нашого пергаменту для випікання, а її чоловік – миє посуд нашими губками. Цей момент символізує любов і турботу один про одного у родині, що є ключовими цінностями бренду.
Окрім безпосередньої появи у стрічці, бренд був представлений на промо матеріалах фільму – афішах, трейлерах та інших носіях, а рекламний ролик «Фрекен БОК» транслювався на прем’єрі. Але відчуття турботи ми змогли створити і поза екраном. Під час допрем’єрних і прем’єрних показів гостям дарували мандарини у брендованих пакетах-слайдерах з лімітованої колекції яскравого помаранчевого кольору. Це стало не лише відсилкою до сцени з фільму, але й створювало атмосферу свята.
Рішення інтегрувати бренд у стрічку не було зумовлене прагненням до охоплення чи побудови знання. «Фрекен БОК» існує на ринку понад 20 років і його знає кожна українська господиня. успішно справляється самостійно. Основною метою було: побудувати емоційний зв’язок з аудиторією. Через сюжет фільму бренд підкреслив ключові атрибути – любов, турботу та затишок. А завдяки популярності фільму і його повторному перегляду глядачі ще довго будуть асоціювати «Фрекен БОК» із приємними моментами сімейного єднання.
Результати співпраці
Творці фільму – Студія «Мамахихотала» та United Heroes – створили кінострічку, яка миттєво завоювала прихильність українців. Автор ідеї Єгор Олесов чудово підмітив потенціал знайомої для багатьох начебто пересічної ситуації, і разом команда зняла яскраву комедію з характерними персонажами, в яких кожен може впізнати когось із власних сусідів.
Інтеграція принесла нам кілька відчутних позитивних результатів. Бренд «Фрекен БОК» як звичну частину щоденного життя українців побачили безліч глядачів, емоційно залучених у сюжет кінострічки.
А також наш бренд отримав впізнаваність навіть за межами України, адже фільм здобув міжнародну аудиторію на Netflix. Так співпраця перетворилась для нас на довготривалу стратегічну інвестицію.
І напевне одне з найважливіших досягнень: корпорація «Біосфера» заявила про себе як компанія, яка підтримує українські культурні проєкти. Ми повірили в ідею та команду фільму, і отримали навіть більше, ніж очікували. Вклад у національне кіно зміцнює довіру до бренду «Фрекен БОК» та зв’язок бренду із аудиторією.